Koupili jsme ZOO (2011)

Velmi pohodový, i když prostý a jednoduchý film, který si na nic nehraje a diváka nevodí za nos. Na tenhle film může jít klidně celá rodina, je úplně pro každého. Herecké obsazení je opravdu povedené a to i včetně vedlejších postav. Matt Damon se mi jako taťka od dětí hodně libil. Ta malá holčička byla strašně roztomilá.

Projekt X (2012)

Já mám název filmu spojený s úplně jiným příběhem, kde docházelo k testům na zvířatech. Ovšem, pokud někdo předemnou vyřkne slovo party, tak se mi stoprocentně vybaví tenhle pokus. Párty to byla teda fakt šílená. Prý, že se jim to trochu vymklo z rukou. To mu se musím opravdu smát. Varování pro rodiče to zcela určitě je a policie si z toho taky něco vezme. Tenhle film není zrovna můj šálek kávy.

Obrazy ze života Boženy Němcové (2011) (TV film)

Velmi příjemný dokument hlavně díky Lence Vlasákové. Ta byla perfektní volbou pro postavu Boženy Němcové. Chci ještě nějaké díly i o jiných velikánech našich dějin. Taková forma mi dokonale vyhovuje. Přála bych si, aby o Boženě Němcové vznikl životopisný film a mohla by v něm hrát opět Lenka Vlasáková. Božena Němcová byla velmi neobyčejnou ženou.

Vražedný lov (2012) odpad!

Opravdu, tím nejzajímavějším z celého filmu je pouze jeho plakát. Ten bohužel navnadil i mě. Čekala jsem něco jiného. Už ten začátek mě měl varovat. Film nemá s hororem absolutně nic společného. Jediné mé doporučení je, že se tenhle film dá spolehlivě použít místo prášků na spaní. Spolehlivost je stoprocentně zaručena.

Babička (1940)

Jednoznačně klenot české kinematografie, na kterém se velkou měrou podepsala doba vzniku. Je to milý film až po okraj naplněný vřelostí a něhou. Atmosféra venkova je tu doslava hmatatelná. Taktéž mám tohle dílo spojené především ze střední školou. Když padla otázka Babičky, volila jsem právě tento film, který mi velmi pomohl. Ale přesto mám raději tu Moskalykovu verzi. Je trošku jiná.

Země ztracených (2009)

Bláznivé to bylo dostatečně. Škoda, že je to více trapné než vtipné. Will Ferrell byl sympaťák. Ta kožena vesta a dýmka mu přidávaly na serióznosti. Tvůrci se při natáčení museli skutečně hodně dobře bavit. Hlavně, že se někdo dobře bavil. Nějak jsem se nedokázala naladit na stejnou vlnu, na které jede tenhle film. Možná, že až budu mít něco málo upito, tak změním názor, ale takhle ne.

Agatha Christie's Poirot - Tragédie v Marsdonu (1991) (epizoda)

Atmosféra a zápletka byla povedená. Chvilkami to bylo velmi mrazivé. Poslouchání řevu vran a ševelení listí na stromech nebylo zrovna dvakrát příjemné. Každopádně to příběh parádně oživilo. Alfréd Hitchcock by měl určitě radost. Zase jsem si potvrdila, že Hercule Poirot má dokonalé šedé buňky mozkové, ale že je také velmi ješitný chlapík. Ale já ho beru takového jaký je.

Italské námluvy (1994)

Vtipné to bylo a milé ještě k tomu. Postava, kterou hrál Robert Downey Jr., musela být do lehce potrhlé Faith asi opravdu hodně zamilovaná, když podstoupila takové martirium. To mu se říká chytit osud za pačesy. Prosluněná Itálie přidala filmu na mnohem větším kouzlu.

Hrobník (2009) (TV film)

Ta kamera mi také vadila, ale už nebyla tak strašná jako ve filmu Škodná. Oldřich Vlach byl policajt ze staré školy. Bylo to dobře vidět na jeho chování. Tomáš Töpfer měl samozřejmě své pohnůtky, kterého popoháněly, ale bylo by mnohem lepší, kdyby byl více vyšinutější. To přece nebylo jen tak. Ty dvě holky si samozřejmě myslely, že se ze všeho velmi jednoduchým způsobem dostanou. Místo toho se do všeho pořádně zamotaly. Veronika Freimanová toho jako šéfka zrovna moc nepředvedla. Jí by taková role v budoucnu seděla. Rozhodně to bylo něco jiného, než role maminek a babiček.

Pan Tau - Pan Tau a Robinson (1975) (epizoda)

Natáčelo se i u jezírka v Prokopském údolí. Takže filmaři to z Barrandova měli opravdu kousek. Jezírko je častým výletním místem. Také se o tomto kdysi bývalém zatopeném lomu traduje několik legend. Jedna je o potopeném bagru. Jako děti jsme věřily, že když vylezeme na skálu nad jezírkem, takže uvidíme jeho žlutou střechu.