Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Musím souhlasit s některými uživateli a přiznat, že mě jednička bavila také víc. Ale neubírá to nic na kvalitě a filmovém zážitku, dvojka byla prostě dotažení celého příběhu do konce. Škoda jen, že režisér hodil ten konec na začátek, mohlo to být daleko víc napínavější a akčnější. Ale i přesto se pro mě stal Veřejný nepřítel č. 1: Epilog parádní gangsterkou s opět vynikajícím Vincentem Casselem. Oba dva díly vytvořily čest francouzskému filmu a hlavně se snažily zachytit podstatu největšího francouzského gangstra všech dob. A je jen na vás jak si ho vykreslíte, jestli svým způsobem jako hrdinu a nebo jen geniálního padoucha, který sere na zákon. Pro mě se stal Veřejným nepřítelem č. 1 :) a sklidil můj obdiv.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Co dodat byla to naprostá pecka . Všechno co jsem čekal zde bylo a nemělo to nejmenší chybu, prostě parádní prácička. Pro někoho padouch a hajzl a pro někoho zase hrdina a velký vzor, tak by se dal vylíčit Vincent Cassel zřejmě ve své životní roli. Jacques Mesrine si 100 % získal mojí přízeň a už se nemůžu dočkat až se podívám na druhou část, pro kterou se zde vytvořily perfektní podmínky a mohla by být určitě stejně dobrá nebo ještě lepší. SMRT a nebo SVOBODA .... Rozhodně SVOBODA !!!

Odpor (2008)

Válečné drama s vynikajícím Danielem Craigem v hlavní roli. Příběh inspirovaný skutečným příběhem bratrů Bielski, kteří pomáhají dalším židům přežít. Někdo napsal v komentáři, že zde není moc válečných scén, nemůžu souhlasit. Nevím co čekal, jestli další vylodění v Normandii a další masakr německými kulomety. Mě se naopak zdálo, že zde bylo dostatek přestřelek, které jsou doplněny dobrými, někdy však, až příliš dlouhými dialogy. Což nám kompenzuje parádní prostředí lesa a skvělá kamera. Kterou jsem ocenil při prolínání svatby s útokem partyzánu na Němce. Jinak musím říct, že Edward Zwick natočil další film, který u mě zabodoval. A můžu ho doporučit všem milovníkům válečných filmů, kteří ho ocení stejně jako já a nebo i více.

RocknRolla (2008)

Gerard Butler už ne jako nadupaný král Leonidas, ale jako prostý zlodějíček, který se zamotá se zbytkem své bandy do něčeho většího, než mohli čekat. Rozjíždí se ukázka londýnského podsvětí, drog a hudby, což do sebe velice dobře zapadá. RocknRolla není vůbec špatný film, ale bohužel k dokonalosti to má daleko a legendárním snímkům jako Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni se jen stěží může rovnat. No každopádně Guy Ritchie si u mě napravil reputaci po né moc povedeném filmu Revolver. A opět ukázal, že mu tenhle žánr filmu sedí dokonale, škoda že to na nás neušil ještě o něco lépe, aby to mohl být plný počet.

Revolver (2005)

Začátek začínal skvěle, říkal jsem si aaaa další dobrá podívaná. Bohužel po zbytek filmu jsem absolutně netušil a nepomohl mi s tím ani konec. Pořád jsem přemýšlel a říkal jsi doprdele co to má být, ať už nepůjdu po schodech, nepojedu výtahem. Zavádělo mě to si myslet, že má už dokonce rozdvojenou osobnost hlavní hrdina Jack Green a nebo já, že jsem blázen. Omyl, řežisér se nám snažil podat komplikovanou, zamotanou podívanou, do které se bohužel zamotal sám. A když už to ke konci vypadalo, že by se konečně z toho chumle špaget mohl prokousat, zase mě uzemnil něčím nečekaným a pro mě docela nepochopitelným. Tenhle film bych přirovnal ke slabému odvárku pro mě skvělého Lucky Number Slevin. No co aspoň jsem viděl Jasona Stathama pro jednou vlasatýho a s knírkem :)

Labyrint lží (2008)

Ne vždy hvězdné obsazení s hvězdným režisérem v čele slibuje hvězdnou podívanou. O tom jsem se dokonale přesvědčil v Labyrintů lží. Ridley Scott se celkem snažil, aby to vypadalo opravdově a ukázal nám opět jak se nás dá pěkně pozorovat přes satelit. Ale co naplat, dějově se celkem za celý film stalo akorát tak, že DiCapriovi urazily kladivem dva prsty a trochu ho pokousali pejsci, což jak se zdá ho zavede za jeho budoucí láskou. Kterou mu samozřejmě unesou a on jako pravý americký hrdina se hned nechá vyměnit, aby jí zachránil. Prostě jedná se o velice průměrný thriller ve kterém vás nepřekvapí nic co už by každý z nás neznal. Další zbytečný film, který si jistě víckrát už nepustím.

Česká RAPublika (2008)

Pro skalního příznivce rapu viz. uživatel Tomyc3k :D a další ... to musela být naprostá lahůda. Pro mě však průměrný dokument o české rapové scéně, a však nemůžu říct že jsem se nebavil. Místy jsem se opravdu smál, třeba když si šli Hugo Toxxx a James Cole nechat změnit jméno a nebo když měli napsat jejich nejoblíbenější slova ( prdel, dřevokrysa, srát .... ), prostě to se nedalo vydržet se nesmát. A však občas se našli slabší chvíle. No co dodat, myslím si že 3* nikoho neurazí a chtěl bych akorát říct těm co dali odpad, kurva hoši nebuďte takový metalisti a rockeři pořád !!!

Wrestler (2008)

Na tenhle film mě nalákalo především výborné hodnocení a opravdu kladné komentáře. V tomhle filmu vidíme dalšího přestárlého sportovce, který se snaží porazit svoje stáří a vrátit se na vrchol. Avšak není to klasika , žádný úpadek a potom postupné vypracování až zpět na vrchol, ale je to spíše o uvědomování svého místa v životě a hledání co je pro něj opravdu v životě nejdůležitější. Mickey Rourke hraje Randyho opravdu dokonale a málo co mu vytknout. Prostě celý film do sebe skvěle zapadl a pro mě další vynikající sportovní drama . Samozřejmě, pro mě číslo jedna zůstane navždy Rocky Balboa.

V Bruggách (2008)

Černá komedie ve které hlavní postavy vypouštění jednu hlášku za druhou, pak především Colin Farrell ( kurva co to je za město, kurva doufám, že v tomhle kurevskym městě nechcípnu .... ) Škoda jen, že jsem od půlky filmu věděl jak ten konec skončí trochu se stačilo zamyslet a bylo to jasný, když se bavili o prioritách. Ale tím nechci naznačit, že to nestálo za nic, ale jen říkám, že jsem od konce čekal víc po tom co mě na to navnadil kámoš, že ten konec je fakt masakr. Docela bych se do Brug zajel podívat i když možná bych si tam netykal s těma třetinkama piva :)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Naprostá novoroční balada pro mojí duši. Snad už lépe jsem rok 2009 nemohl začít. 159 min. uteklo rychlo jako život Benjamina a musím se přiznat kdyby to bylo ještě o hodinu delší vůbec bych se nezlobil. Brad Pitt si vás získá, ať jako stařík a nebo mládenec prohánějící se na motorce a jachtě. Pro mě prostě naprosto luxusní záležitost z které nemohlo vzejít nic jiného než 5* a parádní zážitek. Už aby to vyšlo na dvd a mohl si to vychutnat znovu v poklidu vyhřáté postele.