Avengers: Age of Ultron (2015)

Tvorcovia v holivúde dali obežník po celej budove, čo by kto chcel mať vo svojom filme. Avandžer s romantickým rodinným zázemím ? "Máš to mať..." _ Upratovačka z Kamčatky by zasa rada videla svoje mesto lietať. _"Hm, znie to ako totálna p!čov!ina, ale čo neurobíme pre svojích zamestnancov ? Dajte to tam.." _"Šéfe, ale ten film bude asi riadna hovadina, keď to tam ozaj dáte !"_ "Kto to povedal?!" _"Ja šéfe !" _"VYKUCHAŤ !" _ Patos, vata, vata, klišé ! Jedinú hviezdu dávam za konečne vydarenú členku klanu Olsenových, na ktorú sa dalo aj pozerať. 1* a 14,028% Ďalší diel už isto nedám..

Narcos (2015) (seriál)

1. séria: Dokonalosť ! 5*****

Síla života (2014)

Snáď len herectvom Hilary a Tommyho výrazná westernovka, ktorá má však hĺbku, a navyše nám predstavuje divoký západ v (podľa mňa) celku reálnej podobe. Mierne nezaujímavý dej, so zaujímavým záverom, a Hailee Steinfeld si zasa raz ukradla kus filmu, a pritom sa tam sotva mihla. 3*** a 62,846%

Let číslo 93 (2006)

Na začiatok musím priznať, že som film (BOHUŽIAĽ A SO SEBAZAPRENÍM) videl s českým dabingom, a pravdepodobne kvôli tomu dávam len 4*, pretože bol katastrofálny. Verím, že si niekedy tento film pozriem znova v originálnom znení, tak ako to mám najradšej, lebo tento film si to zaslúži. Natočený skvelou Greengrassovou roztrasenou kamerou, real-time poňatie tomu sedí absolútne dokonale, len ten dabing... Zatiaľ 4****, snáď to potom pôjde hore. 77,119%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Varovanie ! Tento spoiler obsahuje príspevok ! Tak sme sa dočkali ! Konečne aj Raimi-ho Spider-Man 3ka získava punc oscarovej komixoviny... v porovnaní s touto $$$ sračkou ! Totálne predĺžená a predražená pičovina (bez pardónu), kde najviac ma zaujal koniec jednej z hlavných postáv. Musím povedať, že to som nečakal, a tak dávam +1* Rád by som sa tu rozpísal, ako mi vadilo to, či ono, ale bolo tu toho toľko, že by vám nestačilo ani tých zasrane dlhých 142 / 165 !!! minút, aby ste to dočítali. Patos nad patos. Garfielda som ako tak trpel v jednotke, ale tu to zaklincoval ako najväčí ťuťmák ever. Zlatý dobrý Tobey. Od Spider-mana som si chcel dať pohov už po 3-ke, ale ja blb sa vždy nechám nachytať. Ak bude v ďalšom mať prsty čo i len miešač kávy z tohto štábu, chcem sa tomu pavúkovi vyhnúť obrovským oblúkom. 1* za nečakanú stratu postavy a 12,902 % (áno, a Zimmer opäť skóruje, ale tak to ako by nás prekvapilo, že dal Messi a Ronaldo gól)

Zátah 2 (2014)

Absolútna lahôdka. Kamerový orgazmus. Dynamická kamera, ktorá kopírovala pohyby jednotlivých nakladačku dostávajúcich týpkov. Rovnako som si vychutnával aj zábery z veľkej diaľky, kde exteriéry dostali úplne iný rozmer. Iko je blázon, spoločne s Garethom Evansom, ktorý si môže ruku podať s Quarantinom, čo sa množstva krvi týka. Síce príliš dlhé, ale zasa oproti jednotke tu bol ako taký scenár a dej. Aj keď, tých pletencov postáv, klanov a všetkého možného tu bolo možno viac ako bolo treba, ak som dal jednotke 4, tu musím ísť s hodnotením vyššie, nakoľko sme zažili o.i. aj úžasnú auto naháňačku. No a detaily samotných márovačiek ani netreba nejak extra komentovať, to bolo niečo nenormálne. 5***** a 82,022%, chcem TROJKU !

Soudce (2014)

Scénáristicky nie príliš inovatívne a originálne, ale za to skvele zahraté po každej stránke. Potešil ma aj D'Onofrio, ktorého som si "zamiloval" v Daredevil. Ako tu niekto spomínal, mrzí ma, že charakterovo skvelá postava B.B. Thorntona nedostala príliš priestoru, vedel by som si predstaviť Judge 2, kde by medzi sebou súperili tieto herecké esá. Film v určitých momentoch dosť odbočoval od ústrednej dejovej línie (vzťah otec/syn), pričom priamočiarejší prístup od tvorcov nás mohol ukrátiť od približne 20 minút bludov, a bolo by to možno aj na 5. Takto "len" 4****, nakoľko to bolo mierne predĺžené. 75,273%

San Andreas (2015)

Nie natoľko zábavné ako Day after od Emmericha, ale určite lepšie, zábavnejšie a s lepšími efektami ako 2012 od Emmericha :) A ešte plusové body za Alexandru "Duddy"rio ! Film neurazil, a nebola to až tak dramaticky dlhá (stopážou) katastrofa. 3*** a 62,991

Uprchlík (1993)

Milujem tento film. Kedykoľvek ide v telke, vždy si ho pozriem. A ak náhodou nejde dlhšie v TV, tak si ho vždy rád stiahnem (psst !) a vychutnám v origninálnom znení . Jeden z pár filmov, ktoré by som chcel opäť vidieť prvý raz. Od skvelej hudby, cez oboch hlavných protagonistov až po špičkový scenár a réžiu, toto napínavé drama je nezmazateľnou ozdobou tvorby Andrew Davisa. 5*****, 96,821%

Camp X-ray (2014)

Či bolo Guantanamo humánne alebo nie, či bolo držanie väzňov opodstatnené alebo nie, to sa asi nedozvieme. Dôležité je, že tento film sa snaží ukázať, že nenahýba misky na jednu či druhú stranu, a obom stranám (US vs Al kaida) poskytuje takmer rovnaký priestor. Ale ruku na srdce, každý dobre vie, že za kratší koniec tu predsa len ťahajú "teroristi". Aj tak mi to nedá, a musím sa vyjadriť, čo si myslím, myslel som si a budem myslieť o američanoch: "Mierne povedané, jebnutí US občania si zmysleli, že uchopia moc do vlastných rúk, a každý kto vie po hebrejsky, má na poličke korán a vyzerá ako pakoš musí byť terorista, zavrieme ho bez súdu do klietky, a dáme na to kopec peňazí z rozpočtu Ministerstva obrany, a svet bude bezpečnejší !" Ja si nemyslím, že Guantanamo malo čo i len drobné opodstatnenie v boji proti terorizmu, a 9/11 je len vymrdaná zámienka rovnakého kalibru, akým je banda v pentagone hladná po rope a rôznych bohatstvách krajín blízkeho východu. Nebyť americkej zasranej nenažranosti, slovo "terorizmus" by sme poznali len ako nie príliš aktuálny a rozšírený pojem. Režisér si ale sám serie do huby, pretože takto "softcore" to v Guantaname určite nevyzerá. Ak už chcel byť autentický, mal ukázať pravú tvár toho, čo sa tam v skutočnosti dialo, nakoľko každý US soldier je retardovaný jebo túžiaci po hviezde za statočnosť a guľke do hlavy, a ak už nestrieľa v Iraku deti a ženy, rád si vybyje svoju práškami zvýšenú agresivitu na "najnebezpečnejšom" nemeckom vysokoškolsky vzdelanom teroristovi. 3 za skvelý soundtrack, vcelku dobré výkony a samotný námet, pretože nie každý PATRIOT američan by sa do toho pustil. Každopádne, Sattler je alibista, a nenatočil to tak, ako mal... pravidivo, realisticky. Ale čo chceme, je to Amík ! 3***, 62,911 %