Dobrá znamení (2019) (seriál)

Velice, velice dobře natočené. Ale protože předloha je pro mě nejlepší knížka Terryho Pratchetta, chca nechca musím porovnávat. Seriál je výborná ilustrace ke knížce, herecké obsazení je přesné, kamera, výkony, technická stránka - všechno na jedničku. Ale i když to má dohromady pět a půl hodiny, z knihy se tam prostě nevešlo všechno. Takže kdo to nečetl, některé věci mu rozhodně uniknou. Nepochopí, proč je tu tak důležitá hudba od Queen, příjde o pátrání po výkladu Agnesiných proroctví, o komické scény s autem Wasabi i třeba o druhé čtyři jezdce Apokalypsy. Prostě - každému důrazně doporučuju si Dobrá znamení napřed přečíst a pak skouknout, jinak je zážitek poloviční. Jo a jedna vážná technická výtka - jak je možné, že motorce na které jede Znečištění, nešel z výfuků kouř jak z čiplého TDIčka? Takové faux-pais! :) Pro mě za 4.

Filadelfský experiment (1984)

Nic moc. Takový hodně slabý odvar Tajemné záře nad Pacifikem, bez náborového podtextu, zato s přiblblým cestováním časoprostorovým vírem. Začátek dobrý, ale pak se z toho stala krávovina. Krásná urban legend o filadelfském experimentu se zatím dočkala třech filmů a ani jeden z nich se v podstatě nevěnuje experimentu samotnému, což je hrozná škoda.

Napospas osudu (2014) odpad!

Hovno prdel sračka, to je naše značka. Hovno prdel kamení, Bůh nám dal tímhle filmem znamení. Znamení že tragický neherec Cage už ze zoufalství vleze do čehokoliv.

Lesapán (2015) (studentský film)

Herne ze šervůdu má v česku příbuznýho, co po lesích prudí lidi. Pěkná kamera, masky i herecké výkony.

Concorde: Nadzvukový závod (2018) (TV film)

Pěkný dokument o krásném letadle. Oceňuju i nezaujaté informace o Tu-144. Zajímavá je informace o Kennedyho špinavé hře a osobní angažovanosti proti Concordu v USA.

Časové pásmo bylo změněno