Únos domů (2002)

Příběh o útěku z donucení, jenž se nakonec stane útěkem chtěným.Slušné herecké výkony i dětských představitelů kazí trochu nevyrovnaný děj, některé zbytečně dlouhé scény a drobné nesrovnalosti ve scénáři. Film chvíli působí jako únosové drama, chvíli jako oduševnělý pohled na život mimo civilizaci a chvíli jako moderní pohled na tragédií postiženého chlapce. I přes nevyhraněnost snímek uběhne jako voda a třebaže v divákovi nic moc nezanechá, určitě stojí za zhlédnutí.

Babí léto (2001)

Krásně oduševnělý příběh o skomírání, posledních radostech a podzimních dnech života. Hezký scénář i režie a k dokonalosti dotažené herecké výkony. Především Stanislav Zindulka mě naprosto odzbrojil a dle mého názoru dokonce přehrál všechny ostatní aktéry, i když v případě pana Brodského i paní Zázvorkové se o nějak moc propastném rozdílu debatovat nedá. Škoda jen, že tvůrčí obrazotvornost nebyla úplně dokonalá, protože tak je film "jen" těsně na hranicí maximálního hodnocení.

Království ohně (2002)

Jednou větou : šíleně drahá nuda! Nezáživný příběh podtrhuje naprostá debilita děje, protože scénáristé měli pravděpodobně při psaní období mozkové smrti. Logika a inteligence tak zase jednou dostaly pořádně na prdel a divák jen trochu přemýšlející se při sledování patrně unudí.Kdyby se však překopal scénář, najal jiný režisér a někteří další tvůrci, mohla to být celkem sranda...Aha, sakra, to už by mohli rovnou natočit jiný film!

Aféra Thomase Crowna (1999)

Remake zlodějské krimi, duo Brosnan-Russo, režie John McTiernan - to zní slušně. Bohužel, výsledkem je sice pohledný a celkem zábavný film, avšak působící příliš chladně a plánovaně. Chyba je ve scénáři (několik naprosto přebytečných postav, nevypointované zápletky), v podání (málo akce) a tak trochu i v Brosnanovi (působí až moc bondovsky). Naproti tomu, třebas scéna s vrácením ukradeného obrazu je naprosto vychytaná.

Za humny je drak (1982)

Nenechte se zmýlit, víc než pohádka je tento film především výbornou komedií na pohádkové motivy se skvělým panem Císlerem v roli tatínka krále. Když přehlédnete otřesné triky s drakem, královsky se pobavíte!

Byl jednou jeden král... (1954)

Werich byl génius. Tento fakt mu již nikdo nemá šanci odepřít. Jeho pohádky (původní i přepisy) obsahují spoustu filosofických narážek, i po mnoha letech působí nesmírně moderně a hlavně, jsou dokonale klasické a vtipné současně. Variace na Sůl nad zlato není žádnou vyjímkou. Naopak - přesně dokazuje výše napsané a dotahuje všechny drobnosti k dokonalosti. Nepřekonatelná pohádková podívaná, na kterou dnes již není lehké narazit - což je neobyčejná škoda.

Královský slib (2001)

Velmi nudný romantický příběh nepohádkových rysů, jenž zaujme snad pouze útržkovitě a při velmi pozvolném sledování. Herci jsou většinou příliš neosobní (především Lucka Vondráčková je naprosto příšerná) a ani scénář se příliš nepovedl. Místy zaujme snad jen kamera a slušná hudba.

Bravo, girls! (2000)

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu bavit u schématicky naivní (a přesto vtipné) "komedii" o soutěži roztleskávaček. Stalo se a tento film se mi líbil. A určitě nejen díky svižnému tempu, přehlídce krásných kočiček v kratkých sukýnkách a pohodové muzice...

Pavoučí teror (2002)

Uhozených monstr-horrorů jsme už měli možnost vidět nespočet. Tvůrci tohoto filmu však evidentně nechtěli pouze přispět další pitomostí do pytle hrůz a přidali k těm nejotřepanějším klišé říznou akci, protkanou pevnou pavučinou výborných vtipků a okořeněných nadživotní dávkou nadsázky. Dokonalý příklad zábavné a dynamické variace na ohrané téma!

Insomnie (2002)

Nestandardní krimi thriller odehrávající se v atraktivním prostředí, důmyslně napsaný a výborně herecky ztvárněný. Především Al Pacino opravdu vypadá jako kdyby ho režisér nenechal ani na okamžik usnout, čímž jeho postavě dodává na věrohodnosti. Akce sice není příliš, ale i když je velmi umírněná, působí velmi svěžím dojmem. Bohužel, většina napětí je vyvolávána především zvukovými záblesky podporujícími vzpomínkové halucinace, což je trochu škoda.