Nástrahy velkoměsta (1984)

Parádní komedie z osmdesátých let s excelujícím Renato Pozzetem. : "Kolik mi dáte za jeden litr krve? 30.000 lir. Tak si vemte 4 litry (cena zásnubního prstýnku byla 120.000 lir)".... Souhlas s Radyem - pro mladší diváky to bude jen stupidní komedie, ale já se řadím k té druhé skupině.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně velmi dobře zvládnutá masakrální podívaná. Gerald Buttler mi nevadil (spíše naopak), s Lenou Headey už to bylo slabší. Zaujal Vincent Regan, kterého si mnozí pamatují jako pobočníka Brada Pitta v bojích před branami Tróji. Tvůrci to trochu přehnali s Xerxem, který působí jako třímetrový účinkující z nějaké travesti show... Slušná choreografie - bojové scény působí dost věrně. Podotýkám, že scénář vycházel z komixové předlohy, kterou místy dost věrně napodobil (jak je vidět v bonusových materiálech) - tím chci říct, že je opět nutné brát snímek s rezervou a ne jako věrný přepis historie. Jednoduchý a nekomplikovaný příběh byl záměr. Jasně, že se dá filmu lecos vytknout, ale působil na mne v té každoroční záplavě "USA produkce" jako zjevení. Dávám za pět!

Zběsilý útěk (2006)

Cool akční jízda s napínavým dějem, vynikajícím Paulem Walkerem a na Johnu Waynovi ujíždějícím Karlem Rodenem.

Soumrak mrtvých (2004)

Tak tohle tedy byla zábavná jízda! Kombinace hororu a komedie prošpikovaná černočerným humorem s neuvěřitelně nápaditými gagy (scénáristé se skuteně vyřádili). Výborně fungující duo Pegg-Frost. Nezapomenutelná scéna s likvidací dvou zombíků pomocí bedny s gramofonovými deskami...

Tři veteráni (1983)

Neměli byste jedny cigarety s velbloudem?

Postřižiny (1980)

Tenhle snímek nemá chybu - je možné ho vidět 20x a vždy spolehlivě pobaví. Výborné herecké obsazení v čele s báječnou Magdou Vašáryovou, nezapomenutelným Pepinem-Hanzlíkem, krásně suchým Jiřím Schmitzerem,.... Nudíte se? Pořiďte si medvídka mývala!!! Nebo se podívejte na tento film!

Princ a Večernice (1978)

Hned po Třech oříšcích má nejoblíbenější česká pohádka. Libuška snad ani nemůže zklamat, charizmatický Brzobohatý v roli Mrakomora a i pro mne neznámý Durdiak v roli prince není špatný...

Transformers (2007)

Takhle má vypadat akční zábava. Použil bych i výraz megahit, kdyby nebyl tak "zdevalvovaný" z upoutávek TV Nova, kde tak označují s prominutím každou s....u (na této stanici vůbec používají zvláštní výrazy jako megafilm, gigafilm - co nevidět se určitě dočkáme terafilmu apod - asi to zní lépe než propadák, megas....a, gigashit ...). V hlavní roli oblíbená (teda jak kde) dětská hračka, ve vedlejších rolích většinou neokoukaní herci, slušné triky - to vše pod taktovkou geniálního dirigenta Michaela E-Baye, kterého za zády jistil další velikán Spielberg.

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Nejlepší zpracování psa baskervilského jaké jsem kdy viděl. Zajímavé obsazení: Glynis Mackeapeaceová Barber, Martin Doyle (CI5) Shaw a Brian "hromotluk" Blessed.