Rio 2 (2014)

Bohužel svého předchůdce Rio 1 film nepřekonal. 3D je využito opět poměrně dobře. Hudby a zpěvu je na mě už ale opravdu příliš v tomto filmu a ekologické poselství asi nikoho moc nevezme. Prostředí je vymazlené, ale hlášek je zde možná méně než v prvním filmu.

Rio (2011)

Dějově nic složitého pro děti. 3D poměrně využito pěkně. S vtipy je to ovšem poněkud slabší, né že by nebyli, ale je jich poměrně málo.

Podfukáři (2004) (seriál)

Zdejší vysoké hodnocení absolutně nechápu. Seriál sice ujde, ale tak na jednou zkouknutí. Vzhledem k jeho naivitě a prostodušnosti postav, nemůže nikdo myslet vážně 4 nebo dokonce 5 hvězdiček. Pravděpodobně půjde o hromadný halucinogen, protože postavy v seriálu se chovají v některých případech nelogicky a nebo až moc suverénně. Přijít do obchodu s tím, že je potřeba deratizace a majitel i se všemi zaměstnanci je tam jen tak nechá v celém obchodě na několik hodin samotné, je absurdní. Ale když takový příklad nazvu absurdním, tak už vlastně další příklad, je naprosto nelogický a banální pro prostoduché sledovatele seriálů. Podfukáři přijdou do obchodu s diamanty a na základě potvrzení na A4 majitel opět opouští obchod v domnění, že jde o policisty a opět ponechává obchod jen tak cizím osobám bez nějakých dalších otázek. Pokud jsou tohle scénáře na 5 hvězdiček, tak jakákoliv Kriminálka LV, NY, Miami by měla dostat Oskara za scénář. Podfukáři jsou velice, ale velice banální seriál, plný banálních postav s absurdními sklony k "podfukům". Hodnotím po 4 sériích. Pokud vše bude pokračovat v zaběhnutém stylu, uberu po poslední osmé sérii hvězdičku.

TRON: Legacy 3D (2010)

3D nevyužito. Velké mínus. Těšil jsem se na souboje motocyklů a byl jen jeden. Souboje s kotouči dobré, ale tak nějak toho bylo všeho málo. Pro mě zklamání.

300: Vzestup říše (2014)

WOW ! Super ! Viděl jsem ve 3D a naprosto fantastická podívaná. Nebudu rozpitvávat historickou přesnost, vzhledem k tomu, že je mě to jedno a u takového typu filmu může historickou přesnost očekávat jen nýmand hrající si na kdoví co. Vizuálně je tento film bombastický. Krátké osobní bitvy na jeden záběr se zpomalovačkama, až po delší sekvence na jeden záběr, který miluju a v tomto podání neměli chybu. Nasednutí na koně, běh na koni po lodích různě padajících a hořících, skok do vody, vyběhnutí po nakloněné lodi, skok mezi protivníky a pokračování v boji a to vše na jeden záběr, úchvatné. Hudba mohla být sice kapku monstróznější, ale užil jsem si i ji. Celý film je dost krvelačný a zpomalovačky u sekání končetin skvěle natočeny.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

No jako koukat se na to dalo jen kvůli těm pěkným protagonistkám, ale aby 15ti leté kamarádky, hrály o deset let starší herečky, to mě přijde už fakt mimo. Po první sérii se odmítám dívat na další, už druhá půlka první série stála za 1 hvězdičku.

NON-STOP (2014)

Teda jako 4 hvězdičky jsou zasloužený, přemýšlel jsem i o 5 dokonce, ale nakonec jsem zvolil 4. Důvod je prozaický, u tohoto stylu vyprávění bych ocenil brutálnější kameru. Přistání letadla by také zasloužilo prodloužit o pár minut. Ale jinak jsem byl napnutý jak kšandy dědy Lebedy. Jen ti zaostalejší můžou psát, že předpovídali předem kdo je za vše zodpovědný apod. žvásty. Prdlačky věděli ! Zážitek skvělý a Liam předvedl opět geniální postavu. Mohli by jsme rozpitvávat detaily, ale to znamená, že budeme jako ti majoři, kteří byli až po bitvě generálové.

Vychovávat Hope (2010) (seriál)

Díly jsou hodně nevyvážené. 4 hvězdičky jsou jen za velikou snahu herců zahrát víc, než jim dal scénář a za podobnost se seriál Jmenuji se Earl.

Jízda švárů (2014)

Možná to se 4 hvězdičkama přeháním, ale tato akční komedie má jen jeden výpadek někdy uprostřed filmu, jinak šlape jak hodinky. Děj nechce být žádný záhadný a tudíž si neláme hlavu s tím, že chování postav odhadnete. V roli Kevina Harta by si asi každý rád představil známější tvář, ale role mu jde a to je hlavní. Rozhodně 70%. Film si nezaslouží jednu hvězdičku, už jen kvůli použité hudbě. :-)

Sametoví vrazi (2005)

Nevím zda jsem jediný, ale tento dvojfilm mě rozhodně nepřipadá jako zdařilá kriminálka. Šukání už je snad víc jen v péčku, asi si pan režisér plnil svůj nestoudný sen. Režisérskou verzi bych nechtěl vidět v žádném případě, už i tahle verze by potřebovala sestříhat minimálně o 30-40 minut. Film se soustředí na moc postav zaráz a žádná není vlastně ta hlavní, což je ve finále prakticky zmatek, o co u koho jde apod. Možná v roce vydání bych udělil jiné hodnocení a film jsem viděl až nyní a je to asi hodně znát.