Pravda a lež (1992) (TV film)

Z nápadu se dalo vykřesat mnohem víc. Taky je otravné střídání pěkných exteriérů se studiovými kulisami a křivá kamera. Výstižný je komentář uživatele rakovnika.

Jen pro tvé oči (1981)

Můj oblíbený Bond. Lyžařská scéna v Cortině nemá chybu. Ale Bibi deroucí se agentovi 007 do postele byla teda už moc i na mě.

Kluci v akci (2005) (pořad) odpad!

Nesnáším veškeré televizní vařílky a tenhle pořad má ještě ke všemu buzerantskej název.

Poplach v oblacích (1979)

"Vy jste nic neviděl?" "Viděl, ale nesouhlasím!" Krom všech již zmíněných věcí stojí také za pozornost ruzyňské letiště konce 70. let a různá letištní vozidla.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Zmatený film plný nesmyslů, nelogičností, nesympatických postav a neuvěřitelně špatných triků. Bez špetky typického vtipu, bez emocí. Chvílemi jsem se velice nudil a to se mi u předchozích dílů nikdy nestalo, ani po opětovných shlédnutích. Velice nedůstojné (doufejme že) zakončení ságy, chvílemi hraničící s TV filmem. A co se týká scén v džungli: pane Spielbergu, jděte s tím k čertu. Už Jumanji mělo stokrát lepši digitální triky a to byl rok 95! EDIT: minulý týden jsem se potkal s člověkem, který z toho filmu byl nekonečně nadšen. Rozhovor s ním byl velice zajímavý, nicméně jen mě v názoru na tento film utvrdil.

Battle Royale (2000)

Námět jako takový je celkově zcestný. Film je plný akce a krve, to je v pořádku, ale postrádá jakékoliv napětí. Taky tu není nikdo, komu by divák fandil. Všichni jsou v podstatě úplně stejní a bylo mi úplně lhostejné, jak to s nimi dopadne. Vlastně nevím, proč je vojáci na začátku hned nepostříleli, efekt by byl přece stejný.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Ach jo, typické zpackané pokračování. Milla je tak cool, že se mi z toho chce zvracet. Nápad a příběh žádný, kamera otřesná roztřesená, hudba nevýrazná a scénář chybí.

Pan Tau (1988)

Hořký film, kterým se Jindřich Polák pokusil zničit fenomén Pana Tau. Dětem ho nepouštějte vůbec, protože ho nepochopí a dospělým zničí dětského hrdinu. Nevím proč tohle vzniklo, co komu na pohádkovém pánovi s buřinkou vadilo. Padá z toho na mě deprese. Výstižný je komentář NinadeL.

Můj nepřítel (1985)

Je to takový průměr, s výborným námětem, který hrozně sráží trikově a scénáristicky nezvládnutý začátek (který by se dal ale ještě přežít, protože je tam jen na uvedení do děje) a hlavně dementní konec. BTW jsou tu pěkný ty různý potvůrky, co lezou po planetě.

Transformers (2007)

Je to strašně blbý. Parta desetitunových robotů se prochází rodině po zahradě, bavěj se mezi sebou a v baráku se nehne ani smítko a rodiče uvnitř si ničeho nevšimnou. Roboti spolu mluvěj a hejbou se jim huby a navíc ještě mrkaj. Frajer se pere s plechovým robotem a nemá ani modřinu a pak mu nohou v tenisce ukopne hlavu. Je toho spousta. Některé scény jsou pěkné, jiné příšerně digitální. Filozofický kecy nesnesitelný. Je to pro hodně malé děti, asi tak jako Želvy ninja. Charaktery robotů jsou v komiksu mnohem zajímavější, zvlášť původní bílý Megatron se známým obřím fúzním kanónem na pravé paži. Ale i hlava Optima Prime si myslím je tak notoricky známá, že aspoň TU mohli autoři zachovat. Bay zničil můj oblíbený komiks.