Vltavská víla (1987) (TV film)

Víly, bludičky a vodníci k Vltavě neodmyslitelně patří. Tentkrát se tvůrci zaměřili na prvně zmiňovanou nadpřirozenou bytost. Ale vyskytuje se tu i další, které propůjčila svůj hlas Alena Kreuzmannová, vlastně tu jedinou si z celé pohádky pamatuju. Bez Jitky Molavcové a Pavla Zedníčka bych se klidně obešla také. Byli tady celkem zbyteční. Měli zpívat spíše Staropražské písničky nebo něco podbného.

Honzíček a Grétička (2012) (TV film)

K německým pohádkám jsem značně skeptická. Na štěstí to mělo pouze hodinovou stopáž, tak že to utrpení nebylo dlouhé. Bylo tu pár nápadů, které za něco stály. Celkově mě pohádka vůbec nenadchla. Perníková chaloupka působila strašně uměle. Čarodějnici bych si taky představovala trochu jinou.

Největší představení na světě (1952)

Úžasné cirkusové představení. Takový cirkus bych taky chtěla strašně moc vidět na vlastní oči a samozřejmě ho navštívit a užít si představení v něm. Byl by to jedinečný zážitek, na který se nezapomíná. Čísla byla totiž naprosto úchvatná.Taky je tady nádherná ukázka toho, že práce kolem cirkusu rozhodně není žádný med a že je to práce pro drsné chlapy.

O pokladech (2012) (TV film)

A tak se nám trio nových vánočních pohádek, které nám naservírovala s velkou pompu ČT, uzavřelo. Říká se do třetice dobré a zlého. Tady to platí dvojnásob. Konečně pohádka, která za něco stála. Je tu pár výrazných postav, třeba Liškův permoník a Dykův vynálezce Ignác. Poznala jsem i jedno místo natáčení. Konkrétně šlo o Kutnou horu. Třeba uzraje čas a já příští rok pohádce bodík přihodím.

Tak si představ (2009)

tenhle bláznivý film stojí a padá s hereckým umem Eddieho Murphyho, který byl pro také bláznivé kousky přímo stvořen. Je to jednohubka, která jak se rychle objeví, tak rychle zmizí. Ale na zlepšení nálady to bohatě postačilo. Musím říct, že mi tenhle film krásně sednul a já jsem se parádně bavila. Předvídatelný děj mi vůbec nevadil.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobita jsem četla naposledy na základní škole. Po shlédnutí filmu jsem dostala zase chuť vzít si knihu do roku a ponořit se zase do světa, který Tolkien vytvořil, ale mám strach, že budu příliš film a knihu srovnávat. Martin Freeman byl jako hobit úžasný a ostatní herci byli samozřejmě velmi sympatičtí. Nejvíce jsem se těšila na Gandalfa a taky Gluma. Vizuální stránka je bezchybná a kostýmy taky. Stopáž byla zbytečně přepálená, ale pořád se něco dělo. Nicméně večeře u Bilba mohla být trošku kratší.Škoda, že to celé působilo jako předehra k Pánu prstenů a přitom Hobit by mohl přece fungovat úplně samostatně a i nezávisle na Pánu prstenů. Myslím si, že Hobit Pána prstenů nepřekoná. Ale proč mu nedat šanci? Uvidíme, jak se to celé bude ubírat dál.

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Ta bezmoc politických vězňů byla naprosto hmatatelná. Dobrá ukázka toho jak je možné zničit člověka. Herecké výkony některých herců byly až dechberoucí. Ani se mi nechtělo věřit, že se do svých tolik položili. Tenhle film můžu jedině doporučit. Mělo by být připomínáno jakou epochou si naše země prošla. Nikdy by se nemělo něco podobného opakovat. Zřejmě jsme se ale dost nepoučili.

Bílá stuha (2009)

Neuvěřitelně hutný filmový zážitek, který si hned tak nezopakuju,protože mě to stálo hodně psychického úsilí. Po shlédnutí filmu jsem byla úplně vyšťavená. Nejsem prostě tip náročného diváka, který při sledování bude vrnět blahem, když mu bude takový to kousek naservírován. Pořád jsem musela na film myslet, protože je tam něco, co se mi vkradlo do duše a začalo tam hryzat.

Bakaláři - Zkouška (1983) (epizoda)

Hezká bakalářská povídka přímo ze života a nejlepším scénáristou je právě sám život. I zkoušející profesoři nebo docenti jsou jenom lidé. Zkouška na Štědrý den by snad rozhodila každého. I když tady za to mohl strach z onoho zkoušejícího. Jandáka Smutná byli moc příjemným manželským párem. Mám raději Jandáka jako herce než politika.

Poslední vládce větru (2010)

Nepatřím bohužel do věkové kategorie pro kterou je tento film určen.Diaology byly opravdu špatné. Měla jsem velký problém film dokoukat do konce. Nicméně, jsem to dokoukala, ale podbný film už raději ne.