3 AM Code

Kino Filmozrout

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.6.2018  00:44
    Godless (TV seriál) (2017)

Vypadá to fakt skvěle o tom žádná. Ale všechny ty super zajímavý postavy se pohybujou po desne krkolomnejch drahách, i když je od dílu jedna jasné, kde to skončí. Plus mě připadá, že si tvůrci odškrtávali jedno po druhém všechna nejen westernová a "progresivní" klišé, které se dají vymyslet. Spousta postav jsou jen karikaruty, či na jeden štěk.. Prostě výtězství formy nad obsahem jako vyšitý. Nemůžu si pomoct, s takhle charizmatickým ansáblem to mělo to na mnohem víc.

• 13.3.2018  14:42
    Jessica Jones - Série 2 (série) (2018)

JJ si porad jde vlatni cestou. Tahle komiksova postava neni klasicky Superhero&Friends, ale studie bandy vice ci mene poskozenejch idividui (vcetne hlavni "hrdinky"), propletajici se skrze svoje zpackany zivoty a jeste zkurvenejsi situace, at uz si za ne muzou sami nebo ne. Pokud jste se tedy po prvni "origin" serii tesili, jak si v druhe Jessica navlekne spandex a bude se kockovat s komixovymi zloduchy, tak smolik. Tohle je v mnoha ohledech v uplne jinem vesmiru nez Daredevil / Ironfist a vlastne je to tak dobre - kdo stoji o dalsi "klasicky" superhero serial, kdyz jich sou mraky? Co se kvality samotne druhe sezony tyce, je to taky podobne jako u prvni. Dobre vykreslene postavy vcetne tech vedjelsich, a znova na muj vkuz prilis natahovane - stejne jako prvni sezona. Bejt to tak o 3 dily kratsi, nic by se nestalo a mel bych z toho lepsi zazitek. V zavislosti na tom, jako moc cynicky se zrovna cejtite je to tak na 3-4 hvezdy.

• 20.12.2017  00:30

Pár dobrejch nápadů a zvratů, ani celkem se snažící herci nezachrání naprosté zoufalství děje. Tady dort nevařil pejsek s kočičkou, ale pištící syslomyši z ostrova jediů a sexy se lesknoucí ledolišky z planety Hoth II. Bohužel, ani jedna z těchto sympatických ras neumí mluvit, takže si asi představíte výsledek..

• 25.9.2017  21:12

Druhej dil je docela bomba, nebojej se do toho slapnout a to je jedine dobre.

• 12.9.2017  17:08

pilotni epizoda je opravdu velka slabota, jestli se to nenakopne tak to bude slusny propadak

• 21.8.2017  00:11
    The Defenders (TV seriál) (2017)

7/10 s odrenyma usima. Na teamovkce Netflix/Marvel charakteru je sympaticka interacke mezi postavami, ale hlavni pribeh je na 8 dilu priliz jednoduchy a zaporaci trestuhodne nevyuziti/nevyrazni. Elektra je jedina postava, ktera dej dokaze poradne rozhybat, coz je kuriozni kdyz uvazime, ze serial zacina v podstate jako loutka s vymitym mozkem. Sigourney Weaver bohuzel temer nema co hrat - problem je hlavne to, ze jeji postava nebyla nikde driv predstavena, takze je tezke si k ni hledat cestu. Danny Rand/Ironfist je - opet - pouzit jako dejova proprieta, takze je stejne jako ve svem vlastnim serialu temer uplne upozaden. Daredevil/Jessica/Luke jsou v pohode a maji dobrou chemii. Nejvic nad veci se svym kritickym pristupem drzi Jessica a Luke coz dava smysl, protoze na rozdil od Ironfista/Daredevila je pro ne svet ninju a "chi" jak neco z pohadek (Coz jim nebrani s tema pohadkama triskat o zem, o zdi a o strop.). Akcni sekvence jsou celkem dobre a je jich dost, hodne se jich ale odehrava v spatne osvetlenych mistech. To dejove dava smysl, ale neni to moc divacky vdecne (doporucuju sledovat v noci a na TV/monitoru s dobrym kontrastem).

• 20.8.2017  23:45

Jednoducha SF povidka bezduvodne roztazena do celoveceraku. Je to OK, ale zbytecne dlouhe.

• 5.4.2017  11:36

Překvapivě slušné. Děj kombinuje části původního filmu a druhé řady seriálu do vlastní origin story, s pochopitelným předpokladem že většina publika nezná předlohu. Vizuál Tokia budoucnosti je spracován dobře a hudební podkres k cyberpunku taky sedí. Znalcům předlohy asi bude vadit, že Major ještě není ta suveréní osobnost jak ji známe z mangy/seriálu. To by ale v origin story prostě nedávalo smysl. Major, Batou, Aramaki i Kuze jsou zahraní v pohodě, ostatní postavy mají dost málo prostoru. I hlavní padouch je tam spíš do počtu a je tak asi nejslabším prvkem filmu - naštěstí tohle není komiksovka kde by konflikt s oponentem hrál až tak velkou roli. PS: mám pocit že v některých pasážích filmu chybí scény, jako by někdo stříhal aby se film vešel do menší stopáže, není to zásadní ale uvítal bych je v režisérském sestřihu zpět.. 85%

• 11.3.2017  14:36
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Zatím nej seriál 2017. A na poli comix seriálů s přehledem neoriginálnější vůbec.

• 25.12.2016  16:02
    Falling Water (TV seriál) (2016)

Po první sezóně: 4/5. Moc pěkně udělaný mindfuck. Zajímavé a dobře zahrané postavy. Nic pro netrpělivé. Uvidíme jak to bude dál..

• 25.8.2016  16:03
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Silné **** Chybělo málo na 5, snad trochu temnější příběh? Největší pocta 80'tkám od Donnie Darko

• 8.8.2016  23:28

Slušní herci, slabá zápletka, velmi špatnej scénář. Několik dobrejch vtípků a JEDNA solidní akční sekvence, jinak marazmus. DC je snad prokletý.

• 5.8.2016  16:00

Je Laputa nejlepší Miyazaki? Hmmm - je to IMO o chlup lepší než příliš eko-agitkou zatížené Nausicaa / Mononoke zapomínající na hravost a lepší než příliš hravostí pohlcená Cesta do Fantasie zapomínající na obsah. Tady je to prostě správně vybalacované. Takže nakonec asi ano - i přez tu trochu archaickou animaci. Jediný co se tomu vyrovná - i když z dost jiného soudku - je podle mě úžasná jízda, kterou je Castle of Cagliostro. PS: Luke Skywalker (Mark Hammil) si to v anglickém dubu jako padouch Muska neskutečně dává.

• 15.7.2016  08:19

90%. Takhle má vypadat letní dobrodružný film. Natočeno s velkým srdcem - amalgán Bondovky, Indiho Jonese, Fantomase a Růžového Pantera. Akční, zábavné a místy i romantické. 80tková atmosféra a jazz. PS: silně doporučuju sehnat si verzi s anglickým dabingem ve verzi od Manga Entertainment - je výrazně lepší než původní anglický dub. Ukázka toho správného dabingu a parádní auto-honička s Fiatem 500 v hlavní roli^^. PPS: Vůbec první "celovečerní" Miyazaki(i když to skoro nepoznáte) a předchůdce studia Ghibli.

• 4.7.2016  23:26

Jedine co odlisuje tenhle film od C-ckoveho "trashe", je rozpocet na CGI a trochu te nostalgie za mnohem zabavnejsim puvodnim filmem. Des a hruza v A-ckovem vizualu.

• 15.6.2016  20:48

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V.

• 14.6.2016  00:31

Luxusní vizuál prohozený oknem za pomoci totálně nesouvyslého vyprávění příběhu a někdy až bizardního chování postav. Nejlepší byla ovce "působí to jen na slabé duchem" - nenápadně vstyčený prostředníček nekritickým fanouškům. Nečekal jsem od Duncana Jonese zázraky, ale s ohledem na to jak v rozhovorech vyjadřoval touhu složit hold předloze, jsem čekal mnohem víc. Mám pocit že tenhle film si paradoxně více užijou lidi, kteří neznají Warcraft - pro ně to bude OK fantasy s nabušeným CGI za 50-60%. Pro mě bohužel 40% za promarněný potenciál.

• 1.6.2016  12:43

Snaha doručit místy věrohodnou akci (v rámci B-čka) zabitá nevýrazným příběhem a ješte nevýraznějšími charaktery. Padouch Roberta Patricka je jediná zapamatovatelná postava. 3/10

• 30.5.2016  14:31

Není to vůbec špatný. Na Black Hawk Down tomu něco chybí, ale i tak solidní válečnej film. Americký patos je v přežitelné míře, akce je relativně přehledná. Je fakt, že se Bayovi moc nepovedlo rozlišit postavy, takže si prakticky nebudete pamatovat kdo je kdo - holt hlavní devizou filmu je nastalá prekérní situace a její akční řešení, nikoli piplání se s účastníky.

• 29.5.2016  12:40

Na nízkorozpočtový SF thriller to má až překvapivě dobré CGI. Zápletka sice není nijak originální, ale taky ne hloupá. Herci lehce prkení, ale v pohodě. Kdyby česká produkce dokázala na poli SF něco co se tomuhle alespoň blíží, asi bysme tu skákali do stropu.

• 21.5.2016  12:33
    Deadpool (2016)

Některé filmy k maximálnímu hodnocení potřebují precizní dřinu na většině front (scénář, režie, herci, hudba..). Ale občas příjde film, který je natočen s láskou a k maximálnímu hodnocení doplachtí takřka samovolně. Deadpool má pravu: Tohle je Love Story. Přesněji: Film od nějakého trapáka, Hrají: totální idiot, sexy kočka, bristskej padouch, komická figurka, náladová teenagerka, CGI postava, zbytečné kameo. Produkce: pitomci, Scénář: ti skuteční hrdinové, Režie: přeplacenej trouba

• 21.5.2016  12:03

Pár parádních momentů, nicméně - nemůžu si pomoct - jako celek to prostě skřípe. Afflect je rozhodně jeden z kladů filmu, Batman mu sedí. Na Cavila v roli Supese se mi pořád špatně zvyká, možná je to i chyba scénaristů a těch proslovů co mu cpou do pusy. Jesse Eisenberg je dobrý herec, ale jeho variace na facebookového technomilionáře se na postavu Lexe Luthora totálně nehodí. V podstatě máte pocit, že Markovi Zuckerbergovi ruplo v kouli a dal se na dráhu padoucha. Gal Gadot něměla prostor abych mohl vynášet definitivní soudy, ale stejně jako u Afflecka mi na roli docela seděla - doufám, že se Wonder Woman povede, protože na jejím úspěchu bude záležet nejen DC ale kupodivu i Marvelu. Úspěch/neúspěch WW bude mít vliv na to, jestli se obě studia budou dál bát komixáren s hlavní hrdinkou - viz mnohaleté lavírování Marvelu v případě Black Widow.

• 21.5.2016  11:38

V zásadě platí to samé co u Age of Ultron - film plně docení pouze lidi co mají "nakoukáno" MCU. Zásadní jsou v tomle případě CA:Winter Soldier a Age of Ultron, v druhém gardu pak puvodní Avengers a lehce Ant-man. MÍRNÉ SPOILERY: Nové postavy (Panther, Spidey) jsou uvedeny parádně, každá ve vlastním stylu který jí sedí. "Padouch" je tentokrát hodně civilní a s pochopitelnou lidskou motivací což je příjemná změna. konflikt Capa se Sokovijskou smlouvou a později Capa s Ironmanem je hodně osobní a v obou případech dává smysl. Snad jediná věc kterou bych vytknul je trochu odfláknuté vysvětlení výhrad teamu Cap proti Sokovijské smlouvě. Smlouva má v zásadě dvě roviny: "registraci" a "nasazení" abnormálních jedinců. Scénář se věnují prakticky výhradně tomu "nasazení" - tj. kontrolou nad akcemi Avengers. Povinná registrace je zcela upozaděna, přitom by to třeba pro Capa a Wandu mohl být snadno (aspoň zpočátku) důležitější bod. Mám pocit, že se tomu možná vyhnuly z důvodu podobnosti s registrací mutantů v X-men:3, ale je škoda že až tak důkladně.

• 4.3.2016  10:31
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Z okna vyhozený potenciál. Gaimanův Sandman je jedním z nejvýraznějších komixů a Lucifer je v něm parádní postava. Bohužel americká TV produkce se tuhle postavu rozhodla vzít a vrazit ji jako tahák do krimi procedurálky - ano, totéž co CSI, NCIS, Bones, Castle a MILION dalších. Pro televizní stanice jsou krimi procedurálky (a Sitcomy) v podstatě sázka na jistotu - osvědčený recept, který budou ochotně točit donekonečna, protože divák se nemusí do děje nijak investovat a o ničem přemýšlet. Prostě sebou po práci/škole plácne před TV a podívá se na své oblíbené sympatické hrdiny, kteří se trochu pošpičkují a do 45 minut vyřeší případ a natřou to padouchům. "Utratit" postavu Lucifera na tuto zábavu pro masy je hrozná škoda. Sice je stále možné, že seriál zamíří radikálně jiným směrem, ale ta šance je v podstě mizivá. Studia nebudou riskovat konverzi z dojné krávy na nejistou cestu příběhem taženého seriálu.

• 4.3.2016  10:04
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Klady: povedený vizuál, Manu Bennett, Ivana Baquero.. nic z toho buhžel nezachrání bezradné scénáristy. Viděno 9 dílu - v KAŽDÉM z nich dojde k únosu/situaci rukojmí - nejotřesnější seriálová klišé. Knihy Terryho Brookse sice nejsou žádná špičková fantasy, ale tohle si nezasloužili.

• 21.2.2016  18:22
    V zajetí kouzel (TV seriál) (2015)

Je tu potencial. Magicians pusobi uplne jinak nez zbytek soucasne fantasy produkce, maji slusny scenar i postavy. Co je mozna (dost) riskantni je fakt, ze hlavni hrdinove nejsou az tak libivy dobraci jak se v zanru obvykle ocekava. On je docela sebestrednej povysenej hajzlik, Ona zase zavyslacka co pro davku (magie) udela lecos. Na druhou stranu je tahle vzpoura proti zanrovym klise spestreni.

• 23.12.2015  16:07

Silnejsi 3. Bohuzel prilis na jistotu hrany skoro-remake epizod IV a V, do kterych ale chyby atmosfera a trochu charizmatictejsi herci (predevsim na strane zaporaku). Deti co nevideli puvodni SW, si muzou prihodit hvezdicku..

• 22.11.2015  23:26
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Varovani: tohle nema se svetem nabliskanych superhrdinu spolecneho temer nic. Jessica Jones je v podstate cela (vsech 13 dilu) "origin story". Jeden z nejdepresivnejsich a nejbrutalnejsich serialu roku. Studie lidskeho zoufalstvi a selhani, ale i vule zatnout zuby a jit dal i kdyz uz jste uplne na dne. Jedine co musim vytknout je prilisna delka, objektivne bych to videl tak na 9-10 dilu, natahovani do objednanych 13 dilu je znat. Na druhou stranu poslani "origin story" je naplneno kompletne, na konci serialu budete o Jessice, jeji sile i slabostech vedet vsechno. IMO zatim nejprokreslenejsi postava ze vsech Marvelovek. PS: obsazeni je perfektni a Kilgrave David Tennanta nechava jako hrozba v prachu i technicky mnohem nebezpecnejsi padouchy. Holt PG-13 marvelovske filmy vam nikdy nepredhodi takovou porci zmaru jak si to dovoli Netflix.

• 27.7.2015  20:17
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Mozna to neni nejlepsi, ale urcite zatim nejzajimavejsi serial 2015. Co je potreba vyzdvyhout jsou postavy - kazda z nich ma neco do sebe a je proste radost je sledovat. Wachowsti si mozna trochu tlaci svoji LGBT tematiku, no a co. J.M. Straczynski koriguje kurz a dlouho po Babylonu 5 zas jednou serviruje vizionarskou pecku. Oblibene postavy? Sense8.. PS: Netflix tenhle rok proste boduje, napred Daredevil a ted tohle. Vse zcela vzdalene nudnym sazkam na jistotu jako jsou nekonecne kriminalni proceduralky a sitcomy.

• 16.7.2015  10:43
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Panove z DC si zcela spravne spocitali, ze na trhu je dira mezi Winx Club/Zvonilkou na jedne strane a AoS/Flash/Arrow na strane druhe. Je tedy zbytecne se nad smerovanim Supergirl rozcilovat. I tak to muze byt obcas zabavne i pro starsi publikum, to ukaze cas..

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10