3 AM Code

Kino Filmozrout

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 25.9.2017  21:12

Druhej dil je docela bomba, nebojej se do toho slapnout a to je jedine dobre.

• 12.9.2017  17:08

pilotni epizoda je opravdu velka slabota, jestli se to nenakopne tak to bude slusny propadak

• 21.8.2017  00:11
    The Defenders (TV seriál) (2017)

7/10 s odrenyma usima. Na teamovkce Netflix/Marvel charakteru je sympaticka interacke mezi postavami, ale hlavni pribeh je na 8 dilu priliz jednoduchy a zaporaci trestuhodne nevyuziti/nevyrazni. Elektra je jedina postava, ktera dej dokaze poradne rozhybat, coz je kuriozni kdyz uvazime, ze serial zacina v podstate jako loutka s vymitym mozkem. Sigourney Weaver bohuzel temer nema co hrat - problem je hlavne to, ze jeji postava nebyla nikde driv predstavena, takze je tezke si k ni hledat cestu. Danny Rand/Ironfist je - opet - pouzit jako dejova proprieta, takze je stejne jako ve svem vlastnim serialu temer uplne upozaden. Daredevil/Jessica/Luke jsou v pohode a maji dobrou chemii. Nejvic nad veci se svym kritickym pristupem drzi Jessica a Luke coz dava smysl, protoze na rozdil od Ironfista/Daredevila je pro ne svet ninju a "chi" jak neco z pohadek (Coz jim nebrani s tema pohadkama triskat o zem, o zdi a o strop.). Akcni sekvence jsou celkem dobre a je jich dost, hodne se jich ale odehrava v spatne osvetlenych mistech. To dejove dava smysl, ale neni to moc divacky vdecne (doporucuju sledovat v noci a na TV/monitoru s dobrym kontrastem).

• 20.8.2017  23:45

Jednoducha SF povidka bezduvodne roztazena do celoveceraku. Je to OK, ale zbytecne dlouhe.

• 5.4.2017  11:36

Překvapivě slušné. Děj kombinuje části původního filmu a druhé řady seriálu do vlastní origin story, s pochopitelným předpokladem že většina publika nezná předlohu. Vizuál Tokia budoucnosti je spracován dobře a hudební podkres k cyberpunku taky sedí. Znalcům předlohy asi bude vadit, že Major ještě není ta suveréní osobnost jak ji známe z mangy/seriálu. To by ale v origin story prostě nedávalo smysl. Major, Batou, Aramaki i Kuze jsou zahraní v pohodě, ostatní postavy mají dost málo prostoru. I hlavní padouch je tam spíš do počtu a je tak asi nejslabším prvkem filmu - naštěstí tohle není komiksovka kde by konflikt s oponentem hrál až tak velkou roli. PS: mám pocit že v některých pasážích filmu chybí scény, jako by někdo stříhal aby se film vešel do menší stopáže, není to zásadní ale uvítal bych je v režisérském sestřihu zpět.. 85%

• 11.3.2017  14:36
    Legion - Chapter 1 (E01) (epizoda) (2017)

Zatím nej seriál 2017. A na poli comix seriálů s přehledem neoriginálnější vůbec.

• 25.12.2016  16:02
    Falling Water (TV seriál) (2016)

Po první sezóně: 4/5. Moc pěkně udělaný mindfuck. Zajímavé a dobře zahrané postavy. Nic pro netrpělivé. Uvidíme jak to bude dál..

• 25.8.2016  16:03
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Silné **** Chybělo málo na 5, snad trochu temnější příběh? Největší pocta 80'tkám od Donnie Darko

• 8.8.2016  23:28

Slušní herci, slabá zápletka, velmi špatnej scénář. Několik dobrejch vtípků a JEDNA solidní akční sekvence, jinak marazmus. DC je snad prokletý.

• 5.8.2016  16:00

Je Laputa nejlepší Miyazaki? Hmmm - je to IMO o chlup lepší než příliš eko-agitkou zatížené Nausicaa / Mononoke zapomínající na hravost a lepší než příliš hravostí pohlcená Cesta do Fantasie zapomínající na obsah. Tady je to prostě správně vybalacované. Takže nakonec asi ano - i přez tu trochu archaickou animaci. Jediný co se tomu vyrovná - i když z dost jiného soudku - je podle mě úžasná jízda, kterou je Castle of Cagliostro. PS: Luke Skywalker (Mark Hammil) si to v anglickém dubu jako padouch Muska neskutečně dává.

• 15.7.2016  08:19

90%. Takhle má vypadat letní dobrodružný film. Natočeno s velkým srdcem - amalgán Bondovky, Indiho Jonese, Fantomase a Růžového Pantera. Akční, zábavné a místy i romantické. 80tková atmosféra a jazz. PS: silně doporučuju sehnat si verzi s anglickým dabingem ve verzi od Manga Entertainment - je výrazně lepší než původní anglický dub. Ukázka toho správného dabingu a parádní auto-honička s Fiatem 500 v hlavní roli^^. PPS: Vůbec první "celovečerní" Miyazaki(i když to skoro nepoznáte) a předchůdce studia Ghibli.

• 4.7.2016  23:26

Jedine co odlisuje tenhle film od C-ckoveho "trashe", je rozpocet na CGI a trochu te nostalgie za mnohem zabavnejsim puvodnim filmem. Des a hruza v A-ckovem vizualu.

• 15.6.2016  20:48

Označení "komedie" se moc nehodí a trailer je hodně zavádějící. Zasmějete se - většinou absurditám života ve válečné zóně - ale nikdy to není nucený humor. Parádní a překvapivě pohodovej film. Tina Fey válí, Robbie, Thornton a Freeman jsou taky dobří. Speciální uznání za minimalistický výkon Christophera Abbotta jako Fahima. Příjemné překvapení - škoda že to vypadá, že u nás film nebude uveden. I když čemu se divit, jak je řečeno ve filmu, Afgánistán je zapomenutá válka. S velkým Z a velkým V.

• 14.6.2016  00:31

Luxusní vizuál prohozený oknem za pomoci totálně nesouvyslého vyprávění příběhu a někdy až bizardního chování postav. Nejlepší byla ovce "působí to jen na slabé duchem" - nenápadně vstyčený prostředníček nekritickým fanouškům. Nečekal jsem od Duncana Jonese zázraky, ale s ohledem na to jak v rozhovorech vyjadřoval touhu složit hold předloze, jsem čekal mnohem víc. Mám pocit že tenhle film si paradoxně více užijou lidi, kteří neznají Warcraft - pro ně to bude OK fantasy s nabušeným CGI za 50-60%. Pro mě bohužel 40% za promarněný potenciál.

• 1.6.2016  12:43

Snaha doručit místy věrohodnou akci (v rámci B-čka) zabitá nevýrazným příběhem a ješte nevýraznějšími charaktery. Padouch Roberta Patricka je jediná zapamatovatelná postava. 3/10

• 30.5.2016  14:31

Není to vůbec špatný. Na Black Hawk Down tomu něco chybí, ale i tak solidní válečnej film. Americký patos je v přežitelné míře, akce je relativně přehledná. Je fakt, že se Bayovi moc nepovedlo rozlišit postavy, takže si prakticky nebudete pamatovat kdo je kdo - holt hlavní devizou filmu je nastalá prekérní situace a její akční řešení, nikoli piplání se s účastníky.

• 29.5.2016  12:40

Na nízkorozpočtový SF thriller to má až překvapivě dobré CGI. Zápletka sice není nijak originální, ale taky ne hloupá. Herci lehce prkení, ale v pohodě. Kdyby česká produkce dokázala na poli SF něco co se tomuhle alespoň blíží, asi bysme tu skákali do stropu.

• 21.5.2016  12:33
    Deadpool (2016)

Některé filmy k maximálnímu hodnocení potřebují precizní dřinu na většině front (scénář, režie, herci, hudba..). Ale občas příjde film, který je natočen s láskou a k maximálnímu hodnocení doplachtí takřka samovolně. Deadpool má pravu: Tohle je Love Story. Přesněji: Film od nějakého trapáka, Hrají: totální idiot, sexy kočka, bristskej padouch, komická figurka, náladová teenagerka, CGI postava, zbytečné kameo. Produkce: pitomci, Scénář: ti skuteční hrdinové, Režie: přeplacenej trouba

• 21.5.2016  12:03

Pár parádních momentů, nicméně - nemůžu si pomoct - jako celek to prostě skřípe. Afflect je rozhodně jeden z kladů filmu, Batman mu sedí. Na Cavila v roli Supese se mi pořád špatně zvyká, možná je to i chyba scénaristů a těch proslovů co mu cpou do pusy. Jesse Eisenberg je dobrý herec, ale jeho variace na facebookového technomilionáře se na postavu Lexe Luthora totálně nehodí. V podstatě máte pocit, že Markovi Zuckerbergovi ruplo v kouli a dal se na dráhu padoucha. Gal Gadot něměla prostor abych mohl vynášet definitivní soudy, ale stejně jako u Afflecka mi na roli docela seděla - doufám, že se Wonder Woman povede, protože na jejím úspěchu bude záležet nejen DC ale kupodivu i Marvelu. Úspěch/neúspěch WW bude mít vliv na to, jestli se obě studia budou dál bát komixáren s hlavní hrdinkou - viz mnohaleté lavírování Marvelu v případě Black Widow.

• 21.5.2016  11:38

V zásadě platí to samé co u Age of Ultron - film plně docení pouze lidi co mají "nakoukáno" MCU. Zásadní jsou v tomle případě CA:Winter Soldier a Age of Ultron, v druhém gardu pak puvodní Avengers a lehce Ant-man. MÍRNÉ SPOILERY: Nové postavy (Panther, Spidey) jsou uvedeny parádně, každá ve vlastním stylu který jí sedí. "Padouch" je tentokrát hodně civilní a s pochopitelnou lidskou motivací což je příjemná změna. konflikt Capa se Sokovijskou smlouvou a později Capa s Ironmanem je hodně osobní a v obou případech dává smysl. Snad jediná věc kterou bych vytknul je trochu odfláknuté vysvětlení výhrad teamu Cap proti Sokovijské smlouvě. Smlouva má v zásadě dvě roviny: "registraci" a "nasazení" abnormálních jedinců. Scénář se věnují prakticky výhradně tomu "nasazení" - tj. kontrolou nad akcemi Avengers. Povinná registrace je zcela upozaděna, přitom by to třeba pro Capa a Wandu mohl být snadno (aspoň zpočátku) důležitější bod. Mám pocit, že se tomu možná vyhnuly z důvodu podobnosti s registrací mutantů v X-men:3, ale je škoda že až tak důkladně.

• 4.3.2016  10:31
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Z okna vyhozený potenciál. Gaimanův Sandman je jedním z nejvýraznějších komixů a Lucifer je v něm parádní postava. Bohužel americká TV produkce se tuhle postavu rozhodla vzít a vrazit ji jako tahák do krimi procedurálky - ano, totéž co CSI, NCIS, Bones, Castle a MILION dalších. Pro televizní stanice jsou krimi procedurálky (a Sitcomy) v podstatě sázka na jistotu - osvědčený recept, který budou ochotně točit donekonečna, protože divák se nemusí do děje nijak investovat a o ničem přemýšlet. Prostě sebou po práci/škole plácne před TV a podívá se na své oblíbené sympatické hrdiny, kteří se trochu pošpičkují a do 45 minut vyřeší případ a natřou to padouchům. "Utratit" postavu Lucifera na tuto zábavu pro masy je hrozná škoda. Sice je stále možné, že seriál zamíří radikálně jiným směrem, ale ta šance je v podstě mizivá. Studia nebudou riskovat konverzi z dojné krávy na nejistou cestu příběhem taženého seriálu.

• 4.3.2016  10:04
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Klady: povedený vizuál, Manu Bennett, Ivana Baquero.. nic z toho buhžel nezachrání bezradné scénáristy. Viděno 9 dílu - v KAŽDÉM z nich dojde k únosu/situaci rukojmí - nejotřesnější seriálová klišé. Knihy Terryho Brookse sice nejsou žádná špičková fantasy, ale tohle si nezasloužili.

• 21.2.2016  18:22
    V zajetí kouzel (TV seriál) (2015)

Je tu potencial. Magicians pusobi uplne jinak nez zbytek soucasne fantasy produkce, maji slusny scenar i postavy. Co je mozna (dost) riskantni je fakt, ze hlavni hrdinove nejsou az tak libivy dobraci jak se v zanru obvykle ocekava. On je docela sebestrednej povysenej hajzlik, Ona zase zavyslacka co pro davku (magie) udela lecos. Na druhou stranu je tahle vzpoura proti zanrovym klise spestreni.

• 23.12.2015  16:07

Silnejsi 3. Bohuzel prilis na jistotu hrany skoro-remake epizod IV a V, do kterych ale chyby atmosfera a trochu charizmatictejsi herci (predevsim na strane zaporaku). Deti co nevideli puvodni SW, si muzou prihodit hvezdicku..

• 22.11.2015  23:26
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Varovani: tohle nema se svetem nabliskanych superhrdinu spolecneho temer nic. Jessica Jones je v podstate cela (vsech 13 dilu) "origin story". Jeden z nejdepresivnejsich a nejbrutalnejsich serialu roku. Studie lidskeho zoufalstvi a selhani, ale i vule zatnout zuby a jit dal i kdyz uz jste uplne na dne. Jedine co musim vytknout je prilisna delka, objektivne bych to videl tak na 9-10 dilu, natahovani do objednanych 13 dilu je znat. Na druhou stranu poslani "origin story" je naplneno kompletne, na konci serialu budete o Jessice, jeji sile i slabostech vedet vsechno. IMO zatim nejprokreslenejsi postava ze vsech Marvelovek. PS: obsazeni je perfektni a Kilgrave David Tennanta nechava jako hrozba v prachu i technicky mnohem nebezpecnejsi padouchy. Holt PG-13 marvelovske filmy vam nikdy nepredhodi takovou porci zmaru jak si to dovoli Netflix.

• 27.7.2015  20:17
    Sense8 (TV seriál) (2015)

Mozna to neni nejlepsi, ale urcite zatim nejzajimavejsi serial 2015. Co je potreba vyzdvyhout jsou postavy - kazda z nich ma neco do sebe a je proste radost je sledovat. Wachowsti si mozna trochu tlaci svoji LGBT tematiku, no a co. J.M. Straczynski koriguje kurz a dlouho po Babylonu 5 zas jednou serviruje vizionarskou pecku. Oblibene postavy? Sense8.. PS: Netflix tenhle rok proste boduje, napred Daredevil a ted tohle. Vse zcela vzdalene nudnym sazkam na jistotu jako jsou nekonecne kriminalni proceduralky a sitcomy.

• 16.7.2015  10:43
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Panove z DC si zcela spravne spocitali, ze na trhu je dira mezi Winx Club/Zvonilkou na jedne strane a AoS/Flash/Arrow na strane druhe. Je tedy zbytecne se nad smerovanim Supergirl rozcilovat. I tak to muze byt obcas zabavne i pro starsi publikum, to ukaze cas..

• 14.7.2015  18:46
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Naslapany pilot, ale zustavam opatrny. U serialu tohoto typu bude kvalitni dejova linka zcela zasadni a dil druhy moc neukazal. S hodnocenim cekam..

• 14.7.2015  18:36

Slabe ****. T5 je kupodivu celkem standardni SF akcnak, ktery nad prumer tahne Arnieho krutoprisnej "usmev". Ma to celkem hlavu a patu, i kdyz jednotlive subzapletky uz tu vsechny byli v T1+T2 a Sarah Connor Chronicles. Divaci cekajici navrat osudovosti puvodnich dilu serie budou sklamani, tohle uz se proste vratit neda. Akce je dobra, ale niceho kulervouciho se nedockame. Melo to na vic? Melo, ale s PG13 ratingem si moc neumim predstavit jak toho dosahnout. Dobra zprava je ze T5 je zabavnejsi nez T3/4. Jestli je dobry napad pokouset se to natahnout na T6 to uz je vec jina..

• 14.7.2015  18:22

Interview s filozofem obohacene Gondryho dokreslujicimi animacemi. Chomskeho racionalni pristup k vede a poznani (nutnost klast si otazky k jevum, ktere povazujeme za samozrejme) je sympaticky, ale pride mi, ze krome toho se temer nic jineho nedozvime. Debaty o lingvistice a vyvoji jazyka sli vetsinou mimo me, o tomto poli vim malo, takze se nebudu vyjadrovat. Jestli je na dile neco zajimaveho z filmoveho pohledu tak je to fakt, ze Gondryho maluvky opravdu pomahaji objasnit / zviraznit konkretni myslenky a jsou tak dukazem ze obraz je nekdy vic nez tisic slov. Hodnotit hvezdami nebudu, nejak mi to k podobnemu materialu nesedne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10