Dogani (2011)

Asi nejhorší věc, co může člověk udělat je sexuálně obtěžovat děti, dle mého názoru je i vražda menší zločin. Musím ubrat pár procent za Yoo Gonga, který svou roli trochu odflákl a nehodil se mi tam, jinak film, který má vše a hlavně silné téma podle skutečnosti. 85%

Liga mimořádných tanečníků: Povstání začíná (2010)

Příběh je vesměs jenom takovej doplněk, jde hlavně o tanec, takže, kdo není zrovna fanouškem moderního tance, líbit se mu to nebude. Nejlepší vystoupení měl pro mě Harry Shum Jr, jeho pohyby jsou úžasný. 75%

Hotarubi no mori e (2011)

Příjemný film, když se nechce nad něčím přemýšlet, akce by byla moc rušná a drama moc smutné. Ukazuje se zde již zdařilé téma duchů, kteří jsou na lidi hodní a spíše jim pomáhají. Začátek je i celkem zábavný a konec krásný. Asi není co vytknout. Kdyby to mělo delší stopáž, tak by to chtělo nějaký rozvernější příběh a to by už nesplnilo tu oddychovku, kterou zde dostaneme. 80%

Avengers (2012)

Samozřejmě amerikanismus, kam se podíváš, ale stálo to za to, 2. polovina velmi vtipná, nebylo tam moc hluchých míst, sympatičntí herci (RDJ samozřejmě kraloval), jen pár dialogů bych vynechal, od pár dlouhých monologů jsme byli ušetřeni, většinou nějakým vtipným způsobem a doporučuji vidět v kině. Naštěstí jsme byli ušetřeni nějakého romantického žbleptu. 80%

Mobidik (2011)

To hlavní téma, jímž je celonárodní (celosvětová) konspirace je spíše oblíbenější v Hollywoodu. Ale korejci se ho chytli ve správném směru. Zpracováno, že by se to mohlo líbit i divákovi, který není zrovna obeznámen s korejskou tvorbou. Nejsou tam tak ukřičení chlapi, vřískající ženský a uchrochtanej jazyk. Takže tím i naznačuji, že herecké výkony jsou na dobré úrovni, možná jen Ku Jin by mohl zapracovat na svých výrazech, když nevěděl co, tak jen sklonil hlavu. Jinak film hodnotim pozitivně, spíše se čekalo na konec, jak se to vyřeší, i když divákovi už bylo vše řečeno, ale těm prostým lidem tam venku, kdo jim to řekl? A vyřešilo se něco vůbec? (abych vám nezapletl hlavy) 75%

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Podmanivý seriál, nemohl jsem se odtrhnout, kdybych nemusel spát (kdy vlastně oni spali? Lelouch spal při hodinách, ale tam pak ani nechodil), tak bych to viděl v jeden den. Charismatické hlavní postavy mě vtáhli do děje a příběh pro mě neměl žádné místo, kde bych si řekl, že tenhle díl je zbytečný. Těšim se na druhou sérii, ale zároveň se jí hrozně obávám, jestli to nemělo skončit, tak jak to skončilo. Uvidíme. 90%

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Viděl jsem to celé, celkově ploché, nic se neděje a postrádá to nějaké prvky podobných anime. Chyběla mi tam ta silná ženská postava, ať už ta, do které by byl hrdina zamilovaný nebo alespoň ta, která by mu byla oporou, ty dvě studentky, plus učitelka byly hodně nešťastně zvolené. Jinak příběh nějak začne, první díly vypadají nějak slibně, ale pak se to utlumí v hodně kecání o ničem a pár bojůvek, kde ukazují to klišé přátelství, důvěry atd. vůbec to negraduje a konec je k uzoufání, až si říkám, proč tomu dávám dvě hvězdy, asi díky tomu, že to nebylo až tak hrozné, abych to nedokoukal. 35% (btw. menší spoiler: alespoň jsem doufal, že půjdou do toho druhého světa, aby zabili toho Satana [něco jako Bleach], ale ani to se nestalo).

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Docela nezáživný začátek, ale po pár dílech se to hezky rozjede a začne to být velmi vtipné, ke konci série začne parodování filmů a to pokračuje do série druhé, uvidíme, co mi nabídne série 3.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Očekával jsem od toho mnoho, ale jediné, co mi to pořád připomínalo byla Herbertova Duna a spousta dalších podobných filmů (výčet má ve svém komentáři uživatelka Mertax). Spousta klišé a již vyřčených dialogů. Kromě vizualizace nic zajímavého, ale jelikož vizuálně "krásné" jsou dneska téměř všechny filmy, nemůžu to ani hodnotit. Spousta chyb ohledně jeho síly atd. (probíráno již v jiných komentářích). Hodnocení 35%, očekával jsem od toho filmu mnohem více i se dalo vyždímat mnohem více.

Věc: Počátek (2011)

Celkem nuda, dobře provedená "věc", ale příběh a lekavé scény mě vůbec nezaujaly, atmosféra mi nenavodilo vůbec nic. Btw. ten kdo na konci roztleskal kino jsem byl já a 2x, jen možná málokdo pochopil, že to byl sarkastický potlesk.