Simpsonovi (1989) (seriál)

Ne sice každý díl je posvícení, ale jinak Simpsonovi obsahují neuvěřitelné množství narážek, vtipů i parodických scének na vše od politiky, přes nejslavnější filmy a herce až po naboženství či sexuální problémy obyčejných kreslených figurek. Nic není tabu a tak se Simpsonovi stali reálným odrazem doby svého vniku, mnohdy pobuřujícím, ale vždy neskutečně zábavným!

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Co si budeme nalhávat - stejně na to všichni koukají jenom z čistě sexuálních důvodů... Polonahá těla v bikinách, hrudní giganty v červených plavkách a to vše sakra efektně nasnímané! Koho ještě vůbec v tom mumraji zajímá, kdo se kde topí?!?

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Kelly ulítla s tím, Brandon s tou, pak se přidal Dylan a Steve a nakonec si to ještě všichni střihli (nejlépe v nějaké luxusní rezidenci rodičů) navzájem. Nemám miliardy, nebydlím v BH a tyhle problémy se mi jaksi vyhly. V devadesátých letech to sice byla bomba a všichni jsme ji žrali, ale s odstupem času nelze takto triviální seriál tolerovat. Mexická telenovela made in USA.

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Jeden díl tohoto seriálu obsahuje tolik emociálních záležitostí, kolik jich obyčejný smrtelník nezažije snad ani za rok! Každý si v něm však může najít "právě ten svůj" problém a kouknou se, jak se sním (dle scénáristů) poperou vrstevníci za mořem. Často jsou však problémy dotaženy ad absurdum a už mi připadne až příliš trapné, pozorovat nadržené pubescenty, kteří bez mrknutí oka odmítnou sex s nádhernou podnapilou slečinkou...Protože to rozhodně není reálné ani v naší malé zemičce!

Přátelé (1994) (seriál)

Nejsrandovnější a nejzdařilejší sitcom co znám, a který jasně vede v mojí tabulce oblíbenosti tv seriálů.

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Postavy, příběhy i prostředí jako ze života, nadnesená lehkost vyprávění i zručně odvedená realizace - to vše nabízí tento seriál. Nečekejte sice žádné zázraky, ale v rámci podvečerního odpočinku se jedná o velmi zdařilý projekt.

Kdo je Harry Crumb? (1989)

John Candy byl bezpochyby skvělý komik a přestože jako Harry Crumb je idiot k pohledání, jeho převleky mě nejednou rozesmály. Jinak se jedná o film spíše trapný, nudný a nepovedený, u kterého jsem se sice několikrát pousmál, ale jehož dějová stupidnost lehce překryje i nejeden povedený vtípek.

Flirtování s katastrofou (1996)

Očekával jsem inteligentní komedii na věčná životní témata a dočkal se šaškárny s minimem zdařilých vtipů a situací. Film mi přišel spíš trapný, nudný a nezajímavý, což jistě zapříčinil nezáživný scénář, nepovedená kamera, přílišná absence hudby a nezajímavé režiserské i herecké cítění ve velmi důležitých detailech.

Absolutní moc (1997)

Po pravdě: Clinta Eastwooda zrovna moc nemusím. Ne že bych v jeho filmografii nenašel dobré filmy, ale tak jako tak, Absolutní moc k nim rozhodně nepatří. Eastwood tentokrát nezvládá ani jako režisér ani jako herec, ale určitě v tom není sám - ostatní herci jsou také nechtěně toporní a místy až směšní. Scénář má mílové mezery, vyprávění je příliš pozvolné a často by se dlouhé scény dali zkrátit nejméně na polovinu. Jestli jsem se opravdu u něčeho pobavil, pak to bylo sledovat hlavního hrdinu, kterak prohazuje převleky a je v každém z nich "dokonale" nepoznatelný...S nadsázkou, samozřejmě.

Šelomon a Gaenor (1999)

Výborně natočený film o zakázané lásce uprostřed bídy a náboženské nesnášenlivosti je vlastně okatou variací na starodávné téma milenecké dvojice jako od Shakespeara. Výborní herci, mrazivě smutný příběh a realistické podání jen podtrhují výborný dojem z tohoto nevšedního milostného dramatu, jehož nejlepší vizitkou budiž oprávněná nominace na Oscara.