Vejdi do prázdna (2009)

Upozornění, toto není film na rande. Zklamání nikoliv, Tokio, jak ho známe i neznáme, jak o něm slýcháme. Hned na co jsem si vzpomněl při sledování je počin Tokio!, i když mě během napadalo spousta filmů, je to svléknutý, naprosto surový originál, jenž bavil a v kině jsem si ho užil víc, než bych si mohl představit doma, zvuky, barvy, světla, občas jsem si myslel, že se koukám na nějaké sci-fi, hroznou fantasmagorii, že jsem sám sfetovaný. Film nám ukazuje spoustu témat, drogy, sex, nevěra, sirotci, homosexualita, potraty a nevím co ještě. Jen doporučuji jednu jedinou věc, poslouchejte co se v první půl hodině řekne, odvíjí se od toho celý film. 90%

Jigureul jikyeora! (2003)

Ze začátku to vypadá na komedii, pak to začne být pořádný thriller a vy se vžijete do příběhu. Konec možná trochu probudí, snad až moc, ale tak fantazii ve filmu se meze nekladou, že pane Burtone. Jinak film celkem napínavý a hudba výtečná. Práce kamery a střihu mě na tomto filmu obvzlášť bavila. 65%

Ninja Assassin (2009)

Bojové scény a.k.a. Kill Bill a japonský úlety, aneb krve, jak z volů... Příběh a.k.a. Batman Begins... Samozřejmě bylo tam vše co Blockbuster musí mít, takže průměr za 3. 60%

Hanyeo (1960)

Co je cenější? Dobré jméno rodiny, luxus a peníze? Nebo šťastná rodina? Asi, jak pro koho, každý má ty priority jinde a manželka našeho hlavního hrdiny je měla pro mě až nesmyslně jinde. Občas mě některé dialogy, až mrazily. I kdž tento motiv příběhu se odehrál snad ve všech kinematografiích na celém světě, stále má co nabídnout a kousky, jako je tento by se měly povinně vidět. Jinak mé pocity z tohoto filmu jsou malinko zvláštní, protože jsem nečekal takové závěry, jenž někteří lidé dělali. Btw. Je škoda, že k tomu filmu není žádný korejský plakát (tento je japonský). 85%

Daenseoui sunjeong (2005)

Jelikož tanec miluji, tak nemůžu s hodnocení níže. Jsem rád, že ten film nedopadl, jak se od něj očekávalo nebo jak by dopadl v rukou američanů. 80%

Souboj Titánů (2010)

Když jsem stál s pár přáteli po projekci před kinem, někdo kolemjdoucí prohlásil pěknou věc, cituji "I kdyby 5D, sračka bude sračkou", tahle věta vystihla celou hodinu a půl strávenou v kině. 3D začínám nemít rád, celou dobu jsem to sledoval bez brýlí, protože byly moc tmavé a bolela mě z nich hlava + rychlejší akce se nedaly sledovat. Až na pár rozmazaných obrazů se to dalo. Snad se ani nezmíním o příběhu, ale bylo to až k zasmání, jak trapně napodobovali originál. Efekty celkem na dnešní filmy normální, nic extra, nic hrozného, ale občas nepochopitelné sekvence, jako např. rychle se potápějící loď a za ní rychle plavající Sam, jako kdyby měl v zadku vrtulku nebo když přeskočí jámu 3 metry dlouhou a sklouzne si při přistání po holé kůži, jak v tobogánu, to už jsem si řikal, že možná polobůh, ale scénárista potžmo režisér byl úplnýdebil... Ps.: Jediná ***** věc byl Viktooorčin tygr na schodech, k nezaplacení ;) Film 30%

Babo (2008)

Příběh o bláznivém úsměvu? Snad, i tak by se to dalo popsat, nádherný příběh plného dávání sebe a věnování se druhým na úkor sebe sama, proč tohle dokážou jen blázni? Protože nemají pud sebezáchovy a spíše nastaví svá záda noži, než ta vaše. Narozdíl od nás "normálních". Jinak Praha na konci určitě zachvěla mým patriotickým srdcem. 80%

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Mělo to skončit po té druhé "nehodě", tohle už bylo pro mě až moc přitažené za vlasy. Jediné co mě dokázalo udržet u obrazovky byla skvostná Ji-hyeon Jeon. 40%

Nebezpečné známosti (1988)

Velká herecká jména předčí tento film a dá se od něj očekávat hodně, film i hodně z těchto očekávání splní. Intriky se přeci jen nejlépe dělají přes postel (i tedy mimo ní, ale víme o čem mluvím). Dobové kostými, interiery i exteriery mě přenesly do opravdu do 18. století, kdy se příběh odehrává a hudba byla vybrána lépe, než dobře. 85%