Želvy Ninja (2014)

Po prvních zprávách o tom, že se produkce ujme Michael Bay určitě všem skalním fandům zatrnulo, co s našima oblíbenýma želvama provede tenhle milovník výbuchů a jak se ti jeho transformeři promítnou do tohoto snímku. Nakonec musím říct, že mě film překvapil, i když laťka byla hodně nízko a moc jsem si od toho nesliboval, tak musím říct, že to nebylo tak špatný. Jasný, není to ten druh filmů, který si budete několikrát pouštět, ale jako oddechovka dobrý. Nechápu ten nos co želvám vymysleli, vypadá hodně divně, jinak jedinej kdo se proměnil v transformera byl Trhač, takže nakonec to dopadlo, ještě dobře. Tahákem byla bezpochyby Megan, která se nám tu sice neodhalovala jako v jiných snímcích, ale alespoň na nás vystrkovala zadek v jednom záběru. Abych to shrnul, jako skalní fanda nemůžu být nadšený a jásat radostí, ale jak jsem už psal, nečekal jsem žádný zazráky a tak jsem byl docela překvapený z příjemné oddechovky.

Saw: Hra o přežití (2004)

Směsice do detailu promyšlených her a místama nechutné záběry, to je první co mě napadne, když se řekne SAW. Mám rád tenhle druh thrillerů, kdy musíte přemýšlet a všechno do sebe nakonec krásně zapadá, navíc překvapivý závěr, který jsem naprosto nečekal, když jsem film viděl poprvé. Game over...to byla přímo třešnička na pomyslném dortu. Obsazení dobrý, líbila se mi jak hlavní dvojice, tak i postava vysloužilého detektiva v podání Dannyho Glovera, přidejte si napínavou hudbu, která parádně vystihuje atmosféru filmu a máte horor, který určitě stojí za to shlédnout. Povedený začátek úspěšné série o skládačkovém "vrahovi".

Neopouštěj mě (2010)

Bohužel na mě film nezapůsobil tolik jako na ty, co tu píší jak u toho brečeli. Ať už to je nazajímavý milostný trojúhelník, nebo dle mého názoru nepřesvědčivá Carey Mulligan, která si po celý film vystačila s jedním výrazem. Prostě mi tu něco chybělo, něco co by mě na tom snímku zaujalo, jelikož jsem několikrát myslel, že usnu jak jsem se nudil. Příběh je zajímavý, to, že jsou odložené děti "pěstováni" pro budoucí dárcovství orgánů a následně umírají, ale tak špatně zpracovaný, že tenhle snímek padá do průměru. Nedivím se, že jsem na film narazil náhodou a že jsem o něm nikde předtím neslyšel, jelikož za zmíňku moc nestojí.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Ze začátku se mi tenhle seroš moc nelíbil, asi jsem viděl špatné díly kvůli kterým jsem z něj měl špatný dojem, ale jak jsem se ke Scrubs později vrátil, tak jsem si ho zamiloval. Sehraná dvojka Zach Braff a Donald Faison, která působí věrohodně hlavně i díky jejich blízkému přátelství mimo natáčení je tady bezesporu hlavním tahounem, ale i zbytek bandy funguje jako dobře promazaný stroj, určitě bych vyzdvyhl udržbáře a večně hláškujícího doktora Coxe. Občas se zde objeví až přílišné moralizování, ale tomu se nevyhneme bohužel ani v komediích. Drobná camea úspěšných herců (za zmíňku stojí cameo Brandona Frasera), to se mi zde líbí a také široká škála témat a příběhů se kterýma se setkáváme. Srubs bych určitě doporučil, jejich komediální podání v doktorském prostředí vás určitě dostane.

Sbohem, baby (2007)

Povedený režijní debut Bena Afflecka. Dobrá ruka při výběru herců, kde se nebál místo sebe hodit do hlavní role bráchu plus zbytek v čele s Edem Harrisem. Před shlédnutím jsem měl velká očekávání, jelikož zpracování Prokletého ostrovu se povedlo a patří mezi moje oblíbené filmy a i vysoké hodnocení filmu, tak jsem byl zvědav jak se poprali s tímto Lehaneho dílem. Snímek je plný zvratů a okamžiků, který vás nutí zamyslet se, hlavně nad tím jak by jste se rozhodli vy v dané situaci, ale od konce jsem čekal víc abych pravdu řekl. Přišel mi až moc jednoduchý a trošku očekáváný, ale to rozhodně na kvalitě neubírá. Celkově se jedná o hodně dobrý film a proto 4* jsou na místě, ale rozhodně nedosahuje kvalit Prokletého ostrovu.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Modernizace klasické Shakespearovy hry, nebo pouze klasická teen komedie, kdy se hlavnímu hrdinovi podaří ulovit kočku, která nejdřív o něj nestojí, ale stejně spolu skončí? Já se přikláním k druhé variantě a i přesto, že jsem se několikrát zasmál a i přes dobré obsazení se jedná pouze o průměrnou romanťárnu.

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Rozhodně ne tak povedené jako francouzká verze pevnosti Boyard. Hodně mi lezla na nervy ta upovídaná (někdy dost uřvaná) blondýna a i rádoby drsný pan Boyard, který se snažil být co nejvíce vážný až to působilo komicky. Těch mínusů je tu dost, proto pouze 2*.

Pohřben zaživa (2010)

Geniální film a to celou dobu sledujeme pouze Ryana Reynoldse jako řidiče náklaďáku zavřeného v dřevěné bedně kdesi v Iráku. Tady je vidět, že i za málo peněz je dobrá muzika a že není potřeba milionové efekty a podobný vychytávky. Stačí umět vyždímat maximum z nápadu a dokázat diváka neustále držet v napětí u obrazovky, tady se to povedlo i přesto, že se pár nudných pasáží najde. Šokující konec byl třešničkou na pomyslném dortu a proto můžu Buried jedině doporučit.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Na to, že se jedná o počátek to tvůrci dost odflakli, protože ten jejich počátek se odehrává v prvních minutách, pak už jedou podle předešlé šablony akorát se jedná o jinou partu, kterou následně vyvraždí. Komu se líbila jednička a chce se podívat na stejný film akorát s jiným obsazením tak hurá do toho, jinak se tomu filmu vyhněte obloukem.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Bohužel jsem neviděl originál až tenhle remake a tak nemůžu srovnávat s původním snímkem. Horor to špatný urcitě není, ale do velikánů typu Freddy Krueger to má daleko. Tehdy jako menšímu se mi to líbilo, ale kdybych to viděl až teď jako dospělý asi bych to tolik neocenil. Parta mladých a klasická vyvražďovačka v podstatě na jednom místě, víc v tom nehledejte. To, že je to natočeno podle skutečné události už skoro nikoho nevyděsí.