Piráti (1986)

Roman Polansky si možná tímto projektem splnil nejeden sen, ale výsledek nestojí ani za zlámanou grešli. Kamera je příliš statická a nudná, hudba nevýrazná, herci toporní a o naivitě akčních scén ani nemluvě! Piráti jsou prakticky zbytečným dvouhodinovým pohledem na to, jak to v pirátských dobách určitě nebylo...

Likvidátor (1996)

Standardní akční Arnold, který pobaví a neurazí. Tedy až na některé "hyper"přehnané akční scény. Nejvíce určitě potěší kreativita některých zbraní a občasný výskyt suchých hlášek. No, prostě, slušný standard!

Strýček Buck (1989)

Jedna z nejlepších Candyho komedií, u které jsem se neskutečně dobře pobavil a zasmál.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Beanovi skeče mám hrozně moc rád a vždy se u nich nepředstavitelně nasměji a pobavím. Film je pouze slaboduchým odvarem s plejádou známých vtipů a scének, které jsou navíc natočeny přesně podle předlohy pro komerční publikum! Nic na tom němění ani fakt, že při první projekci filmu jsem se celkem pobavil...

Rychlá změna (1990)

Miluji film Bezva finta (Hold-Up). Rychlá změna je jeho naprosto nepovedeným plagiátem, jenž fanoušky jen nepříčetně rozzlobí a zanechá trpký úšklebek na tváři, jak si toto mohl vůbec někdo dovolit. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že mám rád herce Billa Merraye! Ruce pryč!

Kundun (1997)

Užasně natočený životopisný film, který opravdu dokáže zaujmout a oslovit. Výborná kamera, hudba, výprava i režie a především vynikající (ne)herci! To vše nabízí Kundun. Výhrady mám však k některým přespříliš dlouhým a víceméně zbytečným záběrům a lehce chladné odtažitosti celého vyprávění. Každopádně však skvělá podívaná!

Nebezpečná krása (1998)

Příběh se odehrává v Benátkách v době, kdy být kurtizánou bylo společensky vysoce postavenou funcí. Životní příběh té nejlepší z nejlepších je postaven na slušné výpravě, dobově líbezné hudbě a slůšném zpracování. Nic naplat, že scénář je dost plytký a film není přespříliš zajímavý. Každopádně, představitelka hlavní role je nebezpečně krásná...

Ptáci (1963)

Mistrovský kousek filmové historie! Předně, už jenom to, že ve filmu nezazní snad ani vteřina filmové hudby a přesto je sledování vrcholně napínavé, mě nutí dát maximální hodnocení a to i přesto, že v dnešní konkurenci je film trochu "out".

Holky to chtěj taky (2001)

No vida, i v Německu lze natočit vtipnou a zábavnou teen-komedii, která umí oslovit, vyjmečně neznechutí diváky a nabídne dokonce pár přirozeně hezkých slečen. Slušná podívaná s několika výtečnými vtípky (orgasmus na kole), i když natočená přesně podle zaběhaného "prcičkového" schématu.

Tanec na konci léta (1998)

Mozaika životních příběhů několika sester je poskládaná z hezkého příběhu, slušných přírodních reálií a především výborných hereckých výkonů. Meryl Streep ztvárnila svoji postavu s přirozenou dravostí a upřímně řečeno, nejvíce mě překvapil Rhys Evans, který předvedl velmi civilní herecký výkon a ukázal tak, že jeho rozhled nekončí u slabomyslných Dj nebo úchylných spolubydlících. Reálně osobitá podívaná.