Bourák (2020)

Většinu lidí, angažovaných v tomhle filmu, mám ze srdce rád a tak jim odpustím nepovedený film, ve kterém je spousta scénáristicky nelogických situací ve spojení se snahou o jakousi bláznivou komedii, která bohužel nejde s tím ostatním dohromady. Dílčí klady by se daly nalézt (nějaký ten civilní herecký výkon, vynikající hudba Romana Holého), ale to jsou bohužel jen střípky, které do celku nic pozitivního nedají. 50%.

V srdci moře (2015)

Poctivý dobrodružný film, zajímavý tím, jak rozvíjí legendu o Moby Dickovi a doplňuje k ní svoje. Potěší přesah do současnosti, "Thor a Spider-Man" spolu opět v jednom filmu a okaté digitální záběry mi zážitek nekazily. 70%.

Meky (2020)

King Skate jsem neviděl, ale rozhodně se na něj chystám. Tenhle dokument je trochu rozporuplný - na jedné straně je to typické ukazování mluvících hlav, na straně druhé tvůrci obdivuhodně pracují s archivním materiálem a jeho střihem - v tomhle je film dost podvratný a je potřeba ho sledovat opravdu pozorně - i okamžiky, kdy Meky jen mlčí a naťukne určité téma, je důležité. Jde o to myslet v souvislostech - třeba o tom, že pod termín "velikán normalizační (pop)kultury" nemůžete jednoduše zařadit člověka Žbirkova původu, rozhledu, kumštu, on je právě opakem těchto velikánů, například Karla Gotta - umělecky i prakticky.

Krajina ve stínu (2020)

Poněkud edukativní film, na kterém je pozoruhodný pouze ten výchozí námět o vesnici na "horkém území." Zpracován je bohužel naprosto klasicky. Takové podobné výpovědi miluju, takže jsem Slámovi (potažmo Arsenjevovi, o kterém jsem nikdy neslyšel), držel palce, ale ta závěrečná třetina, kdy opravdu o něco jde a snímek vyvolá jisté emoce, už to nezachrání.

Nabarvené ptáče (2019)

Jsem na tom podobně jako ostatní - velice si cením toho, že Marhoul vytvořil dílo, které přesahuje všechno české, ale snímek mi připadal, jako kdyby ho natočili lidé, kteří si představují, že takhle nějak by měl umělecký film vypadat.

3Bobule (2020)

Oceňuju, že po šíleném druhém dílu tvůrci vyprávějí o krizi (jak manželské, tak podnikatelské), pořád je tento film ale z ranku těch, u kterých nevíme, proč vznikl. Tedy kromě peněz a potvrzování stereotypů o Moravácích, dětech a zlodějích.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Tuhle pohádku sráží hlavně dětinský (ne dětský) humor obyvatel vodní říše. Jinak je to další relativně rozumná pohádka, kterou si nejspíš užila hlavně Zuzana Kanócz při hraní své záporné figury.

Ježek Sonic (2020)

Na to, že je to snímek podle počítačové hry, které dopadají průměrně až podprůměrně, měl tenhle bláznivý a dost vymazlený film před ostatními hodně navrch. Pořád mu ale chyběl opravdu pořádný vodvaz, nebo nějaká scéna, která by víc brala dech. Užil jsem si Jimma Carreyho, kterého jsem dlouho nikde neviděl. 70%.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Hvězdný prach jsem neviděl, ale tahle pohádka se mi docela líbila. Relativně (na české poměry) neotřelý námět, úsporný Kotek, excentrická Voříšková. Jediný, kdo se pitvořil a kazil to, byl Ondřej Sokol, ale jinak nemám větších námitek.

Domek z karet - Série 2 (2014) (série)

NA FAKTECH UŽ NEZÁLEŽÍ, TEĎ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ. Frankova jízda pokračuje, plní se mu to, co chce, je otázka, jak si povede dál, sám za sebe. Trochu mám problém v tom poznat, jestli ústřední dvojka jsou opravdu takoví hajzlové, nebo je jim něco aspoň trochu líto. Napětí, dobré zvraty, ale přece jen, je to pořád o tom samém - jen málo se Frankovi nepovede a skoro všechno ano a tak kardinální otázka pro další série je - nebude to dál trošku jednotvárné? Po těch letech, co jsem viděl první řadu, platí 70% pro seriál jako celek i dál. Zatim.