Ronja, dcera loupežníka (1984)

Nádherná pohádka podle předlohy Astrid Lindgrenové. Dvě znepřátelené bandy loupežníků žijí na jednom hradě. Milovaná klasika mého dětství, na kterou se vždycky ráda podívám. Jen mi trošku v televizi chybí. Severské filmy a pohádky mají zvláštní atmosféru.

Sedm statečných (1960)

Zvláštní, u některých filmů se ani nemusím rozmýšlet, co vlastně dát. Tohle je jeden z nich. Oprávněně si zaslouží plný počet bodů. Takhle má vypadat western. Sešlo se zde plno výborných herců, kteří dodali filmu ten správný šmrnc. Film sice trošku stárné, ale to vůbec nevadí. Zraje jako dobré víno. Je to ta nejklasikovatější klasika.

Karate Kid 2 (1986)

Na takových filmech jsem vyrostla. Nevidím na tom vůbec nic špatného.

Karate Kid (1984)

Karate je způsob života ne jenom bojové umění. Film mých dětských let. Pan Miyagi je nezapomenutelná postava.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Skvostný film, velmi citlivě natočený, který dokáže dojmout. Nezapomenutelná pohádka. Malá Drew je roztomilá holčička. Spielberg měl šťastnou ruku a má pořád. Jednoznačně za pět. E.T patří k filmům, které můžu vidět pořád. Nikdy mě neomrzí. Je to taková lahůdka, bonbónek.

Sametoví vrazi (2005)

Co k tomu napsat. Film se nechal volně inspirovat nechvalně známými Orlickými vraždami. Vystupují zde neokoukané tváře, to je vždycky sázka do loterie, ale tady se to povedlo.

Kořist rokenrolu (2003)

Ginu Gershon mám hodně ráda. Potom, co jsem tenhle film dokoukala, tak jsem si nutně musela objednat soundtrack a je docela slušnej. Role rebelky jí musela být snad napsána na tělo. Ještě aby neměla rock v krvi, když vystupovala s Bobem Dylanem nebo Davem Stewartem z Eurythmics. Klidně by se mohla mimo herectví živit zpěvem. Jednu písničku na soundtracku zpívá i s Lindou Perry, která jí tam zpívá doporovodné vokály a taky ji napsala.

Mladý Indiana Jones (1992) (seriál)

Seriál o mladém Indianu Jonesovi jsem měla hodně ráda a každé odpoledne jsem ho sledovala. Jednotlivé díly se sice v kvalitativním zpracování hodně lišily, ale to mi tenkrát nevadilo. Chtěla jsem vidět, co dělal Indiana, když byl mladý kluk.

Na samotě u lesa (1976)

Příijemná komedie. Pražáci chtějí domeček na venkově. Josef Kemr jako děda Komárek je opravdu okouzlující.