Zatímco jsi psal (2010) (studentský film)

Závěrečná pointa mi byla jasná hned na začátku. Jinak moc dobrá ukázka toho, co má scénárista v hlavě a jak pracuje jeho fantazie, než stvoří nějaký příběh.

Hračky (1992)

Od Cusackové a Williamse jsem očekávala mnohem víc.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Obyčejný dokument ze zákulisí. Nic víc to opravdu není. Můžu jen dodat, že Michael Jackson byl perfekcionalista a chtěl, aby všechno při jeho comebacku dokonale klaplo a diváci si to pořádně užili.

Road Trip (2000)

Nabízí se porovnání s Prcičkami, ale Road Trip je jiná liga.

Gangsteři (2010)

Jen další film o bankovních lupičích, i když s atraktivním obsazením.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Bylo by zajímavé zavést takovou hru i v našich hospodách a barech.

Panenství a kriminál (1969)

Oficiální text dostributora je značně zavádějící. Tužku s papírem dává soudci advokát (Karel Augusta). Soudce se má následně strefit tužkou do dírky, kterou tam advokát udělal. Jako důkaz obhajoby skutečně zajímavé. Herecké obsazení povedené. Myslím, že tenhle kousek stejně zůstane jaksi v koutku za ostaními filmy a jen občas z něho někdo setře prach.

Čas probuzení (1990)

Krásný film plný lidskosti, na kterém nic nezmění ani přibývající čas. Rozhodně stojí za víc než jedno zkouknutí. Oceňuju, když se nějaký herec, který hraje většinou komediálně laděné role, objeví v dramatu. Může tak ukázat, že má talent a Robin Williams ho skutečně má. Málem jsem zapoměla na Roberta De Nira a v tomhle případě by to byla hrubá chyba, která by neměla zůstat bez trestu. Ten předvádí totiž něco neuvěřitelného. Velmi věrohodně hraje jednoho z pacientů, který se dostane pod drobnohled lékaře Robina Williamse. Akorát jsem věřila, že to dopadne jinak.

Občanský průkaz (2010)

Zhmotnilo se přede mnou vyprávění mého strejdy, které skvěle dobarvila muzika Boba Dylana, Sweetů a mých milovaných Black Sabath. Bob Dylan zněl i při jedné scéně, která se obešla beze slov a při které jsem na celé kino pronesla naštvaně větu: "Komunistický svině." Šlo o scénu s podchodem, kdy si ti příslušnící VB přišli zamlátit a vybít se na mladých. Atmosféra doby byla perfektní. Jen mě na začátku filmu zamrzel jeden detail, který se nepodařilo uhlídat. Jde o několika vteřinový záběr na panelový dům, který má plastová okna. Musím se také přiznat, že nijak zvlášť nemiluju herečku Aňu Geislerovou, dokonce by se dalo říct, že jsem si na ni postupně vypěstovala jakousi jistou averzi, ale tady se mi líbila, byla civilní a jako maminka skvělá.

Red (2010)

John Malkovich hrál dobrého blázna a Helen Mirren pěkně nebezpečnou ženskou, která evidentně se zbraněmi nemá žádný problém. Ti dva Bruce Willise s přehledem zastínili.