Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jim Carrey opět nezklamal. Jinak docela šílenost. První film, kde jsem viděla Renée Zellweger.

Slunce, seno, erotika (1991)

Vtip už značně pokulhává a klopítá. S tou erotikou je to hodně přehnané.

Maléry pana účetního (1980)

Paolo Villaggio jako ušlápnutý účetní je naprosto skvělý. Vždycky smíchy ochraptím.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

Ornella Mutiová a Paolo "účetní" Villaggio v jednom filmu, to nemohlo dopadnout jinak. Takovou povedenou dvojici nikde jinde neuvidíte.

Loupež po italsku (2003)

Tahle loupež se mi líbila. Byla promyšlená do posledního detailu. Slušná reklama na Miníky. Mají ve filmu klíčovou roli, protože jde o velmi pohyblivá autíčka a dají se s nimi dělat šílené kousky.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nebylo to úplně ono. Předchozí filmy byly o poznání lepší. Naklonovat Sigourney Weaver vůbec neměli. Mělo zůstat u trojky. Přijde mi, že se snažili jen něco z legendy vykřesat.

Vetřelec ³ (1992)

Po několika různých verzích scénářů nám další díl vykrystalizoval do této podoby. Ripleyová se zachrání a ocitne se na planetě obývané zločinci, kteří se dopustili těch nejtěžších zločinů. Většina z nich má svém kontě i znásilnění. Proto její přítomnost způsobí velký rozruch. Brzy se začnou dít podivné věci a naší hrdince dojde, že se sem s ní dostalo i slizké zvířátko. Opět jí nikdo nevěří a co je horší, vezni nemají žádné zbraně. No, ale to je to nejmenší. Ripleyová zjistí nemilou zprávu. Má v sobě zárodek nechtěné příšerky. Zástupci společnosti se ji snaží přesvědčit, že vetřelce vyoperují a zabijí, ale ona jim nevěří. Dobře dělá. Rozhodne se dobrovolně skočit do ocelářského kotle v okamžiku, kdy se z její hrudi klube nová zrůdička. Ovšem, to ještě není konec.

Vetřelci (1986)

Druhá bitva Ellen Ripleyové právě začíná. Sotva se chudák probudila po 57 letech z hibernace, panečku to byl ale dlouhý spánek, a už zase lítá ve velkém průšvihu. Věc je o to horší, že jí nikdo nevěří. Co pak by mohli ve vesmíru žít taková monstra? To je přece nesmysl. Záhy se ale ukáže, že její slova byla pravdivá. Stejně všichni nebezpečnost bestií podceňují a to se nevyplácí. No, stačí krátká chvíle, aby celá posádka pochopila, s kým vlastně mají tu čest.

Vetřelec (1979)

První seznámení s krvelačnými slizouny z vesmíru nedopadlo vůbec dobře. Rozpoutala se šílená psychologická bitva plná napětí a děsivé hrůzy. No, a to ještě někdo chtěl to milé zvířátko přivézt na Zem nejlepé v nějakém členu posádky. Zajímavý nápad na inkubátor. Skoro celá posádka je polikvidována, samozřejmě postupně, najednou by to nemělo ten správný šmrnc. Přežije jen Ellen Ripleyová a Jones. Jo, jo, holka, budeš to mít pěkně těžké. Nemáš vůbec tušení, co ti filmaři nachystali.

Černočerná tma (2000)

Tvůrci filmu využili všech možností, který sci-fi žánr nabízí, přidali pár nových prvků a vytvořili velice dobrý příběh. Pokud nepatříte zrovna mezi fanoušky toho to žánru, i tak se určitě pobavíte. Atmosféra je také výborná. Hrstka přeživších se ocitá po havárii na planetě s obávaným vrahem uprostřed děsivé temnoty. Venku ale číhá ještě jedno nebezpečí. Mnohem hrozivější. Vidět drsňáka Riddicka v podání vynikajícího Vina Diesela stojí určitě za to.