V tom domě straší! (2006)

Připomínalo mi to i jiné Spielbergovi filmy. Bylo to hlavně tím prostředím, kde se animák odehrává. Tedy místem pro dobrodružství jako stvořené. Hrátky s kamerou neměly chybu. Nikdy mi nepřišlo tolik zajímavé sledovat padající list. Nápad, udělat to jako horůrek, mě potěšil. Škoda, že ten rozjezd byl poněkud pomalejší. Naštěstí to všechno pěkně vygradovalo.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Přehlídka svalů na začátku filmu byla velmi působivá a totéž lze říci i o Lundgrenově vstupu na scénu. Nemohl si vybrat lepší způsob. Dolph Lundgren je tady za drsnou mlátičku, která má šrám na duši a Brandon Lee za hezouna. Trošku nesourodá dvojka policajtů, ale alespoň se doplňovali. Příběh je předvídatelné a už na začátku je jasné, jak to celé dopadne. Bylo tu i pár humorných momentů. Film je poplatný době svého vzniku.

Dům duchů (1993)

Bála jsem se délky filmu, ale film je natolik sugestivní a strhující, že mi ani tak dlouhý nepřišel. Byla jsem vtažená do příběhu hned od první minuty a ještě dlouho po shlédnutí jsem na něj musela myslet. Příběh je moc zajímavý a vyplatí se ho sledovat pozorně, ale je i velmi zvláštní, co se celkového pojetí týká. Knihu jsem bohužel nečetla. Budu to muset napravit. Herecké obsazení je opravdu hvězdné, co jméno, to hvězda.

Až vyjde měsíc (2012)

První láska zanechá v člověku nesmazatelnou stopu. Herecké obsazení bylo skvostné. Hned od začátku mě tenhle film chytnul a pozorně jsem ho sledovala, protože jsem neuměla vytušit, co se stane v následující minutě. Myslím, že toho nebude schopen nikdo. Nicméně, to všechno do sebe dokonale zapadá. Svérázné a rozotmilé to tedy bylo a samozřejmě nápaditě vychytané.

Petr Pan (1953)

Mám ráda tyto staré animáky. Je na nich znát doba jejich vzniku, ale to v žádném případě nevadí, protože je to jejich velké plus. a jsou navíc mnohem víc vřelejší. Jsou dělané s poctivostí a láskou. Je logické, že technologie pokročily mílovými kroky kupředu a dnešní animáky mají jinou podobu. Ale já mám prostě radši tyto klasické animované příběhy. Ty přece proslavily Disneye. Souhlasím s úvodními větami distributora.

Santa Claus 2 (2002)

Je tu pár vtipných momentů. Nejvíce mi samozřejmě utkvěla v hlavě Zoubková víla a přežraná Kometa. Tim Allen byl jako Santa Claus dobrý. On táhne celý film. Je to pohádkový příběh určený především pro děti. Těm se bude líbit mnohem víc než nám dospělým. Já ho nezatracuju. Mám Tima Allena ráda.

Jeden z nich je vrah (1970)

Tohle má na svědomí Dušan Klien? To se mi nechtělo ani uvěřit. Jiří Adamíra si protentokrát zahrál vyšetřovatele, ale jeho práce byla vlastně úplně zbytečná. Byla to taková malá šachová partie. Jenže v šachách se dají jednotlivé tahy "předvídat". Přesně tyto konce nemám ráda. No, nemůže být každý den posvícení.

Norman a duchové (2012)

Je tu pár zajímavých detailů, kdy se kamera na něco zaměří (rezaté jízdní kolo u plotu atd.). Postavičky duchů taky nebyly k zahození. Norman je vlastně klasická postava. Naprosto obyčejný kluk, který má celkem jedinečnou schopnost a ta ho odlišuje od ostatních. Nápady tenhle hororový příběh má, ale očekávala jsem od něho mnohem větší nářez. Přece jenom jde o originální kousek. Ale nejsem zklamaná.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Mám ráda, když Hercule Poirot změní prostředí a zločiny se neodehrávají jen v Anglii. Exotické prostředí archeologického naleziště kdesi v Mezopotámii bylo pro mě velmi přitažlivé. Jinak jde o klasický kriminální příběh s geniálním detektivem, který geniálním a logickým způsobem vysvětlí zločin a zločince dostane. Tentokrát jsem vraha tipovala správně a pak jsem si se slovutným detektivem celou skládačku poskládala. Opět to všechno do sebe krásně zapadlo, ostatně jako vždycky.

Zlá macecha (1989)

Ta macecha byla přímo učebnicový příklad a nějaké ty nemalé nadpřirozené schopnosti byly jen takovou třešínkou na dortu, který nemá na svědomí pejsek a kočička, i když ta číča se tu taky vyskytuje. Tvář Bette Davis se nedá lehko vymazat z paměti, protože byla velmi výrazná. Ale i herci v menších rolích byli nezapomenutelní. Je tu pár zajímavých nápadů. Já jsem se byvila. Je to taková vtipná jednohubka.