Hana a její sestry (1986)

Jeden velký propletenec rodinných a partnerských vztahů, který nám Woody Allen mistrnně rozplétá jako klubko pletací příze nebo možná ještě více zamotává do většího a většího klubka.

Nestyda (2008)

Začínám si o panu Vieweghovi myslet nehezké věci. Lépe se čte, než se na něho kouká. Hřebejk se taky zrovna moc nevyšvihl. Jeho filmy pro mě byly zárukou kvality, ale teď je to o kvantitě. Poslední dobou jsou Hřebejkovi filmy nemastné a neslané. Já si přece jenom potrpím na ty více kořeněné. Ale abych pana režiséra jenom necupovala na kousky, herecké obsazení v čele s Jirkou Macháčkem se mi líbilo. Písně, které se ve filmu objevily, byly velmi příjemné. Jinak na filmu neshledávám nic, co by mě k němu přitahovalo zas a znovu. Takže si další koukání budu hodně rozmýšlet a zřejmě dám přednost něčemu jinému. Třeba výbornému červenému vínu.

Parodie komedie (2003) (pořad)

Jedním slovem šílené. Nad některými scénkami mi zůstal rozum stát a u některých jsem se smíchy rozbrečela. Jedna malá rada na závěr. Nepřemýšlet, vypnout a přistoupit na jejich hru.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Deuce je opět smolař a velké nemehlo k to mu. Trošku více přitažené za vlasy a slabší než předchozí díl. Některé scény jsou nechutné. Mělo zůstat u prvního filmu a nevymýšlet další zbytečné pokračování. Řekněme si to na rovinu, někdo se při psaní scénáře asi zbláznil.

Krajina s nábytkem (1986)

Zdeněk se rozhodl naprosto správně, i když ho to stálo spostu sil a nebylo to jednoduché. Nevím, jak mohla mít Eva tu drzost přijít si po čtyřech letech pro syna. Chápu, že Tomáška porodila, ale tím její veškere mateřské povinnosti skončily, protože se potom jako matka nechovala. Pila a fetovala. Po facce Zdeňka a malého opustila. Zdeněk s ní pak jednal velice slušně, sice ji vyhodil, ale slušně. Měl s ní vyrazit dveře, za to co udělala. Souhlasím s ostatními uživateli, že jeden neuvážený krok změní celý další budoucí život. Každý si v příběhu opravdu najde to své, co ho přitáhne. Je nenápadný a lidský. Yvetta Kornová jako mrcha byla velice přesvědčivá a role jí sedla jako ušitá. Režisér Karel Smyczek nejen, že film režíroval, ale také se vněm mihl. Byl ve scéně v samobsluze, když tam Zdeněk přinesl v tašce maličkého Tomáška. Na zádech měl krosničku s dítěm a něco si vybíral v regálu, kdyby jste ho náhodou nemohli poznat.

Výlet (2002)

Cesta je cíl, nikoliv její konec. Prostá pravda, která platí. Na cestě se může stát cokoliv. Může vás rozdělit nebo stmelit. Každopádně si pak utřídíte myšlenky a srovnáte priority. Iva Janžurová byla výborná a její dvě dcery také.

Prelude 13 (1996) odpad!

Nejsem si zcela jistá, jestli jsme všichni viděli to samé. Každý v tomto šíleném dílku může vidět cokoliv. Já jsem tam teda neviděla absolutně nic. Zřejmě jsem ignorant bez fantazie, kterému změť barev nepřipadá ani vtipná a ani jako umění. Jediné mé štěstí bylo, že jde o krátkometrážní kousek. Pokud by to bylo delší, začaly by se u mě projevovat potlačované destruktivní sklony. V návalu zuřivosti bych vyšla do rušných ulic velkoměsta a za mnou by byla jen zanechaná spoušť jako nesmazatelná stopa jednoho bláhové shlednutí rádoby uměleckého snímku. Ještě nepovažuji za nutné si vymývat mozek. Proženu hlavou radši jiné snímky. Možná, že mi po nich v hlavě i něco zůstane, protože Stana Brakhage tam mít rozhodně nechci. Třeba jednou zešílím a bude se mi Prelude líbít. Teď ale nenastala ta doba.

Tragéd Fantozzi (1976)

Pane účetní, vzhledem k to mu, že oba dva jsme účetní a prakticky vykonáváme stejnou práci, tak s vámi sympatizuju. Ale už jste byl mnohem vtipnější, i když jste si opět užil své.

Batman začíná (2005)

Ocitneme se v době, kdy se Bruce Wayne teprve stává ochráncem spravedlnosti a netopýřím mužem. Pořád je pronásledován dvěma událostmi z dětství, které mu nedají vydechnout. Jsou to události nám dobře známé, smrt jeho milovaných rodičů a strach z netopýrů. Zloba a touha po pomstě je natolik silná, že se snaží poznat myšlení a chování zločinců. Chce odhalit jejich slabosti. Batman je zobrazen jako obyčejný muž, který dělá neobyčejné věci. Ne jako nadpřirozený hrdina, ale jako člověk z masa a kostí. No, nevím, že by obrana spravedlnosti byla zase tak obyčejná věc. Obyčejný muž taky zrovna není, vlastní obrovskou sumu, se kterou je samozřejmě většina věcí mnohem snadnější.

Aligátor (1980)

Běsnící zvířata ve filmech jsou velmi populární a nejvíce pak ty, co mají tlamu plnou ostrých zubů. Nemusí jít nutně o žraloka. Tady si vystačíme s dravým krokodýlem. Nejdříve to byl samozřejmě domácí mazlík. Malého krokodýlka hlava rodiny spláchla do záchodu. Spláchnutí přežil a uhnízdil se v kanalizaci. Díky hormonům narostl do obřích rozměrů a kvůli nedostatku potravy v kanále byl nucen vylézt ven a terirozovat městečko.