Avatar (2009)

Tento súčasne najväčší a najúspešnejší megafilm asi netreba nejako komentovať. Stačí len prísť do kina, nasadiť okuliare, pár pukancov rýchlo pochrúmať, ruka okolo ramena partnerky no a potom si už len vychutnávať nádhery, ktoré nám pred oči premietol pán režisér Cameron. Niekedy je to práve dlhá stopáž filmu (Australia), ktorá mi prekáža, ale tu to bol pravý opak. Chcel som ten večer zaspávať pod hviezdami planéty PANDORA. 5***** a 96,128% PS: Treba však dodať, že čaro filmu je platné len počas 3D projekcie, 2D film nieje ani zďaleka taký zaujímavý, aspoň pre mňa.

Nějak se to komplikuje (2009)

Jednoduchý, ničím výnimočný romantický film, kde sa starí ľudia k sebe vracajú a znova rozchádzajú, rozchádzajú a znova vracajú, a ja na konci filmu neviem, či sa k sebe vrátili, alebo rozišli... 3*** a 59,129 %

Královna (2006)

Film, ktorý neposúva do predu len právom oscarový herecký výkon Helen Mirren, ale aj Michael Sheen. Jeho herecký um je vidieť čím viac tým lepšie. Od filmu k filmu. Čo sa filmu týka, je to dosť citlivé téma, ktoré si ma ale až tak nezískalo. Avšak scéna s jeleňom bola veľmi silná. 4**** a 73,288%

Stav obležení (1998)

Priemerný akčný film s jagavými menami strieborného plátna, ktorý nenudí, ale ani príliš nenadchne. Annette Bening sa mi viac páčila po boku M. Douglasa, Denzel a Bruce taký zdravý stred. Vcelku predvídateľný dej, ale zasa nemôže byť každý film za päť hviezd. Zrelé 3*** a 62,092%

Rocky (1976)

Neuveriteľný, veľmi realisticky (sen), skvele režírovaný, ešte lepšie "zahraný" - to všetko sú vlastnosti filmu ROCKY, najlepšieho filmu zo sveta športu ako takého, kde som ani raz nepostrehol skromnosť finančných investícií. Všetky obdržané údery som cítil s boxerom, jeho prejavy lásky k sympatickej, ale nesmelej Adriane mi neraz spôsobovali kmitanie ústnych kútikov do široka. Najviac ma ale zaujal scénár, a jednoduchosť, akou nám bol podávaný. Na obyčajného, miestneho boxera sa usmeje šťastie v podobe pozvánky k zápasu od legendy a svetového šampióna v ťažkej váhe, a tento zápas zmení život doposiaľ neznámeho boxera. 5***** a 94,817% za fantastický režisérsky a scénáristický debut, ktorý ma nadchne vždy keď si ho pozriem.

Zakletý v čase (2009)

Wow, tak to ma milo prekvapilo !!! Veľmi pekný, romantický slzotlač, ktorý na mňa zafungoval vo všetkých pozitívnych smeroch (áno, kútiky očí som mal vlhšie ako inokedy), ale vôbec sa za to nehanbím. Čo sa ústrednej dvojice týka, už dlho som nevidel tak presvedčivú chémiu medzi dvoma hercami, ich láska z nich sršala naokolo a tak nebol problém obľúbiť si ich... Zaujímavý scenár, kde sa mi sem tam stalo, že som bol mimo (stačí pauznúť film, a poriadne sa nad tým zamyslieť, v kine máte smolu :-P), no a potom plynulo pokračovať do dojemného konca. Neviem, prečo by som nemal dať plných 5*****, veď tomu filmu sa podarilo rozplakať ma !!! 91,407

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Ako, videl som mnoho hororov, ale takúto atmosféru som už dlho nezažil... It scared shit out of me !!! 5***** 83,181%

Hra (1997)

Som presvedčený o tom, že Fincher je buď génius, alebo má doma v špajzi niečo, čo vždy pri tvorbe vyberie zo sáčku a našlahá sa z toho, a my môžeme neskôr vidieť jeho fantasmagorické umenie, ktoré sa s nami hrá ako by sme boli pingpongová loptička. Pre mňa určite jeden z najlepších vyvrcholení filmu, keď Douglas vbehne do budovy plnej "hercov", no a potom všetko to ostatné... Jednoznačne skvelá atmosféra a napätie na 5***** a 87,822 %

Starý páky (2009)

Ako je možné, že u nás to má cez 80% a na IMDb len 49 % ??? Tak na to musím prísť...

500 dní se Summer (2009)

Sympatická romantika s príjemne zvládnutými hereckými postavami. Páčilo sa mi aj prelínanie v deji, bolo to niečo novšie, netypické... Zooey bola sympaťáčka už v Yes man, takže potvrdila, že to nebola len náhoda, Joseph Gordon je talentovaný, teším sa na jeho ďalšie filmy. (Inception napríklad :)) Pohodička na večer. 4**** a 76,014%