Pohwa sogeuro (2010)

Ano očekávám spousty komentářů, které budou srovnávat Pouta války a tento film, avšak kromě toho, že se jedná o stejnou válku, tak děj je dost rozdílný. Nebudu to srovnávat a raději se podívám na film bez toho, abych myslel na Pouta války. Barvy, efekty atd. nám ukázalo hned na začátku, že to bude film na vynikající úrovni, jenž může konkurovat ba i předčít jakýkoliv válečný film z jiné země. To, že byl film na základě skutečné události ještě umocnilo mojí zainteresovanost, jelikož o historii Koreje vím jen základní informace, a každý střípek do rámu mých vědomostí vítám s otevřenou náručí, občas i pusou. Celkově hodnotím na 90% (mimochodem o 10% více, jak Pouta války)

Expendables: Postradatelní (2010)

Když jsem se někdy ve 12 letech díval na akční filmy, tak jsem toužil po filmu, kde bude víc akce, jak kecání, za 10 let jsem se dočkal, ale v těchto 10 letech se člověk dost názorově a zájmově vyvíjí, takže v dnešní době mi tento film opravdu nevyhovuje. Film, u kterého mam vypnout mozek a jen se dívat... Samozřejmostí je, že SS osloví široké publikum, protože je to tupost nad tupost skloubená do akce, což nenároční diváci uvítají, bohužel, tedy bohudík pro mě, já náročným divákem jsem a proto téhle tuposti můžu dát jen maximum, které si mohu dovolit, protože při vypnutí všech mozkových funkcí a zanechání jen vnímání pohyblivých obrázků je to film na 100% vynikající, žel nejsem na této úrovni, abych si se svým mozkem mohl takto pohrávat, a tak nechám 50%, pro ten pocit a snahu všech zainteresovaných lidí.

Počátek (2010)

Asi sem napíši pár věcí, které my nebyly jasné a nebo nedávaly smysl, a tudíž nemůžu dát za 5. Možná budu i trochu spojlovat, tak nečíst dál, pokud jste ještě neviděli. Za 1. Robert Fisher Jr. zemřel dříve, jak Saito, tudíž měl být ještě starší než on, když ho Dom Cobb našel. Za další, Saito nebzl ani připojen k tomu přístroji, aby se mohl dostat do jeho hlavy. 2. Když ve 2. světě byl stav beztíže vyvolán pádem auta z 1. světa, neměl být i ve světě třetím? A to se týká i nárazů atp. Protože jsme si mohli všimnout, že každý náraz, pohnutí se vyvolán ve světě prvním se odehrál do světa 2. tzn. že by se měl objevit i ve světě 3. ba i 4. Za 3. buzení hlavně tedy Doma bylo opravdu prazvláštní, ale to nebudu komentovat tolik, na to bych potřeboval další promítání. Jinak tedy ty klady jsou hlavně DiCaprio, který se zde ve své roli opravdu vyznamenal. Vtipné hlášky gesta atp. nebyly ty klišé, jak z každého akčního filmu, kdy se režisér snaží film odlehčit a spíše to otrlého diváka provokuje. Tady to skvěle zapadlo. Ostatní aspekty filmu, ať už ostatní herci (Joseph Gordon-Levitt by si zasloužil své vlastní hodnocení, jako DiCaprio za 5), hudba, efekty, příběh atd. mi opravdu za ty 4 hvězdy na 80% stojí.

Swit! geunnyeoegen bimilieyo (2008)

Nedramatické, neromantické, nekomediáln, neakční, nenapínavé, příšerná kamera i její práce, hudba velmi často nevyvážená. Řikám si, že jsem to dokoukal do konce, ale prostě moje zvědavost byla silnější než já. 5%

Stmívání (2008)

Propracovanost postav úděsná, herecké výkony hlavních aktérů, jak z béčkového filmu. Příběh, romantika? to fakt dokázalo někoho zaujmout? Hvězda za to, že jsem se celkem dobře zasmál... In my days Vampires sucked blood, not cocks!

Pyeonghaengiron (2010)

Film má už od začátku mysteriózní nádech, ale zdálo se mi, že tam začali moc tlačit na pilu a z filmu se stalo zamotané klubíčko neštěstí. Nápad pěkný, ale konec nic moc. 45%

Mládí v hajzlu (2009)

Na to herecké obsazení to je dost ubohý film, komedie, i když u knížky jsem se skoro nepřestal smát, tu skoro není. Ale díky hercům se na to kouká příjemně. Po druhé to však vidět nemusim. 50%

Cheon gun (2005)

Hodně mi to připomínalo Tajemná záře nad pacifikem, ale takových filmů je hodně, kde se lidé (zejména tedy vojáci) vracejí do minulosti. Hodně mě bavila ta komediální stránka, ale jinak je film celkem průměr. 70%

Kill Me (2008)

Začátek mě docela bavil i jsem se párkrát zasmál, pak jsem se však začal pohupovat na sinusoidě zábavy a nudy... Jsem zvyklý, že u korejských filmů se mohu vždy spolehnout na konec, když je film průměrný, ale tady mě tedy vůbec nebavil. 40%