Adresát neznámý (2001)

Na mojí povahu až moc depresivní dílo. Samozřejmě, že žít v Jižní Koreji po válce s amričany za zády a ekonomikou na vesnici jako v dobách nevolnictví nebylo snadný, ale těch pár příběhů co se dělo v tomto filmu byly až přehnané. 55%

Piráti na vlnách (2009)

Už jenom za výběr té hudby jsem chtěl dát 5*, ale nakonec tu přeci nehodnotim hudbu, ale film. I tak je to skvělý počin, u kterého jsem se nenudil a o zábavu jsem měl vystaráno. Byl jsem zrovna v Anglii, když měl tento film premiéru a vůbec se nedivím těm nadšeným davům a kladným ohlasům ze stran publika, jen mě mrzí, že to vidím později, ale přeci stále lepší jak nikdy. 80%

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Hned počáteční scenérie mě nadchla, příběh byl umístěn do krajiny klidu a harmonie. Nejvíce co mě na celém filmu zaujalo byli zvířata, jenž v každém období bylo jiné (ryba, kohout, kočka, had, želva), nejdříve jsem si myslel, že to je podle čínských roků a vyvarovali se tygra, draka apod. ale symbolika bude nejspíš jinačí. Celkově je to velmi fascinující dílo na zamyšlení, hlavně o změnách v životě, které nám čas přináší. 85%

Urideului haenbokhan sigan (2006)

Film mě celkově bavil, ale něco tomu chybělo, po celou dobu měl tak 70% celkem takový dobrý korejský film, ale spoiler! když Yun-soo řekne "Já už nechci zemřít, chtěl bych žít navždy i mezi těmito zdmi" (Necituji doslovně), celý film dostal nový spád i já jsem ho začal pozorněji v napjetí sledovat a konec mě opravdu nějakým způsobem zasáhl. 90%

Keulraesik (2003)

Hezký romantický film, ale konec byl hodně přitažený za vlasy. Jinak hudba podkresluje příběh moc pěkně a hodí se určitě do žánru. 75%

Yeonae soseol (2002)

Netušil jsem, že mě to tak dojme, před viděním jsem byl spíše skeptický a neočekával jsem mnoho, ale čim více filmu ubýhaly minuty, tim více mi to přidávalo k náladě, tolik pocitů mi film přinesl. Jsem teď zralej maximálně na kapesníky. A konec, nic příjemnějšího i nepříjemného jsem čekat nemohl. 90%

Pouta války (2004)

Epická hudba bych mohl říct tomu dodala ten správný ráz. Jinak velmi lidsky převyprávěny zvěrstva války a jak válka lidi změní. 80%

Pohraniční pásmo (2000)

Musim říct, že tohle mě nadchlo, celé to bylo podkreslené pěknou hudbou a příběh o přátelství nepřátel byl udělán velmi dobře. I když by se chvílemi mohlo zdát, že je to krimi, tak to má spíš celkově ten dramatický žánr. Jinak nejspíš to neni zrovna snímek pro ženy, tady je to spíš chlapi sobě, mimochodem občasné komiscké vsuvky mě bavily a odlehčily celkem drsnou atmosféru. 85%

Siworae (2000)

Lituji u tohoto filmu jen jediné věci a to, že jsem viděl the Lake house dřív a tudíž jsem spoustu věcí věděl, ale i tak mě film velmi potěšil a opravdu není nad originál a korejská romantická dramata. 80%