Čistá duše (2001)

Russel Crowe podal mimořádný výkon. Kam až sahá genialita a kde začíná šílenství? Jsme schopni tuto hranici rozeznat? Geniální lidé se často setkávají s nepochopením. Žijí ve svém světě a pro svoji myšlenku. Někdy se z myšlenky stává posedlost.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Zajímavý pohled na americké školství. Je dobré vidět také jeho jinou stránku, než BH 90210. Michelle Pfeiffer je skutečně v nezáviděníhodné pozici. Má plnou třídu zlobivých děcek. Po čase si dokáže získat náklonost svých žáků. Začne se za ně i rvát. Ale učit studenta slušnému chování jako to udělal ředitel školy, je blbost. Ten kluk šel za ním s naléhavou prosbou. Velmi přirozeně působící snímek.

Mlčení jehňátek (1991)

Jehňátko je symbolem křehkosti, něžnosti a nevinnosti. Kdo by jim chtěl ublížit? Ale tady nejde o zvířátka. Tady jde o psychopatického vraha. Jodie Foster předvedla pořádný kus hereckého nadání a jako velmi ctižádostivá začínající agentka si počínala nad míru skvěle. Ale Hopkins byl jako Hannibal prostě nedostižný. Ten jeho pohled si budu pamatovat asi pořád. Zapůsobil na mě jako chladný a vysoce inteligentní zabiják, který dokáže nahlédnout do nejtemnějších koutů vaší duše. Takoví jsou nejhorší. Starlingová to neměla jednoduché. Hannibal ji pomaloučku donutil odkrýt mu čím dál víc o sobě samé.

Z pekla (2001)

Moje noční můra. Mám pořád před očima tu blondýnku, co jí udělali lobotomii nebo co to bylo. Hnusná scéna. Týden jsem z filmu špatně spala. Atmosféra starého Londýna byla dokonalá.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Budoucnost není dána. Osud neexistuje. Je jen to, co si sami uděláme. Jen to, co bude následkem našeho konání a jednání. Pravdivá slova. Trojka krásně nachystala pole působnosti pro čtvrtý díl.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Druhé pokračování je snad ještě lepší a to se tvrdí, že dvojky už tak dobré nebývají. Opak je pravdou. Některé dvojky skutečně předčí první díly. Linda Hamilton je velice přesvědčivá a podala výborný výkon. Arnold opět neměl chybu. Zraje jako víno.

Terminátor (1984)

Zvláštní, i po více jak dvaceti letech mě film dokáže uchvátit a dostat. Arnoldovi role málo mluvícího stroje sedí a ta jeho kamenná tvář. Temnost a depresivnost je zde cítit všude. Atmosféra dokonalá. Po právu je film označován za klasiku.

Rozpoutané peklo (1997)

Dante´s Peak je ospalé hornické městečko ležící na úpatí sopky, která se má každou chvíli probudit k životu, ale nikdo tomu nechce uvěřit a nebere vážně vědce z geologického výzkumu. Jenže se blíží strašlivá katastrofa, která velmi tvrdě zasáhne do osudu městečka. Pierce Brosnan zachraňuje Lindu Hamilton a její dvě děti. Efektní je scéna, kdy se společně řítí autem pryč a za nimi se rychle blíží pyroplastický mrak. Tenhle film mě vždycky dokáže přikovat k obrazovce a ho musím dokoukat i kdybych nechtěla. Prostě katastrofický film jak má být. Drama, akce, dobrodružství.

Sweet Dreams (1996) (TV film)

Zajímavý kriminální příběh o dvou sestrách. Jedna se pokusila druhou otrávit skaženými mušlemi. Na štěstí je zachráněna místním šerifem. Mladá žena trpí ztrátou pamětí, ale pak si začně vzpomínat, co se vlastně stalo. Ve filmu zaznívá písnička SWEET DREAMS od skupiny EURYTHMICS, zpívá ji vozíčkář, kterého mladá žena potká.

Bathory (2008)

Ano, fenomenální režisér Juraj Jakubisko přišel se svou verzí o legendě Čachtické paní. Udělal ji takovou, jakou si ji vysnil. Je, ovšem, dobře se nedržel Nižňanského předlohy. Film rozděluje diváky na dvě poloviny. Budete chtít uvěřit to mu, že to žádná vražedná bestie nebyla. Byla Alžběta Bathory vražedkyně nebo starostlivá matka, obratná panovnice, která se koupala v bylinkových koupelích? Předně musela čelit všudypřítomým intrikám. Žena, která vládla mužům. Ať si každý udělá obrázek sám. Jedno se filmu musí přece nechat, jde o historický velkofilm, který na dlouho dobu rozpoutal obrovskou vlnu diskuzí na téma Alžběta Bathory vražedkyně nebo oběť. Film stojí na hereckých výkonech hlavních postav, Anny Friel (Alžběta Bathory) a charizmatický Karel Roden jako proradný Thurzu. Kdo z nich byl vítěz a kdo poražený.