• Pohádka

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

Tato Moskalykova adaptace podle novely Arnošta Lustiga je filmovou lahůdkou. Role Bedřicha Brenskeho byla Jiřímu Adamírovi ušita na míru. Stejně jako role ostatní: čtenářskou vizi hrdinky Kateřiny Horovitzové přímo ztělesňovala Lenka Fišerová; Do role Hermanna Cohena se perfektně vcítil Martin Růžek; Poručíka Horsta Schillingera, mlsně polykajícího před Kateřininou krásou, kouzelně ztvárnil Jiří Bruder; Neustále podezřívavého a vše tušícího Rappaporta-Liebena sehrál výborně Čestmír Řanda... A tak bychom mohli jmenovat dále. Zmiňme ještě vynikajícího umělce Vladimíra Ráže co by Freddyho Klarfelda. Scénář napsal přímo Arnošt Lustig ve spolupráci s Vladimírem Čejchanem. Proto zde ani divák neočekává odchylky od literární předlohy. A přece bychom drobné našli. Nejvýraznější odchylkou je sám závěr, ve kterém není Brenske píšící zprávu o Kateřinině vzpouře a o sumě, kterou se Němcům od této skupiny podařilo získat. Zde zpívá rabín Dajem z Lodže svou Modlitbu za mrtvé přímo na místě, kde byli všichni Židé zastřeleni. V knize však tento nářek doléhá otevřeným oknem k Brenskemu píšícímu onu výše uvedenou zprávu. Dajem z Lodže v knize zpívá nad tělem Kateřiny Horovitzové, které bylo po tři dny všem vystaveno pro výstrahu, zbaveno vlasů a nyní je již spalováno.

Road House (1989)

Paráda, no Patrick no.... :-)

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Perfektní herecký výkon Miroslava Donutila a skvělé i ostatní výkony. Trefné grimasy, vtipné dvojsmyslné výroky, vytříbený humor a neotřelá zápletka. To nemá chybu.

Venkovský učitel (2008)

Pavel Liška procítěným herectvím ukazuje, jak těžké to někdy homosexuálové mají. Zuzana Bydžovská stejně tak i to, jak těžké to někdy je pro nás heterosexuály pokud se nicnetušící do homosexuála zamilujeme. Porod telete je symbolickou tečkou za venkovským příběhem a zároveň náznakem začínajícího se smíření mezi protagonisty.

Ned Kelly (2003)

Zemřel ve svých 25

Mystery, Aljaška (1999)

O tom, že prohra může být výhrou. Inspirováno životem. Muži, kteří milují hokej natolik, že si ho neodpustí ani při milování. Ženy, které postrádají doteky svých mužů natolik, že je vyhledávají jinde. Mladíci, kteří neuhlídají vyvrcholení své vášně. Hra a smrt. Hokej a láska. Russell opět nasadí svůj uhrančivý pohled. Akorát, že by mu více slušelo jiné číslo než 10...

John Q. (2002)

Říká se, že mateřská láska je láska největší. Denzel Washington ve své roli mistrně staví otcovskou lásku na roveň té mateřské.