Zločin (2011) (seriál)

Srdce zaplesá každému fanúšikovi kriminálnej drámy, pričom daždivé prostredie Seatlu mnohokrát pripomína severnú časť Európy, čo z môjho uhla pohľadu dodáva tejto dokonalej sérií nezameniteľnú atmosféru. Absolútne vierohodné duo detektívov, výborné spracovanie a u mňa po dlhom čase (od Breaking Bad) ďalši seriál, ktorý som pozeral so zatajeným dychom až do konca. Koniec druhej epizódy asi najsilnejší moment celej série, ale hodnotiť série zvlášť nedokážem, aj napriek tomu, že sú iné... U mňa 5*****, pretože takto kvalitne spracovaný detektívny seriál sa príliš často nerodí ! 95,911%

Pečovatel (2014)

VYNIKAJÚCE !!! Výborne napísané, natočené, zahrané.. Atmosféra je dokonalá, a finálna scéna (ahááá !!! Indiánska čelenka ??!!) mi jednoznačne zasadila poslednú ranu ! 5*****, 86,813%

Velký draft (2014)

O veľa zrozumiteľnejší a sympatickejší šport než baseball, a vďaka Kevinovi Costnerovi aj vcelku záživný film. Chválim netradičné "prestrihové" snímanie scén a aj zostatok sympatického castingu (Jen Garner, Terry Crews a pod.) Film so zaujímavého "backstage" amerického futbalu, pričom sme mohli sledovať, akí sú tí američania vlastne fanatici a ako to asi funguje počas reálneho draft day. Reitman v poslednom období mierne kríval, ale tu vytiahol celkom silné karty z rukáva. 4**** (najmä za Costnera), 71,362 %

22 Jump Street (2014)

Kurevsky komické !!! Oveľa lepšie než jednotka, každý "joke" ma trafil presne a ja som sa neprestával kosiť až do posledného titulkového riadku.. "Next year, you are going to dancing school !" :)) Baletka Jonah Harappes je bodka za skvelou komédiou ! 4****, 73,022%

Strážci Galaxie (2014)

Musím priznať, že keď prichádzal tento film na trh, tak na základe trailerov som si povedal, že na toto nepôjdem do kina, pretože ma to pravdepodobne nezaujme, nenadchne a budú to zbytočne vyhodené peniaze. Nuž... film ma nenadchol, nezaujal, boli to zbytočne vyhodené peniaze, a každý "vtip" či "vtipná hláška" ma natoľko obišla, až mi to voči mne prišlo nefér. Nezaujal ma dej, ani jedna jediná postava a čo viac, ešte som nasraný, že som sa na to nechal ukecať, aj keď som to nejak tušil. Ale, výhodou je, že som nebol sklamaný, nakoľko som očakával od tohto filmu presne to, čo mi dal. Nič ! 2**, ani neviem prečo. Asi za Zoe a Pratta, na ktorého si počkám v inej úlohe. 38,019% - najhoršia MARVELOVKA !

Transformers: Zánik (2014)

Žiadny Shia, ja však sklamaný niesom, univerzum Transformerov môžem anytime-anywhere, a tak ma zatiaľ sklamala len velice nevydarená dvojka. Bay má talent na skvelú prezentáciu svojho automobilového arzenálu a rovnako aj zapriahnutie krásnych hlavných ženských hrdiniek, rovnako ako aj hlavných sympaťákov. K deju sa vyjadrovať nebudem, toto je "odpočinkový" film, pričom netreba rozmýšľať, aj keď niektoré prešľapy musím spomenúť v "chyby vo filme". Ako malý som chcel byť archeológom, a hrával som sa s dynosaurami a aj transformermi. Bay asi tiež, lebo tu to nejak celé skombinoval. Až na dĺžku (skrátiť o 25-30 min), a bolo by to OK. Takto jeden palec dole za dĺžku a niektoré okaté chyby (a príliš okaté product placement ;) beats, victoria secret bla bla..) Transformerom dám šancu aj nabudúce, Jablonsky ma opäť sluchovo potešil a celkovo audio-vizuálna stránka je TOP ! 4****, 73,922%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Now you see, who real father of X-men is bitches !!! Bryan, welcome back !! 5***** a 84,875 %

Šéfkuchař na grilu (2014)

U každého režiséra niekedy očakávam, že sem-tam odbočí od svojho žánru, a dokáže mi, že ak sa chopí akejkoľvek inej žánrovej látky, tak ju dokáže premeniť na fantastický zážitok. Zatiaľ najviac ma potešil Ridley Scott s jeho filmom Good Year, ktorý môžem pozerať prakticky dookola... Favreau a jeho Chef ma síce až tak hlboko nezasiahol, ale som veľmi rád, že tento film natočil. Má totiž príjemnú atmosféru, ukazuje, že aj keď sme niekde "spokojní", nemusí to byť presne to, čo hľadáme a po čom túžime, a niekedy je skrátka fajn, ak nás niekto, ak keď proti svojej vôli, pošle doprdele, aby sme začali opäť od začiatku... a možno tak získali možnosť začať s tým, čo vlastne chceme robiť. Niečo, čo nás naplní a posunie v živote ďalej. Silnejšie 4****, za príjemnú kubánsku atmosféru, Sofíu :) a za veľmi sympatické buddy obsadenie.. A chémia medzi Favreau a R.D.Jr je na plátne vždy skvelá ! 76,482 %

Pozůstalí (2014) (seriál)

Človek si len ťažko hľadá cestu k tomuto seriálu počas prvých častí... potom ale príde niečo, čo ma "núti" pozerať ďalší a ďalší diel. Niečo, čo ani teraz neviem identifikovať, ale skrátka ma to nútilo ísť diel po diely do finále, kde som absolútne nedokázal odhadnúť, čo ma asi tak môže čakať. Možno to boli skvelo napísané postavy, možno nezodpovedané otázky, pričom som myslel, že odpoveď na ne dostanem v ďalšom diely. Prvá séria The leftovers vo mne zanechala zvláštny pocit. Vďaka skvelej hudbe Maxa Richtera, výborne zvolenému castingu a už typicky nezodpovedaným otázkam v prvých sériách seriálov som si túto mega drámu užil až do konca, a vo finále sa mi trošku aj oči zamočili. Nedokážem však nevysloviť obavy nad pokračovaním, pričom tvorcovia majú osud ďalších sérií vo vlastných rukách, a je už len na nich, či nás budú mučiť 15 sérií, alebo zvolia omnoho zaujímavejšiu, priamočiarejšiu cestu, a začnú nám odpovedať na otázky: WHAT THE FUCK IS GOING ON ?? ;) 4****, po prvej sérií. 73,022%

Rozpoutané peklo (1997)

Tento film som videl nespočetne veľakrát, a vždy si ho pozriem, ak na neho narazím v TV. Síce obsahuje nespočetne chýb, pričom si tvorcovia asi mysleli, že to budú pozerať ľudia s IQ Martinky z Turca, ale ja mu to nejak odpúšťam. Mám rád témy sopka a katastrofa, a tu to bolo príjemne spojené... 4****, 70,513%