Mannovi - román století (2001) (TV film)

Velmi zajímavý hraný dokumentární film s inovativním prvkem- hrané sekvence jsou občas přerušeny svědectvím ještě žijících svědků daných událostí. Tento prvek mi připadal zpočátku velice funkční a také obohacující, ale s postupující dobou se mi zdálo stále více, že spíše brzdí děj. Škoda byla, že se autoři, zřejmě hlavně kvůli spletitým vztahům v jeho rodině, zaměřily především na Thomase Manna, jeho bratr se totiž zdál být nejméně stejně zajímavou osobností.

Přeber si to (1999)

Jde o zcela průměrnou komedii, která sice chvílemi poměrně pobaví ,ale přívlastek inteligentní bych pro ní věru nepoužil. Spíš občas trochu nedomyšlemá a bez pointy.

Věk nevinnosti (1993)

Skvěle podaný obraz druhé poloviny 19.století v New Yorku, který však trochu doplácí na nepříliš originální- možná by se dalo říct i tuctový příběh- a přílišnou délku. Záměr tvůrce se mi líbí a velice jej chválím, jenže na druhou stranu nelze říct, že bych se u tohoto filmu nějak zvlášť "odvázal".

Telefonní budka (2002)

Je to dobře zahrané nic s jedním dobrým nápadem.Na můj emoční systém tohle nic nijak nezapůsobilo a že bych se zabýval tou skrytou (?) myšlemkou taky nehrozí. Možná můj názor ovlivnilo velké plátno, na kterém jsem film sledoval, uvidíme tak za tři roky v televizi- přeci jen je to pro tohle zařízení vhodnější typ snímku.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Velice připomíná ty lepší z dílů Akt X. Hudba, některé záběry a střihy jakoby vypadly tomuto seriálu z oka. Ovšem je dobře- tedy jestlli tomu tak opravdu je- že se Carter poučil právě z takovéhoto téměř mistrovského díla. I přes mnohými zminovanou pomalost, mu totiž nelze upřít, že diváka nechává až do konce ve stavu napětí, oč vlastně jde a jak to dopadne.

Mlčení jehňátek (1991)

Sice je to jen pouhý thriller, nic víc v něm nehledejte, protože tam už nic není, ale je to thriller opravdu výborný Postava Buffalo Billa je opravdu ve své tajemnosti a pitoresknosti hrozivá. Mnohem děsivější než Hanibal Lecter, který je sice hyperinteligentní, ale vpodstatě o něm víme téměř vše, co byhom vědět chtěli a měli. Je to kanibal. No a co? V tom je zřejmě i skryté nebezpečí dalších dvou dílů, které jsem zatím ještě neviděl. Samotný šílený psychiatr na vyvolání mrazivé atmosféry podle mě nestačí. Scénárista jistě dobře věděl, proč si vybral z lecterovské série právě Mlčení jehňátek.

Formule! (2001)

To nemohli Američané, když na to mají peníze, natočit pěkný sportovní snímek o formuli jedna? Proč to udělali takhle? Během sledování jsem si nebyl jistý, jestli to je legrace, nebo jestli autoři tohoto filmu nikdy neviděli alespoň byť jeden jediný televizní přenos z nejslavnější automobilových závodů světa. Jak jinak vysvětlitt ten úlet se záchranou akcí v předposledním závodě? A co projížďka městem a její následné potrestání? Ovšem, co se týče samotných "honiček", ty se povedly. Takže aspoň něco.

Playgirls II (1995)

Není to tak hrozné, jak jsem čekal. Sice tam nebylo vůbec nic zábavného a zajímavého, ale úplně nepovedené to prostě nebylo.Dvě hvězdičky dávám proto, protože z hvězdičkových filmů se mi dělá špatně a tady jsem se jen nudil.

Pravdivá romance (1993)

Výborné. Vtipné, rychlé a převelice zábavné. OPravdu jsem se velice nasmál při několika scénách: 1)Když si spolu láskyplně povídali Walken a Hopper. 2) u všech záběrů, kde byl Pitt- takhle dobrou roli snad ještě neměl:) 3)při scénce s koksem v autě a policisty v patách. Škoda, že to uteklo tak rychle a že Walken nedostal víc prostoru, protože v tom málu, co se objevil, byl opravdu vynikající.

Tisíc hrdinů (1992) (TV film)

Tohle snad točili opravdu na místě letecké havárie. Vpodstatě se tvůrci vzdali jakýchkoli vedlejších dějových linií (známe to např. z Titanicu apod.) a soustředili se na samotnou tragédii. Výsledek je proto až překvapivě reaslistický.Čekat zde nějaké trikové hody by bylo samozřejmě s ohledem k tomu, že jde o TV film nesmyslné, ovšem přesto nelze říct, že by si u některých zaběrů člověk pomyslel, že takhle by to zvládnul doma se svojí kamerou i on. Prostě dobře odvedená práce.