Domov pro smyšlené kamarády (2004) (seriál)

Babi Fosterova zalozila prapodivnou organizaci ktera slouzi jako utulek pro odlozene detske fantasticke potvurky a majordoma ji dela bily kralik s monoklem (zdravime Alenku). Ovsem nejlepsi je BLOO :-)). Naprosto totalni narez od Craiga McCrackena. Originalni, vtipne, skvele nakreslene - podle mne nejlepsi dilko na Cartoon Network (se vsi uctou k Dexter's Laboratory).

Zloděj životů (2004)

A mame tu dalsi film o seriovem vrahovy. Slusny rozjezd. Potom ale: stokrat provarena zapletka, hlavni zaporak s charizmatem zachodoveho prkenka, tym policejnich 'specialistu' chovajici se jako kreteni ze skolky (Angelinina postava si zaslouzila mnohem vic nez jen tu facku). Nechutny zaver (bravo sem sokovan) + zbytecny po-zaver (to si delate srandu?).

Od kolébky do hrobu (2003)

Ciste akcni film, kdo by cekal vic bude zklaman. Dobra akce+honicky, deravej pribeh a nevyrazne herecke vykony. Oddychovy Bcko.

Život Briana (1979)

Film ktery jsem bez mrknuti oka dal do svoji TOP 5 a pokud nasledujici roky nebudou urodne na neuveritelne skvele filmy, tak tam zustane dokud nevypustim svuj "terminal breath". Komedie? Ano, obcas sem mel doslova hystericke zachvaty smichu, ale "Life of Brian" je o TOLIK VIC nez jen komedie. Na to si ale kazdy musi prijit sam, protoze jiste pravdy o zivote jsou nesdelitelne...

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film) odpad!

Sledovanim "Dnu totalni zkazy" si privodite nevratnou ztratu 2 veceru. Vhodne pouze jako studini material pro studenty FAMU, tema: Jak nepsat, nerezirovat a nehrat (a pripadne - jak odvest slusnout trikovou praci pro TV produkci).

Pád do tmy (2005)

Shlednuto od 22:00 v temer prazdnem (a popkornuprostem) kine. Do 3:00 sem nemohl usnout. Sledovat tenhle film na PC ci TV je naprosto nehorazna blbost, pripravite se o atmosferu. Pokud si nemuzete pomoct, tak aspon pockejte az zapadne slunce. "Descent" je realisticky (misty az moc) pusobici horror, jaky tu IMO uz DLOUHO nebyl. Zadne odlehcujici vtipy, zadne mysticke temne sily, upiri, vlkodlaci, potvory z vesmiru, ci ukrivdeni typci s baseballovou maskou a rybarskym hakem. Misto toho: klaustrofobie, paranoia, zavrat, otevrene zlomeniny. Plus nepritel s velice hmatatelnou podstatou a ostrymi zuby. Tohle je zatracene cista a znepokojiva "survival" zalezitost. A navic neni vubec tezke uverit (s trochou fantasie), ze by se neco takoveho klidne mohlo stat. Konkretne prvni polovina filmu je naprosto verohodny pribeh o sestici pratel, kteri se vydali kamsi do Apalacskych hor na speleologickou vypravu a trochu preceni sve sily... Ze zacatku je tam par zdanlive zbytecnych 'lekacek', az na to, ze tentokrat jde o zamer. Mimochodem jde ciste o damskou jizdu, ale ujistuju vas, ze reziser nepotrebuje zadne lekce ohledne emancipace. Anglican Neil Marshall sice uz v spise prumernych "Dog Soldiers" ukazal, ze se krve neboji, ale tohle sem necekal ani omylem. Holywoodske happyendy, kdy se prezivsi se slzami v ocich polacavaji po zadech a moralne posileni odchazeji ze sceny, nerikaji Marshallovi naprosto nic. Tenhle film si bez debat zaslouzi rating 18+. Herecke vykony velice dobre - hlavne Shona Macdonald (Sarah) a Natalie Mendoza (Juno). Co se hudby tyce, tak velice dobre dokresluje atmosferu. Mozna bych filmu trochu vytknul, ze divak nema dost casu se trochu vic szit s postavami a cele to utece tak rychle, ze se zda trochu kratky. Secteno podtrzeno: Nejlepsi britsky horor za X let (a kdo vi jestli jen britsky).

Men Behaving Badly (1992) (seriál)

Paradni britskej serial, docela super zalezitost. Ne vsechny dily me uchvatili, ale parkrat sem mel vazne zachvat - treba kdyz se ti dva typci ozrali na plazi a pak do hoteloveho pokoje pritahy 2 metrovou maketu ryby :-)). A pak rano manzelka jednoho z nich: What is THAT? odpoved: I don't know... Cod? Haddock? :-))

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Obcas hystericky vtipny serial z nemocnicniho prostredi, obcas trochu trapny. Silnejsi 3.

Baywatch Nights (1995) (seriál)

Nepamatuje si nekdo, co to bylo za sci-fi film (nebo to byla fantasy kniha?), kde si autor pohraval s teorii, ze myslenky se ve chvili sveho stvoreni stavaji samostatne existujici entitou, kterou mohou za urcitych okolnosti jini lide prochazejici stejnym mistem absorbovat? Asi se mi to totiz zrovna stalo - prosel sem mistem kde se kdysi nachazel Ninjer, protoze jeho myslenkove pochody ohledne Baywatch Nights se NAPROSTO presne schoduji s tim co si myslim ja. :-)

Megas XLR (2004) (seriál) odpad!

Jakozto primerene stupidni, primerene akcni animak pro deti ve stylu transformers, doprovazeny neustale se opakujicimi "vtipy" kterym je opravdu tezke se smat, by si to zcela objektivne zaslouzilo tak 1-2 hvezdy. Bohuzel to davaj na Toonamy pokazdy, kdyz je na ostatnich 500 kanalech stejny pusto a ja bych ocenil cokoli jinyho. Za to tenhle serial fakt zurive nesnasim. (recenzent se dobrovolne priznava k neobjektivnimu hodnoceni)