Bláznivé Vánoce (2005) (TV film)

Bláznivé tyto Vánoce určitě nejsou. Je to klasický vánoční příběh a bohužel jeden z mnoha, na který se poměrně snadno zapomene. Je to tím, že existuje plno jiných vánočních filmů, které jsou o hodně lepší a člověk si z nich i něco odnese, i když se může jednat jen o dobrou náladu. Ta je ale kolkrát k nezaplacení. Herci byli celkem sympatičtí, ale příběh byl slaboučký.

Chobotnice z II. patra (1986)

Miluju tenhle dětský příběh. Je to moje srdcová záležitost. Pokaždé si ho v televizi užívám. Nemůžu se dočkat až rodinka vyjede na dovolenou, to se pak žačnou dít ty správné věci, kdy není nouze o bláznivé situace. Bez tohoto filmu si vánoční svátky neumím představit. Zedníčka jsem právě díky tomutou filmu začala mít ráda. Hodně mi připomíná mého vlastního otce.

Ráno budeme moudřejší (1977) (TV film)

Děj je opravdu poněkud slabší, ale to v pohodě vynahradí herecké osazentsvo, v němž měl každý svou nazastupitelnou roli. Měla jsem pocit, že tenhle televizní film mnohem delší. Nechtělo se mi uvěřit, že má jen několik málo minut přes hodinu. Všechno tak poklidně plynulo až se to rozplynulo. Název filmu je vše říkající. Také tuto větu velmi často používám, protože je pravdivá a já se jí řídím.

Duhová panna (2000) (TV film)

Škoda, že tady bylo všechno tak toporné. Příběh docela zajímavý a lokace taky. Ale to je taky tak všechno, co může tahle pohádka nabídnout.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Tentokrát mě Jiří Strach docela zklamal. Čekala jsem od něho něco úplně jiného. Obsazení bylo skvostné, ale promarněné. Hodně jsem se těšila na Dagmar Havlovou. Ta se v celém příběhu jako Štěstěna obejvila párkrát. Samozřejmě působila jako blesk z čistého nebe. Ivan Trojan byl výborný. Filip Cíl byl sympaťák. Chybělo mě něco víc.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Panu Janákovi se podařilo natočit českou odpověď na Mrazíka a aby toho nebylo málo, tak přitom vyřešil i jednu z největších záhad na světě. Konečně víme k čemu vlastně sloužil ten slavný a nejrůznějšími tajemstvími opředený Stonehege. Jak prosté je objasnění této záhady. Pohádka to byla opravdu nudná. Ale já jsem chtěla vidět jako to celé dopadne. Na štěstí tu bylo pár postav, které jí držely na svých bedrech, především to byla Macecha a její dcera Květa. Kam se na ty dvě hrabe Macecha s Marfušou z Mrazíka. Květa Marfušu s přehledem strčila do kapsy. Karel při příjezdu do rodné vesničky vypadal jako ruský bohatýr a to jeho vyřvávání bylo docela trapné. Pro mě na tuto pohádku ještě neuzrál ten správný čas. Ale třeba jednou se z tohoto díla stane kult a já na ni změním svůj názor. Ovšem, teď to opravdu není možné.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Lepšího herci se pro tuto romantickou komedie opravdu vybrat nemohli. Matthew McConaghey (doufám, že se naučím jeho jméno vyslovovat, aniž bych si u toho zlomila jazyk) se sem hodil jako zadek na hrnec. Prostě to byla role dělaná přimo pro něj. Mezi ním a Jennifer Garner to krásně jiskřilo. Nápad s duchařinou byl dobrý a osvěžující. Samozřejmě, že je od začátku jasné, kam se to celé ubírá. To vůbec nevadí a ani to není žádná vada na kráse.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Každá práce má své pro a proti. S tím musí každý počítat. Pro mě bylo tohle sci-fi velké překvapení. Bylo to originální a nápadité. Atmosféra je hodně zajímavá a spolu s promyšleným příběhem dotváří film, který se mi hned dostal po kůži. Joseph Gordon-Levitt Willise zahrál perfektně. Jestli tu byly nějaké chyby, tak jsem je ani nezaznamenala, protože jsem se bavila tím, co se momentálně děje a neměla sebemenší potřebu hledat nějaké mouchy.

Otevři oči (1975) (TV film)

Jaroslav Drbohlav se do role Milana hodil naprosto přesně. Takhle nějak si přesdstavuju slizkého šmejda, ze kterého se stala pěkná pijavice. Hezky to vygradovala. Čekala jsem trošku jiný konec. Ale to, co se stalo k tomu to příběhu sedne mnohem lépe. Souhlasím, že hercké výkony byly výborné a že tenhle příběh je celý postavený jen na nich.

Vánoční hvězda (2012) (TV film)

Jedna vedlejší postava zajímavější než druhá a každá z nich by si zasloužila pořádné rozvinutí vlastního příběhu. Takhle to bohužel působilo jako podivný slepenec, až jsem úplně zapoměla, jestli tu vůbec byla nějaká hlavní postava, protože jsem nevěděla na čí osud se mám vůbec zaměřit. Hodně to zachraňovala křehká paní Jirásková. Všichni ostatní tady vypadali jako parta pitomců. Za něco ještě stála ta paradie na Superstar a jí podobné show. Znuděná porota byla bezchybná. Jinak od tohoto vytvůru ruce raději pryč.