Legenda o Zorrovi (2005)

Hlavními postavami jsou Alejandro de la Vega alias Zorro mystitel, jak jinak,a jeho krásná žena Elena. Žijí spolu rodinným životem, ale Alejandro se odmítá vzdát svého druhého života. Ela není zrovna nadšena manželovým rozhodnutím. Mezi manželi dochází k výrazným rozepřím. Kromě toho, že řeší své manželství, dochází u nich i ke škádlení a provokacím, kdy si do sebe rádi rýpnou. To je humorná složka a odlehčení dobrodružného příběhu. Opět tu máme i boj za spravedlnost, který nesmí chybět. Některé akční scény jsou značně přehnané a nereálné, ale těch je jen velmi málo. Finální souboj na kordy měl být trošku více propracovanější. Nicméně, nudit se učitě nebudete, protože se dočkáte spousty výbuchů, honiček na koních, soubojů a dalších věcí, které k dobrodružným filmům patří.

Nebezpečný cíl (2008)

Cage se nejdříve producíruje po Praze. Záběry na památky nám to jasně dokazují. Dokonce padne i zmíňka o Čechově mostě, který byl uzavřený, protože na něm probíhala oprava. Potom co zabije a nafetuje mladíka, musí po sobě zamaskovat stopy, si klidně odskočí na prácičku do Thajska. Kde má zabít čtyři nepohodlné osoby. Moc přitom přemyšlí a filosofuje. Poruší jedno své pravidlo, zaplete se s lidmi,co nemají nic společného s jeho úkolem a to je pro zabijáka jeho formátu velmi nebezpečné. Na konci jsem si říkala, jak se dostane z policejního obležení. Vyřešil to pro mě nečekaným způsobem. S černými dlouhými vlasy vypadal spíše bohémsky, jako nějaký umělec, který přijel do Thajska za inspirací a nikoliv za důležitou prací. Nevypadal seriózně a už vůbec jako nájemný vrah. Jediné co mu šlo, že nahodil dokonalý poker face. Pak ale emoce musel použít.

Síla odvahy (2008)

Velká pocta ženám, které zasáhly do bojů 2.světové války. Námět je to rozhodně zajímavý a stojí za zmíňku, vždyť kolik takových filmů bylo natočeno. Moc ne. Vím pouze o jednom. Ten se jmenuje Černá kniha. Louis jednala chladnokrevně. Střílela bez zaváhání. Celá akce se výsadkové skupině pořád nedařila uskutečnit. Členky jedna po druhé umíraly. Zemřel i Louisin bratr. Po dlouhém mučení si podřízl skalpelem krk. Louis měla být deportována do vězení. Vězeňský vůz se podařilo přepadnout a jí osvobodit. Z celé skupiny zbyly jen dvě členky, které musely dokončit úkol. Jeanne se obětovala, aby Louis mohla konečně zlikvidovat plukovníka Heindricha. Zastřelila ho na nádraží. V roce 1949 se Louis vrátila do Francie. Zemřela ve vysokém věku v roce 2004. Děti už nikdy neměla. O dítě přišla při krutém mučení. Dostala pár úděrů pěstí do břicha. Síla odvahy je napínavé válečné drama se vším všudy. Od začátku do konce jsem seděla jako přikovaná před obrazovkou. Nemohla jsem se od filmu odrthnout. Nešlo to ani na vteřinu. O hodně bych přišla. Utekl by mi zajímavý okamžik. To jsem nemohla dopustiit. Dokonce jsem při záverečných titulkách měla zvýšený tlak, protože jsem děvčata neustále pobízela kupředu a prožívala s nimi každý jejich nezdar. Pořád jsem si řikala, aby je nečapli. Sophia Marceau byl skvělá.

Bibi Blocksberg: Tajemství modrých sov (2004)

Harry Potter na německý způsob, i hudební motiv vykazuje jistou podobnost, vlastně ne jistou ale úplnou. Film se liší pouze tím, že hlavní postavou je malá Bibi a ne brýlatý kluk s jizvou na čele. Zlá čarodějnice Rabia působila hodně komicky, ale svůj trest si zasloužila a samozřejmě i ta kočka, která jí pomáhala. Škoda, že naši němečtí sousedé nepřišli s něčím více originálním a pustili se do vykrádačky.

Strýček Buck (1989)

Musím říct, že při výchově dětí používal Buck velmi neortodoxní metody. Myslel to s nimi ale dobře, i když s dětmi neměl žádné zkušenosti. O domácnost svého bratra se také staral po svém, hodně při tom improvizoval. Vyvařovat prádlo v mikrovlnce jsem ještě nezkoušela. Chlap se holt nezpaře. Ta afektovaná holka mě taky pila krev, a ne málo. Pěkně to Buckovi dávala sežrat. Pozérka, která si myslela, že strýčka dostane na kolena. Nedostala. John Candy byl výborný.

Příběh Robina Hooda a jeho družiny (1952)

Romantický příběh o zbojníkovi, kterého donutily okolnosti stát se strašným pánem lesů. Když se vracel domů se svým otcem ze soutěže lukostřelců, tak jeho otce zákeřně zastřelil jeden ze šerifových mužů. Byl nucen žít a ukrývat se v lesích. Měl kolem sebe pár správných chlapů, kteří byli psanci jako on. Okrádali bohaté a peníze rozdávali větším chudákům než byli oni sami. Robin Hood byl dobrý a spravedlivý muž. Velmi milý film s krásnou hudbou, která se k filmu akorát tak hodila a dotvářela všechny události, co se ve filmu staly nebo měly teprve stát. Hodně se tu také zpívá. Celým příběhem propluvá postava barda. Ten zpívá o Robinových dobrodružstvích, ale zvládne i milostnou píseň. Všechno tady vypadá tak nějak pohádkově, kulisy, kostými, postavy, příroda. Je to prostě okouzlující a uchvacující podívaná. Dnes se, bohužel, takové filmy netočí a to je velká škoda. Nenajdete tady nic děsuplného, temného a šíleného jako v pozdějších dobrodružství tohoto udatného zbojníka.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Pohled na válku očima Japonců. Velmi oceňuji tuto volbu, vidíme boj z pohledu druhé strany a ne z pohledu amerických vojáků. Na ostrově Iwo Jima se odehrála jedna z nejkrvavějších bitev 2. světové války. Americké jednotky zde poprvé vstoupily na japonské území. Japonští vojáci se zde bránily dlouhých 36 dní. Byly jasně odsouzeni na smrt. Velel jim velmi vyjímečný muž generál Kuribayashi. Iwo Jima leží na půl cesty mezi Japonskem a Severními Mariany. Je považována za posvátnou zemi. Víc jak 28 tisíc mužů zde ztratilo svůj život.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Když vám zbývá pár dní života neřešíte, co je správné a co špatné. Prostě to uděláte. Stihnete věci, na kterých vám žáleží a splníte si svá tajná přání. Užijete si své poslední dny ve velkém stylu. Čas je ale neúprosný a na nikoho nečeká.

Lady a Tramp (1955)

Nádherná romantická animovaná pohádka z dílny Walta Disneye plná dobrodružství, legrace, lásky a sentimentu. Jako každá Disneyovka má i tato svoje zvláštní kouzlo, které vás chytne za srdce. Společenská nerovnost není v lásce žádnou překážkou. Všechny problémy se dají překonat.

Odsouzené (2009) (seriál)

. V seriálu sledujeme příběh odsouzené Evy, která se do vězení dostala náhodou a zrejmě asi ne svou vlastní vinou.Dohnaly jí k to mu určité okolnosti. Manžílek je pěkně vypečený. Pro peníze by se třeba mohl klidně zbavit své ženy. Většině dílů kraluje Grófka, mafiánská milenka, intrikánka a velmi schopná manipulátorka, která si myslí, že jí vězení patří, chová se i podle toho a Magorka, která mi občas připomíná Hannibala Lectera. Ona se i tak tváří. Jednu chvíli jsem ji dokonce uvěřila, že tu babu z Trnavy vážně zavraždila a podřízla jí krk. Je to vážně číslo. Neznám blíže herečku Gabrielu Dzuríkovou, ale musím uznat, že jí komediální talent rozhodně nechybí. Nesmím opomenout postavu Nevady, kterou hraje Hana Gregorová, ta je z těch všech uvězněných žen asi nejrozumnější a snaží se to všechno ve zdraví přežít. No, nakonec skončila s Magorčiným nožem v noze. Nevada taky měla méně závažný trestný čin. Tedy pokud budeme srovnávat zpronevěru a nezakonné obohacování s loupeží nebo dokonce vraždou. Ředitel, kterého hraje Pavel Kříž, je idiot a loutka, nejradši by všechny odsouzené zavřel na samotku, aby měl klid a nic špatného se nestalo. Jediný, kdo se k odsouzeným ženám chová slušně a rovnocenně je kaplan, kterému říkají Batman. Vyslechne je, poradí jim a snaží se s nimi pracovat, ale jednoduché to není ani pro něho, protože mu ředitel s vrchním bachařem házejí klacky pod nohy. Vrchní bachař by rád nastolil pravidla podle svého, ale je omezován ředitelem. Oba dva se moc v lásce nemají, ale musí spolupracovat, protože by jim problémy s odsouzenými mohly přerůst přes hlavu a vznikla by anarchie, která by věznici rozklížila. Jo, jo, Grófka má prostě prsty ve všem, i když na to má své lidi, Gigi (gorila bez mozku), co toho moc nenamluví a milenku Brendu, která by se kvůli ní nechala klidně zničit. Moc si dovoluje a je si toho vědoma. Je voražená jako lázeňská veverka. Pěkně mě rozčiluje její chování, ale na druhou stranu by bez ní byla docela nuda a seriál by připomínal venezuelskou telenovelu, kde se nic pořádného neděje. Ještě tu máme jednu takovou méně nápadnou ženu. Má přezdívku Anděl, zdá se, že je se vším smířená, sedí za eutanázie, což je hodně aktuální záležitost. Pomáhá místnímu lékaři. Ten je takovou troskou a alkoholikem. Scénárista si zřejmě nikoho od "fochu" ke spolupráci nepřivzal, to je samozřejmě můj dojem, přesto na naše poměry vzniklo zajímavé dílo. Je k nám až příliš schovívavý. Husté události nám servíruje postupně a pozvolna, jakoby se chystal na velkolepé finále, které jistě příjde. Našlo by se pár drobností, které postrádají logiku a jsou nereálné, ale ty klidně přehlídnu. Tady jde o příběh a ne o to, jestli seriál zobrazuje skutečné vězení. Pro mě osobně dost velké překvapení v roce 2009 a hodně milé .