Upíří deníky (2009) (seriál)

VAMPIRE DIARIES: hlavní hrdinka: mírně zakřiknutý, půvabný sirotek. nejlepší kamarádka hrdinky: přismahlá kráska s čarodějnickou rodinou. bratr hlavní hrdinky: hodný kluk se sociálními problémy. hlavní hrdina: hodný a fešácký vegetariánský upír. další upír: bratr toho hodného, ještě větší fešák, "zloun". TRUE BLOOD: hlavní hrdinka: mírně zakřiknutý, půvabný sirotek. nejlepší kamarádka hrdinky: přismahlá kráska s čarodějnickou rodinou. bratr hlavní hrdinky: hodný kluk se sociálními problémy. hlavní hrdina: hodný a fešácký vegetariánský upír. další upír: nadřízený toho hodného, ještě větší fešák, "zloun". ROZDÍLY: true blood je víc sexy (provozuje se v ní víc sexu). (po shlédnutí 3 dílů VD a všech TB). :)

Asterix v Británii (1986)

Jedna z nejkrásnějších scén, jak si ji pamatuji ze svého dětství pochází právě z tohoto filmu. Obelix si v anglické putyce objedná divočáka a místo očekávané sloní porce dostane cosi jako žebírka zalitá "mátovým sósem" a když si chce alespoň spravit chuť pivem, dostane tradičně odporné anglické pivo, teplé a ještě bez pěny, napije se a znechuceně jej vyplivne, na což obsluha reaguje: "copak je, příteli, je málo teplé? mám ti ho přihřát?" a přiloží pod kotlíkem, ve kterém bublá pivečko. No zkrátka film plný klasického francouzsko-anglického pošťuchování. Nehledě na všechno ostatní, tradičně dokonalé, co ve filmech o asterixovi (pro mě tedy spíš filmech o obelixovi), bývá.

Braindead - Živí mrtví (1992)

TO snad ani není možné, TO snad ani není možné TO snad ani není možné... říkáte si u každé další scény. Úžasná podívaná.

Z pekla (2001)

Přála bych si, aby ten film trval týden a byl jen o té úžasně odporné atmosféře tehdejšího Londýna.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Pěkná oddechovka. Pitomej příběh, žádné umění, ale pekněj mix trošky akce, trošky krve a spousty krásných těl ;).

John Q. (2002)

Notak, lidi, za Washingtonův výkon a za scénář si přece tento film zaslouží mít červenou barvu ;)

Znovu a jinak (2011)

V reálu by stačilo dát hlavní "hrdince" hned na začátku jednu zprava, druhou zleva a bylo by po filmu. Ale jako totální odpočinkovka, když půlku prospíte stačí.

Fantom opery (2004)

Muzikály mám ráda, ale pardon, tohle je ukvílená nuda.

Wyatt Earp (1994)

Proč ta stopáž? Snímek si tím srazil jednu hvězdu. Příběh, děj, herecké výkony, kamera hudba, za to všechno bych dala i 4, ale že jsem ten film v druhé půlce pětkrát stopla a šla se podívat tu na zahradu, tu do ledničky značí, že to trošku přepískli. Ale rozhodně si zaslouží krásné 3.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Nejlíp zahraná role od (tehdy ještě velmi mladého pána) DiCapria. Samozřejmě úchvatný Johnny. Perfektní atmosféra maloměstského prdelákova, která vás, ať už žijete kdekoli, na chvíli donutí pohrát si s Kerouackovskou myšlenkou "on the road". Doslova žhavá předposlední scéna zvedla film o jednu příčku výš. Zápornou kritiku bych věnovala hudbě, která působila jako z televizní slaďárny...