Gunman: Muž na odstřel (2015)

Emocionálne prázdny rádoby akčný film, ktorého scenár mi príde ako vykonštruovaná zmes všetkého akčného, čo MacPherson + Travis v živote čítali a videli. Bardem + Penn + Elba sú jediné svetlé body, ktoré však mohli byť nahradené akýmikoľvek inými hercami, a stále by to bola len nefungujúca zmes scén. Žiadna z postáv sa ma absolútne nedotkla, a úprimne, bolo by mi jedno, ak by na konci filmu všetkých v corride rozpáral nejaký ten býk. Výber hercov poteší, len naopak, nechápem, prečo sa tieto herecké esá upísali tak plytkému filmu. 2** a 45,229 %

Americký sniper (2014)

Nevnímam tento film ako propagandu, aj keď stále si stojím za svojím názorom, že američania sú takpovediac sfanatizovaní, a držia sa známeho porekadla: "Pýtaš si, dostaneš !" a potom nariekajú, že im tam perspektívni mladíci umierajú na frontoch vzdialených tisíce míľ, pričom sa ich dané "konflikty" ani netýkajú. Film je natočený vynikajúco, ako sa na Clinta patrí, avšak ako tu raz niekto napísal na nie moc vydarený film Spielberga, že to bolo plýtvanie "spliebergovčinou", tak tu mi to platí pre Clinta. Látka neponúka také možnosti realizovania Clintovho umu, aké si Clint zaslúži. Naopak Bradley bol s tou bradou vynikajúci, a takto si predstavujem typického "snajpera". Príbeh Chris Kyle-a je zaujímavý, spracovaný kvalitne, zahraný bravúrne, ale ako inšpiratívny by som ho radšej nenazýval :) 4****, za výborné prestrelky, Coopera a jedno malé + aj pre Siennu. 74,028 %

Ex Machina (2014)

Veľmi znepokojivé... A Ava je ten najkrajší "robot", ktorý bol kedy stvorený ! 4**** 74,207%

Velký útěk (1963)

Podľa môjho názoru filmu mierne podrážajú kolená dva faktory: po prvé, samotná dĺžka filmu a po druhé, film je z časti dráma, z menšej časti sa snaží byť vtipný, ale nedokázal som ho brať ani príliš vážne, a ani sa na ňom extra baviť (cháp smiať). Obsadenie brilantné, hudba nenavodzovala danú atmosféru (tam kde mala byť ponechaná vážnejšia hudba, zvolil autor reskú "pochodovú" melódiu). Film sa sám osebe neberie príliš vážne, a mne pri stratách na životoch pri chlapoch, ktorých som prakticky videl celých 172 minút na plátne bolo vlastne jedno, ako to s nimi skončí. Aby som len nekritizoval, pri nápínavých utečeneckých scénách som nedýchal, tam bola atmosféra zvládnutá na jednotku, avšak ako film som mierne sklamaný. A sám Steve McQueen žiari ponad ostatných, vysoko, VYSOKO nad ! 4**** a 76,282%

Vládci vesmíru (1987)

Nikdy nezabudnem, ako otec 2-3krát do roka požičal od susedov videoprehrávač, a jediné filmy ktoré mali som pozeral dokola. Jedným z nich bol aj tento (pre mňa na tú dobu) unikát, skvost a vrchol všetkého, čo som chcel kedy vidieť v tej veci, ktorá sa volala televízia. Videl som to nespočetne veľakrát, bál som sa a zároveň obdivoval Skeletora, ale He-man, bol pre mňa všetkým ! Za tú nostalgiu nemôžem dať menej než 5***** (aj keď v súčastnosti už veľmi neobjektívne).

Daredevil (2015) (seriál)

Obrovské prekvapenie ! Affleckového Daredebila som nevidel, chvalabohu, pretože by ma to pravdepodobne odradilo od tohto seriálu. Fantastické márovačky, "R"-ko náramne využité, sympatický hrdina, a sústredenie sa viac na postavy a ich psychológiu (ale nesmierne kvalitne stvárnenú) než na "maskovaného" hrdinu. Všetko skvele nakombinované, a ako čerešňa na torte - jeden z najlepších (nielen Marveláckych) záporákov spolu s jeho osudovou láskou, krásnou a chladnou Vanessou. SKVELÉ !!! 5*****, 91,922% (kam sa hrabe Arrow) 2 séria ešte vypiplanejšia, výborný preliv tria Devil/Elektra/Punisher, pričom každý dostal obdivuhodne veľa priestoru, a výborne vybudovaný charakter postavy. Čo sa bude diať v tretej sérií, si však nedovolím odhadnúť, ale úprimne, teším sa na to ! 2. séria, 5***** a 93,922 !

KOndoMEDIE (2001)

Veľmi originálna zápletka s príjemným a nesileným plynutím a rozuzlením, veľký sympaťák Auteuil a fantasticky hrajúci Depardieu. Vcelku vtipné, humorné a v niektorých momentoch až bolesť brucha spôsobujúce nápady (kondom-čiapka). Ja som sa príjemne bavil, aj so slovenským dabingom. 4****, 72,827% (Holub look to zabil !) PS: Za čo musím ešte režiséra pochváliť, je až nezvyčajne krátka stopáž, pričom film prakticky nemal hluché miesta.

Velká šestka (2014)

Pekný film s vtipnými a originálnymi scénkami.. Najmä Baumaxove prdenie :) Mierne mi však vadila slabá prezentácia hlavného záporáka, ktorý sa len premával po scéne na svojich mikrobotoch, ale to bolo tak asi jediné "záporné" čo som ho videl robiť. Veľká šestka sa ho pokúšala zmárovať, ale ja som ani poriadne nechápal prečo. Nechcem spamovať, tak sa ďalej rozpisovať nebudem. Musím ešte podotknúť, že Baumax bol oveľa zaujímavejší v prvej časti filmu, kde sa tvorcovia s jeho postavou hravo a hlavne komicky vyhrali. Neskôr to už bolo mierne príliš. Stále však zábavný film s rozumnou dĺžkou. Btw, keď už bolo všetko také "japonské", hlavná postava mohla mať o niečo šikmejšie oči ;) 4**** a 75,274%

Chlapectví (2014)

S rukou na srdci musím priznať, že som si tento rozťahaný film bez jediného závratného okamihu pozrel len preto, že je nominovaný na Oscara. Chválim prístup a odhodlanie režiséra, že sa tomuto filmu a hercom venoval takú dobu. Nanešťastie však úmorných 2h a 45 minúť neprinieslo žiadny dramatický, šokujúci ba ani extra zábavný okamih, je to len plynutie životom, a mňa vo filme nezaujalo absolútne nič. Na filme ma zaujala iba jeho originalita v rámci reálnych časových období. A to je na tak dlhokánsky spracovávaný a takmer 3 hodiny trvajúci projekt velice málo. 2** za trpezlivosť režiséra. 45,673%