• Pohádka

Valčík s Bašírem (2008)

Kdyby šlo hodnotit více než pěti hvězdičkami, asi bych to udělala. Ještě nikdy jsem takhle fascinovaně nezírala na filmové plátno v kině, jako teď. Každý detail byl dokonalý a do filmu naprosto zapadající. Chvíli jsem se usmívala, vteřinu na to byla dojatá, pak vyděšená, smutná, spokojená, pak zase smutná, zase dojatá, zase vyděšená. Jen jedno jsem nebyla- zklamaná. Ještě nikdy na mě animovaný film nepůsobil tak silně, jako tentokrát. Způsob, jak díky nádherným scénám, nádherné hudbě a nádherné animaci ukázat, jak nenádherné některé věci ve skutečnosti jsou. Ano, některé věci jsou opravdu zbytečné..

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Proč by měl Trautenberk strojit veselku svým zaměstnancům? Proč nemá žádné soukromí? Proč je mu v patách pořád ta zatracená sojka? Proč Krakonoš může lézt na cizí území a vobkládat co se mu zachce a chudák starý mládenec Trautenberk nesmí vytáhnout ani paty z domu? Nespravedlnost!

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Rozkouskovat osobnost Boba Dylana na šest různých charakterů, každému přisoudit jednu postavu, tu obsadit skvělým hercem, všechno pořádně promíchat aby vznikl zdánlivý nepořádek, bláznovství a surrealismus. Není potřeba všechno pochopit, stačí vědět že se za tím vším skrývá hodně (a možná ještě víc). Co ještě říct? Obloha není žlutá, je to kuře.

True (2004)

Moje nejoblíbenější epizoda z celého filmu. Jednoznačně.

Po přečtení spalte (2008)

4 a půl* za skvělé herce, za směšnou (ale dobře zvládnutou) postavu Brada Pitta, za absurditu všech událostí a za to, s jakou lehkostí a nenásilností nám to bylo podáno..

Výměna (2008)

Všichni kdo se byť jen trochu na filmu podíleli odvedli dokonalou práci. Silný příběh s vynikající Angelinou Jolie v hlavní roli a neméně skvělým Malkovichem je prostě.. dokonalost.

Alonzanfán (1973)

Já nevím, možná to bylo fakt dobrý, jenže já z toho vůbec nic nepochopila a to se klidně přiznám ;)

Control (2007)

Nedokážu posoudit, jak může film působit na diváky nedotčené hudbou Joy Division. Možná jako průměrný životopisný snímek. Pro mě, jakožto jejich velkou fanynku, to byl hluboký zážitek. Sam Riley byl dechberoucí jako Ian Curtis. Ještě že Joy Division dělali zrovna takovou hudbu, protože se k filmu dokonale hodí.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Námět fakt zajímavý. Dokážu si představit, že bych se u něčeho takového smála, kdyby to bylo ÚPLNĚ jinak natočené. Asi mám jiný smysl pro humor než vy všichni tady na čsfd, ale tohle mi přišlo jako amatérské video dětí ze střední co dostali k Vánocům ruční kameru. Takže tři hvězdičky za nápad.

V Bruggách (2008)

Tak to je dílo! Má to snad všechno, co divák chce. Je to vtipné a zároveň dojímavé. Je to absurdní. Akční a přitom příjemně pomalé. Dokresluje to parádní hudba a neopakovatelná atmosféra belgických Brugg. Fantazie.