• Pohádka

Albín jménem Noi (2003)

Islandská tvorba se na první pohled liší, ať už jde o filmy, nebo třeba hudbu.. Je to stejné jako islandská krajina. A je vám z toho příjemná zima.

Inland Empire (2006)

Jednotlivé scény působí skvěle- surreálno, zmatenost, ztráta všech smyslů, prostě Lynch. Jenže 172 minut plných obrazců, které už po několika minutách nechápete je skoro sebevražda.

Svůdná krása (1996)

Jo, je to film o hledání. O hledání pro poláky.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Jako humor trapný, jako britský humor slabý, jako parodie na britský humor.. celkem fajn.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Objevila jsem další div světa- jak může mít něco takového jako je True Blood tak vysoké hodnocení? Ale na druhou stranu je to seriál, který má absolutně nejlepší úvodní titulkovou sekvenci s naprosto rajcovní písničkou od Jace Everetta..

Milionář z chatrče (2008)

Všechna pravda schovaná v jedný podělaný soutěži.. Neuvěřitelný, neuvěřitelný..

Nouzový východ (2008)

O lidech, kteří si nejsou jistí sami sebou uprostřed konzervativní Ameriky 50.let. O lidech, kteří jsou uvězněny mezi předsudky a neví, co se sebou. Hrozně jednoduché téma, jednodušší téma už neexistuje. Nevím, jak by film vypadal, nebýt tak úžasných hereckých výkonů. Alespoň u Kate Winslet, protože ta byla tak úžasná, že jste měli pocit, jako byste žili úplně samým životem, jako byste vždycky řešili stejné problémy. Možná se film jenom tak někde plácal, bez děje, bez hlavní zápletky, ale k čemu je potřeba hlavní zápletka když vás dvouhodinová věc o ničem tak naprosto uzemní?

Frigo na mašině (1926)

Tak tohle už se nikdy nikomu nepovede. To by bylo prakticky nemožný..

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Tak takhle už jsem se dlouho nenasmála! Dramatická hudba při sjezdu v sebemenších peřejích asi v nás má vyvolat pocit, že jde o dobrodružství. Vesnická holka z Novýho Bydžova (nebo odkud) co při pohledu na šedivýho Vaculíka šeptá své kamarádce "Šmarjá pano, to je chlap" v nás má asi pro změnu vyvolat pocit, že tady půjde i o lásku. Jakoukoliv. Jeden z nejsměšnějších seriálů co jsem v poslední době zahlídla ;)