Prokletý ostrov (2010)

Musím sa priznať, že DiCaprio bol síce u mňa v rebríčku tých lepších hercov, ale po tomto filme sa vyškriabal asi na najvyššiu priečku. Možno si ešte počkám na Inception, ako dopadne tam, ale zatiaľ ho tam kľudne ponechám. Ako víno - k tomu by som prirovnal jeho herecké výkony... Čo sa samotného filmu týka, nemôžem dať filmu, ktorý skončí úplne inak, ako som čakal, ktorý ma vtiahol do deja od úvodnej (mimochodom úžasne temnej) melódie, ktorý vás ťahá za nos po celý čas, nie, nemôžem mu dať menej ako maximum... Beťár Scorsese ma namotal až som nevedel čí som. Zbožňujem filmy, ktoré skončia inak ako som čakal... A ja som mal finálnych teórií viac než dosť... Zničí detektív Teddy Daniels maják a v ňom nechutné laboratórium ? Chcú z neho urobiť pacienta a kolega Chuck pracuje s "ostrovanmi" ? Alebo úplne niečo iné ? Záver samozrejme nebudem prezrádzať, ale... Wow !!! Nadupaný scenár, ešte lepšia réžia od pána Umelca,veľmi pekná vizuálna stránka, obsadenie - DiCaprio už nech má Oscara. Asi najsilnejšia scéna pre mňa (okrem konca) bola pre mňa asi tá, kde Teddy Daniels začne plakať v rybníku. Vynikajúce prekvapenie, s oveľa menšou reklamou ako megahit Avatar a pod., no film ponúkol ďaleko viac. Skvelé !!! 5***** a 92,922 %

Ctihodný občan (2009)

Gerard je týpek. To už vieme. A čo sa týka tejto hereckej úlohy, myslím, že k nej nepotreboval výraz psychopata. Bol to predsa profík, ktorý mal nad všetkými niekoľko kilometrový náskok. Dobrý scenár, nadupaný začiatok... 4**** a 78,222% Znova pozreté, a pri hodnotení sa nemením.. Veľmi dobrý film !

Nevěrná (2002)

Film s atmosférou, ktorá je úžasne silná hlavne po návšteve podvedeného manžela u milenca, a následných okolnostiach. Neviem, ako by som sa zachoval ja, o tom sa takto nepodmienene premýšľať nedá. Možno až raz... ! :) Richard Gere to zahral veľmi slušne, Diane Lane veľmi pekná žena, nieje pochýb že by zbalila nejedného mladého zajka. Scenár slušný ! 4**** a 74,828%

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

O niečo menej vtipná 2ka, ale stále má čo ponúknuť. Niektoré originálne pasce, niektoré sme už poznali, ale smiechu pri tomto filme ozaj šetriť nemusíme. U mňa najlepšia scéna - cihly zo strechy... Harve, kolik vidíš prstú ? ... Osm !!! :) 4**** a 79,282%

Sám doma (1990)

Kultová komédia s vtedy anjelskou tvárou, ale šibalskými očami Macaulay Culkina, bez ktorej si ani teraz nedokážem predstaviť vianočné sviatky. Skvelé vtipné scénky, dvaja tupí lupiči. Jedna z mojich najobľúbenejších komédií, spolu s 2-kou v New Yorku. 5***** a 86,227%

Zrození šampióna (2009)

Veľmi milé prekvapenie. K snímku som sa úprimne dostal hlavne kvôli oscarovej nominácií Sandry - uznávam, že oprávnená, konečne sa zaradila do špičky, ku ktorej právom patrí. Obrý predstaviteľ pre mňa jednoznačne veľkým pozitívom, skvele emotívne ovládnutie mňa, ako diváka, a stalo sa mi, že som sa mnohokrát mimovoľne a nekontrolovateľne usmieval od ucha k uchu. Dráma ani nie, skôr pravdivý rodinný film s menšími prvkami komédie, pretože keď som videl tie obranné zákroky toho obra, plus vtipné situácie z prostredia ústrednej rodinky, tak sa nedalo nepousmiať. Finálne autentické fotografie plus videá len podtrhujú autentickosť celého príbehu, a poviem vám, to hovado čiernej pleti sa nemalo prečo hnevať, keď mu hovorili "BIG MIKE", lebo on bol ozaj BIG... 5***** a 84,034 % ÚŽASNÉ !!!

Insomnie (2002)

Nespavosť v podaní Al Pacina, jemne trafený psychoš Robin Williams, bifľomorná detektívka Hilary Swank, mne srdcu blízke podanie Aljašky zavŕšené Nolanovskou réžiou - to sú prísady slušne napínavého detektívneho thrilleru. Celkom logická zápletka, ešte lepšie rozuzlenie a záver, tak ako má byť. Ale... Nedalo mi to toľko, ako som očakával. 4**** a 76,544%

John Q. (2002)

To moralizovanie, v poho... To sa ešte prekusnúť dá. Denzel, videl som s ním už aj lepšie filmy, ale ok... Prepáčené ! Scénár síce trošku pritiahnutý za vlasy, ale tak dobre. Snaha bola. A možno by som dal silnejšie 3*** keby nebolo tej totálne trápnej kulturistickej scény na konci filmu... Takto len Silnejšie 2** 38,545%

Nový svět (2005)

Tento film sa u mňa zaradil na prvé miesto... ALE !!! Bohužial, The New World je prvý film, ktorý som nedopozeral do konca... A nie preto, že by som bol v nejakej časovej tiesni, alebo že nám vypli prúd. Nie ! Ten film bol skrátka straaaašne nudný. Ale nehorázne. Téma malo byť vyšpikované akciou, drámou od začiatku do konca. Vlastne, ani neviem, aký je koniec, bo už začiatok a ešte veľa minút potom bol totál driemačka. A také filmy ozaj nemusím ! 1* za... Skrátka nechcem dať ODPAD, ale niečo medzitým.

Bratři (2009)

Veľmi slušná vojnová dráma s hereckými hviezdami, ktorých chopenie sa úloh bolo ako sme u nich zvyknutí opäť na vysokej úrovni, Bailee Madison by svojim hereckým umom skovala do vačku niektorých "veľkých hercov"... Pre mňa najlepšia scéna spider-mana v kuchyni plus záver so zbraňou v ruke... Nevedel som, čo urobí a scéna bola nabitá obrovským tuhým napätím. Silný filmový, nie však až tak emotívny zážitok. 4**** 76,128%