vurhor

J. S. ml.

Česko
Milovník filmové hudby

• 31.7.2017  16:17

Hlavní výhra filmu jsou bez pochyby hlavní tři představitelé, zkušení staří pardálové, kteří umí skvěle hrát, mají charisma jak prase, plus rád je musí mít prostě každý. A když je člověk dosadí do opravdu dost těžce průměrné až podprůměrné komedie, vyjde z toho nakonec docela milý film. Zkuste si ho ale představit bez nich a vyjde vám celkem mdlý a nezajímavý snímek, u kterého se tak maximálně 2x pousmějete. Na nedělní odpoledne ideální, sice na snímek během pár hodin zapomenete, ale člověka to aspoň zabaví a možná mu to i zpříjemní den. Slabší 3*

• 27.7.2017  08:43
    Příchozí (2016)

Arrival je určitě nejlepším filmem o "komunikaci s mimozemšťany" od dob Spielbergovo Blízkých setkání třetího druhu. Precizní práce s kamerou a bizarní atmosféra se už stávají takovým Villeneuovo podpisem. A furt se mu to daří. Scény se skvělou Adamsovou a vždy sympatickým Rennerem, kdy komunikují se samotnými mimozemšťany (kteří trochu vypadají jako Reapeři z Mass Effectu, brrr!), byly vyloženou slastí. Tak chytře napsané sekvence jsem už dlouho neviděl. A hudba tu už jinak skvělou atmošku podtrhává opravdu perfektně. Nebýt té poněkud ne příliš působivé hlavní pointy, která mě osobně vlastně celkem zklamala, bylo by to na 5* Takhle ale bohužel musím trochu strhnout. I tak je ale Arrival velice působivým snímkem, kterým mi Villeneuve dokázal, že je na toho novýho Blade Runnera opravdu připravený. Průměrné 4*

• 23.7.2017  21:31

S šokem jsem si uvědomil, že naposledy jsem nějakýho Burtona viděl před 10ti lety, respektive se jednalo o Sweeneyho Todda. Po letech ale koukám, že ten chlapík furt neztratil styl. Furt se umí velice dobře pohybovat na ustálené hranici mezi horrorem a dobrodružnou fantasy, přičemž jeho vypravěčský styl je stále originální a nápaditý. Většinou mě dětský protagonisté ve filmech serou, ale pitoreskní X-meni sirotčince byli do jednoho skvělí. A ta Eva Green je teda neskutečně charismatická. Nebudu říkat krásná nebo sexy, protože tu už by bylo moc klišé, je prostě úžasně charismatická. Trochu mi tam ale chyběla klasická Elfmanova hudba, plus hl. záporáci by zde měli vyhrát cenu za největší dementy ve filmové historii, ale líbilo se mi to. Ale tak, hej, dyť je to Burton! Slabší 4*

• 17.7.2017  15:12

Dobrodružná fantasy? Ani náhodou! Jedná se o vcelku smutné drama, které se, navzdory názvu a prvnímu dojmu, potýká s realitou života a lidských pocitů. Byť se může zdát, že se zde divák dočká nějaké nadpřirozené podívané, ve skutečnosti ho čeká dost realistický snímek, ve kterém ony fantasy prvky slouží pouze jako taková pomocná šablona pro hlavního dětskýho protagonistu, který zde byl btw vynikající. Někomu to může připomínat del Torův Faunův labyrint, přičemž by vlastně nebyl daleko od pravdy. Kdyby se film někdy tolik netáhl a ještě víc by přitlačil s emocemi na pilu (stupeň patosu je zde totiž naštěstí malý), jednalo by se o skvělou podívanou. Pokud nemáte rádi fantasy, za prvé si mě smažte z přátel a za druhé tomu určitě šanci dejte, nedávejte na první pohled. Slabší 4*

• 29.6.2017  18:29

Deník Bridget Jonesové byla vždycky jedna z mých nejoblíbenějších britských komedií. (Ano dámy, i chlap může mít rád film o roztržité mega-sympaťačce, která si po AdrianMoleovským způsobu řeší typicky ženské věci.) A musím říct, že ani po čtyřicítce neztratila Jonesová svoje kouzlo. Pravda, fóry už jí nejdou tak moc dobře jak před lety, ale přesto je hrozně fajn na ní koukat. Kouzelná! Stejně tak věčně sympatický Colin Firth, který mě svým výkonem donutil připravit si na zítřek Lásku nebeskou, kterou jsem neviděl už věčnost. Film je milý a hezký, nicméně stoprocentně nedosahuje kvalit dílu prvního, to především kvůli někdy až moc přestřelené sentimentalitě a málo vtipu. Ne že by mi nic nepřišlo vtipné, ale většinou to z mé strany bylo jen pouze takové uchechtnutí. A líbilo se mi to. Celkem. Charakter Jonesové je stále skvělý, její kamarádi stejní prdlí a Mark Dursley má furt ten připitoměle vtipný výraz. Ale ten Hugh Grant mi tam chyběl. Průměrné 3*

• 25.6.2017  08:47
    Uteč (2017)

Když jsem zjistil, že za scénářem a režií tohohle povedeného horrůrku stojí Jordan Peele, který je známý především z youtube s jeho komediálními skeči, doslova jsem vyvalil oči. Get out je skvěle natočený snímek s děsuplně gradujícím napětím, temnou znepokojující atmosférou, úžasným smyslem pro efekt a detail (zvuk lžíce v šálku čaje) a i sympatickým hlavním hrdinou. O ději moc mluvit nechci, vyzradil bych možná až příliš, každopádně se zabývá určitým pasivním rasismem moderní doby, který je zde ztvárněn v opravdu originálním stylu. Víc netřeba říkat. A byť je film vcelku předvídatelný, plus závěrečná sekvence mi přišla poněkud uspěchaná, nemluvě o jedné zbytečné comic relief postavě, jedná se ještě spolu se "Split out" o nejlepší horror, co jsem za poslední dobu viděl. (No jó, já jich teda jako moc neviděl, ale film je to furt dobrej!) Průměrné 4*

• 21.6.2017  19:41
    Wonder Woman (2017)

Sedím v kině. Se mnou je tam ještě asi 19 diváků. Všechno to jsou ženy. Při úvodní sekvenci na ostrově amazonek jsem se chvíli cítil jako nevítaný host a litoval jsem, že jsem se odmáničkoval. Ale dobrý, uvolnil jsem se, takže... Zupa! A já ji chci za ženu. Nejenže je Wonder Woman pravděpodobně nejkrásnější stvoření v celém vesmíru, ale taktéž představuje úžasný ideál ženské odvahy, hrdosti a půvabu, ze kterého by si všechny ženy na světě měly brát příklad. Její naivní idealismus a laskavá povaha z ní dělají velice sympatickou postavu, ze které musí mít respekt snad i ti největší machové. Plus konečně po dlouhé době snímek, kde jsou zpomalené záběry použity správně. Film skvěle brousí chemii mezi jednotlivými charaktery, plus jakmile dojde na akční scény, člověk se může vyloženě roztéct blahem. Velká škoda, že film ke konci zajde do klasicky komiksového stereotypu, který je už všem známý. Jinak bych tam těch 5 milerád fláknul. Zatím bezpochyby nejlepší novodobý DC film. Lepší 4*

• 15.6.2017  11:14
    Život (2017)

Sci-fi horror na klaustrofobní vesmírné stanici, na které velice nebezpečná a inteligentní mimozemská forma postupně likviduje místní lidské astronauty. Že vám to něco připomíná? No nene! Nenechte se ale odradit, Life je vcelku slušně natočený snímek, jehož první půlka přetéká naprosto parádní atmoškou, mysteriózním duchem a celkem slušným hereckým obsazením. Bohužel od druhé půlky nastává celkem klišé a stereotyp klasických vyvražďovaček, jenž onu atmošku pěkně topí. Velká škoda. Navíc by i mnohem víc fungovalo, kdyby onen zlý emzák ke konci nevypadal tak nestvůrně, představa toho, že mě chce zabít téměř nehmotná směsice buněk je mnohem víc děsivější. Škoda té druhé půlky, jinak by se jednalo o opravdu skvělý horrůrek. Lepší 3*

• 8.6.2017  07:44

Rozloučení s Jackmanovo Wolverinem se povedlo. Snímek je zcela jiný než ostatní X-meni. (Důkazem může být i absence slova "X-men" v názvu.) Je více osobní, více skromný, není v něm tolik velkolepých epic momentů, kde to sviští nejrůznějšími mutantími schopnostmi, jako u ostatních dílů. I když je třeba říct, že Wolverinovo drápy tu dělají opravdu tu nejbrutálnější krvavou podívanou ze všech dílů. Ale i tak to skvěle funguje, zápletka se netočí kolem zastavení podlých plánů nějakého padoucha, ale kolem vztahu dvou starých a unavených mutantů, do jejichž skleslých životů přijde holčička, která toho sice moc nenamluví, ale pokud jí naserete, bude to dost možná poslední věc co uděláte. Film ani není moc veselý. Dalo by se vlastně říct, že se jedná o tragedii. Akce si určitě přijde na své, ovšem ty kecací částí jsou chvíle, kdy film skutečně září. Ve výsledku se jedná o úctyhodné zakončení Jackmanovo charakteru, které si svou jinakostí ono vysoké hodnocení určitě zaslouží. Lepší 4*

• 6.6.2017  13:39

Původní disney animák jsem neviděl. ANO, JE TO TAK! ŘEKL JSEM TO! Proto jsem neměl s čím porovnávat. Zprvu se mi honilo hlavou, že předělávky animovaných filmů na hrané jsou vcelku zbytečné, pak jsem si ale vzpomněl na hranýho Asterixe Obelixe a mise Kleopatru, což je jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, a hned jsem od té myšlenky opustil. Je to hezký, milý, zpívá se tam pěkně (Alan Menken je bůh) a na efekty je to podívaná. A vlastně se mi strašně líbí motiv toho příběhu - že pravá romantická láska pramení z povahy, nikoliv ze vzhledu. Škoda, že ve skutečném světě to takhle nefunguje :( Oba hl. hrdinové samo sebou sympaťáci, Hermiona umí zpívat, čímž se už pomalu stává příliš dokonalou bytostí, což vlastně nevím, jestli se mi líbí, a Zvíře má hlas Kylo Rena ze Star Wars, což bylo hodně cool. Jinak je to ale vlastně dost průměrná pohádka, na kterou budete s úsměvem vzpomínat, ale po pár dnech vám z hlavy vymizí. Ale bavilo mě to. Nejlepší scéna: Pěvecký manifest Gastona v hospodě. Bomba! P.S. Nejdřív jsem si říkal: ,, FUCK THAT mluvící harmapádí!" Ale jakmile bylo odhaleno, jací herci je hrají, hned jsem se jim omluvil. Lepší 3*

• 3.6.2017  22:23

Ach jo...kdy já už dospěju? Proč si raději nepustím nějakýho Tarkovského nebo Bergmana, abych mohl filmově zesnobnět? Jsem zoufalec. Lepší 4*

• 30.5.2017  16:53

Slyšte mne, lidé, co tvrdíte, že křesťanství a víra v boha jsou na hovno věci, nechť je pro vás idioty tenhle film důkazem, že víra opravdu dokáže dělat zázraky. Mela Gibsona vůbec nemám rád, ale musím uznat, že režisér je to skvělej. Naprosto krásný příběh podle skutečné události o mladičkém vojákovi, který vstoupil do války, aby mohl zachraňovat životy, nicméně bez toho, aniž by se dotkl jediné zbraně. Film mi svým průběhem krapet připomínal Kubrickovo Olověnou vestu (první půlka ve výcvikovém táboře, druhá na válečném poli). Navíc s velice sympatickým hereckým obsazením, Matthewa Vaughna začínám mít po True detectivovi stále raději. Ty bitevní scény dost drsné, ale to už je vlastně takový Gibsonovo podpis. Byť se to ke konci až moc přenáší do patosu, přesto musím říct, že Hacksaw Ridge je pro mě jeden z nejlepších filmů minulého roku. Lepší 4*

• 28.5.2017  20:10
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan zpátky ve formě! (Ale vyšel z ní vlastně pořádně někdy?) Skvělé gradující napětí, šikovné střihy a bravurní práce s kamerou jsou prvky, které S. tvorbu tak nějak vystihují, tady to nebude žádnou výjimkou. McAvoy je zde vyloženě ďábelskej. Nebo respektive ďábelsky perfektní. Ve své podstatě tu hraje takového updatovanýho Gluma, akorát ještě s pár kolečky navíc. Byť film někdy až moc zpomalí, plus scény z minulosti hl. holčiny možná ani nebyly třeba (i když v rámci zápletky vlastně chápu, proč tam byly), se jedná o fakt kvalitní a pěkně natočený thrillero horůreček, který člověku potvrdí, že Shyamalan svoje režisérské mojo fakt ještě neztratil. Průměrné 4*

• 25.5.2017  16:25

Během první třetiny jsem si říkal:,,Sakra, to je dobrý!". Naprosto krásný vizuál, barevně odlišní čínští vojáci byli cool, plus první bitevní scéna je vyložená lahůdka. Však to dělal režisér Hrdiny, ještě aby né! Je velká škoda, že po té první třetině to jde dost z kopce... Především jde o přespříliš stereotypní zápletku a nevyužitý potenciál, myslím, že by bylo mnohem zajímavější postavit do role záporáků nějaké lidské protivníky, místo toho na Zeď utočí generický nudný příšerky, na které člověk narazí v každém druhém béčku. Charaktery nemají žádný development, plus jsou docela nudné, zato ale celkem sympatické. (Ta modrá generálka je roztomilá) Ale třeba Defoeův charakter tam je úplně mimo. Ve výsledku se jedná o dost průměrný, ale celkem zábavný film, který si s určitými rezervami užijete, nicméně po pár dnech na něj zcela zapomenete. Škoda. Průměrné 3*

• 24.5.2017  08:32

Po odchodu z kina jsem se cítil spokojený. Jistě, je to vcelku předvídatelné, některé postavy se chovají naprosto iracionálně (zase), plus některých scén nebylo třeba, další se zas táhly. Ale mělo to sakra atmosféru! Obzvlášť v první půlce filmu, kdy člověk s napětím sleduje počínání nové lidské posádky a čeká, kdy se semele nějaké to peklo. A taky že semele. A nebude to vůbec hezké. Byť se film vcelku snaží navázat na Promethea a původního Vetřelce, stejně mi ale stále nad některými věcmi visí otazník (asi si na youtubu najdu nějakou pěknou analýzu.) Scott holt ještě umí dost dobře točit. Celkově vzato se mu docela povedlo zachytit hrůzného ducha původních vetřelců, kvalitou se mezi ně asi nezařadí, ale furt je to mnohem MNOHEM lepší než čtyřka. Asi jakože 1-3 jsou králové, a Covenant je nižší šlechtic. Což taky ujde. Btw, soundtrack je senzační! Slabší 4*

• 17.5.2017  23:35
    Anthropoid (2016)

Anthropoid se mi hrozně těžko hodnotí. Musím se na něj totiž dívat objektivním okem a zkoušet si představit, že mě neovlivňuje moje češství, tedy že na něj koukám jako někdo ze zahraničí. Ale i přes tyhle představy musím říct - líbilo se mi to. Build up, napětí i samotnou akci si Sean Ellis zmáknul pěkně, navíc Cliliana Murphyho jsem měl vždycky rád, a Jamie Dornan (byť občas hraje v pěkných sračkách, však víme co mám na mysli) je taky hodně šikovnej. Určitě to není žádná pecka, některé scény se až příliš táhly, další byly zbytečné atd., nicméně ve výsledku se jedná o opravdu velice slušný historický thriller, který dělá původním hrdinům čest. A na kostelovou scénu budu ještě dlouho vzpomínat. A hudba je tam taky parádní. Průměrné 4* Btw, nadávání na přízvuk zahraničních herců je totální nesmysl. Vždycky se prostě dělalo, že anglicky mluvící herci se snažili napodobit typický přízvuk určitého národa, přičemž je prostě pravda, že většina Slovanů, včetně Čechů, má tuhle lámavou bramborovou angličtinu. Zcela hloupá výtka.

• 15.5.2017  15:31
    Pasažéři (2016)

Pěkná sci-fina, která sice trošičku neví, co teda jako má být, jestli tedy dramatem o samotě, romantikou či napínavou akcí, ale vesměs si jí člověk užije. Navíc jak Chris Pratt, tak i J. Lawrence jsou oba nesmírně sympatický herci, tudíž jejich charisma rozhodně přispívá na celkové líbivosti. Tak nějak se ale nemůžu zbavit pocitu, že kdyby Lawrencovou, byť je to šikovná fešanda, z filmu zcela škrtli a nechali příběh pouze na Prattovo charakteru, film by možná byl mnohem zajímavější, ale to by se to pak možná až příliš podobalo snímku "Moon" nebo Scottovo "Marťanovi". I tak se ale jedná o slušnou podívanou, která sice ničím nepřekvapí, ale strašně hezky se na to kouká. Slabší 4*

• 14.5.2017  23:31

Hele... já vím, že když jsem chlap, je docela klišé o tomhle filmu říct, že je to sračka. Ale tak... jako... co naplat, když opravdu je! Na tohle já nehledím, všechny žánry jsou si rovny, důležitý je pro mě způsob provedení. Fifty shades Darker má jednoduchou šablonu: nuda, nuda, kecání vo hovnech, nuda, sex, kecání vo hovnech a sexu, nuda, sex, sex vo hovně, nuda, sex, nuda, sex. Snímek opět rozvijí vztah dvou tragédů, mezi kterými stále není absolutně žádná chemie, zato se na ně hezky kouká. Je v něm zápletka, která je totálně o ničem, scény, které nedávají smysl, scény, které jsou zcela zbytečný. Film mi vlastně připomínal hodiny matiky - tak nějak jsem vlastně poslouchal, ale během 10 sekund jsem zapomněl, co jsem to vlastně slyšel, podobně je to i s tímhle filmem. Je mdlý, nudný, nijaký. Bez jakéhokoliv zvratu. Ani jsem během těch "odvážných" sexuálních scén vůbec nedostal erekci. Docela epic fail. Zachraňuje to opět celkem obstojný soundtrack, plus ty herecký výkony vlastně taky nebyly nejhorší. Ale jinak je to vopravdu bída. Slabší 2*

• 8.5.2017  20:56
    Moonlight (2016)

Na rovinu - jsem pravdoláskař, gayů a lesbiček jsem se vždy zastával, plus rozhodně nehodnotím lidi na základě barvy jejich kůže. Ale strašně mě sere, že Oscara za nejlepší snímek získal nudný, přes čáru sentimentální a utahaný film patrně jen kvůli tomu, že hlavním hrdinou je homosexuální černoch. Akademie si očividně chtěla vyžehlit "průser" z minulého roku, kdy nenominovala žádného černošského herce. Až na působivou scénu z konce v restauraci většina filmu působila mdle. Ne, nebylo to nijak zvlášť špatně natočený, ale celkově se opravdu nejedná o nic fascinujícího, naopak, jedná se vlastně o dost těžký kolísající průměr. To už i ten La La Land si to zasloužil víc. O to víc mě to sere, že to získala tahle patetická chujovina a ne parádní a fungující Manchaster by the Sea. Svět filmu opravdu dokáže být někdy nespravedlivý. Slabší 3*

• 6.5.2017  10:32

Film s duší. A jakou... Zrovna dnes v divadle jsme se s kolegou nostalgicky rozplývali nad tím, jaký nádherný klenot tenhle film je. A to nejen kvůli překrásné animaci, ale taktéž kvůli výborně postavenému příběhu, skvěle napsaných postav a nesmírně bravurní režií, kterou doplňuje fantastická hudba od Hisaišiho, která je taktéž prioritním zdrojem jedinečné atmošky. Snímek s sebou navíc přináší velice závažné poselství o globálním problému ničení přírody, za což si autoři právem zaslouží vybarvit si "modré okénko života". Společně s Princem Egyptským můj nejmilovanější animák. Hrdinský příběh o boji, lásce, pochopení a tolerance. Holt jsem se nechal očarovat, ale tak co, nestěžuju si. Princ Ashitaka je navíc dost pravděpodobně nejlepším animovaným hrdinou všech dob (a to nejen z důvodu, že chce vidět "svět očima nezastíněnýma nenávistí".). Ashitaka for president! Pokud nemáte rádi anime z oněch důvodů, že tam mají postavy mega velké oči, otřepané, furt se opakující reakce, mega obrovské kapičky potu, zcela bílé oči z nasrání, stříkající krev z nosu z překvapení atd., vězte, že zde nenajdete ani jedno. Tohle je ze žánru první liga, kterou by byl hřích si nechat ujít. Dokonalých 5*

• 29.4.2017  10:05

Překrásnej film. I když je pravda, že asi nebyl úplně nejlepší nápad pouštět si ho v pátek později večer. Naprosto excelentně natočené drama o naprosto zlomeném muži (z totálně pochopitelného důvodu), jenž se po smrti svého bratra stane opatrovníkem jeho syna. Film má úžasnou (byť velmi smutnou) atmosféru, od zhlédnutí Revenanta jsem doposud neviděl tak brilantně promakanou režijní práci. Spousta rychlých a jednoduchých střihů, které jsou doplňovány klidnou melancholickou a hezkou hudbou, skvěle zapadají do celkové celistvosti filmu, jenž není vůbec přehnaně sentimentální nebo patetický. Všechno je prostě na svém místě, stejně tak vynikající scénář a uvěřitelné dialogy veškerých postav. Mladej Affleck je skvělej, ani jsem nevěděl, že umí takhle hezky hrát. Předpokládám, že kdybych byl rodič, film by na mě pravděpodobně zapůsobil ještě víc. Nevím jak vy, ale já osobně už mám opravdu jasno, který film měl toho Oscara získat. Průměrných 5*

• 28.4.2017  18:22

To jsem se takhle přiožralej vrátil ve 22:00 domů z dixielandového koncertu, btw který se z 90% skládal z lidí o 40 let starších než já, a jelikož se mi ještě nechtělo spát a měl jsem v mrazáku tu dobrou pizzu ze slevy, tak jsem si řekl, že bych si třeba mohl pustit tu hejtovanou zfilmovanou fan fiction na Stmívání. Film totálně přeskakuje expozici a naservíruje vám okamžitě nevěrohodnou zápletku se dvěma charaktery, kteří mají mezi sebou tak příšernou chemii, jakou jsem měl já na gymplu. A to už je hodně zlý! I když film není zas až tak hrozně natočený, nezachraňuje ho to od toho faktu, že je prostě prázdný. Nudný. Musím ale vyzdvihnout parádní hudbu od Dannyho Elfmana (ten se teda upsal!), ta se povedla. Snad se bude Jamie Dornan lépe činit v roli Kubiše, tenhle strašidelný stalkující sex sadista byl hrozný. Aspoň ta pizza stála za to. Průměrné 2*

• 26.4.2017  17:35
    La La Land (2016)

La La Land je vlastně takovej vychcanej student, který se svého učitele při zkoušení snaží zaujmout svým vystupováním a rádoby inteligentním přednesem, aby mohl zakrýt určité vážnější nedostatky, kterými indisponuje. A chápu tu diváckou adoraci: Hudba je překrásná (stahuju soundtrack), krásně se tam zpívá a tancuje, všude je to samej hezoun nebo fešanda. Ještě k tomu jsou v hlavních rolích dva nesmírně atraktivní herci. Ryan Gosling, po kterém se každá ženská může uslintat, a roztomile okatá Emma Stone. Neberte mě špatně, oba herce mám rád, Gosling je podle mého opravdu šarmantní sympaťák, nicméně film tak trochu spoléhá na onen fakt, že když divákovi naservíruje tunu krásných lidí s líbivou hudbou a efektní "romantickou" podívanou, přehlídne či odpustí mnohem vážnější problémy, které film má. Když totiž nahlédnu přes tuhle barevnou pásku přes oči, zjišťuji, že se jedná vlastně o dost mdlý a ne moc zajímavý film. Ještě k tomu s kýčem, který zde však škodí. První třetina supr, ale pak to jde kvalitou hodně dolů. Nevím, možná to bylo tím, že jsem v době sledování měl na hovno náladu, přičemž kontraproduktivně mě takovéhle filmy ještě víc naserou, nicméně jsem rozhodně rád, že toho Oscara nedostal, to by bylo prostě absurdní. Sorry jako. Průměrné 3*

• 18.4.2017  12:51
    Taboo (TV seriál) (2017)

Špinavý a posraný Londýn 19. století, do kterého přijíždí krapet cákly, ale nadmíru inteligentní anti-hrdina, jenž se dostává do sporu mezi tři mocné frakce. No to mě nesmělo minout. Tom Hardy zde hraje klasického Toma Hardyho, tedy zarputilého drsňáka bez skrupulí, nicméně musím uznat, že mu to furt jde fakt skvěle. Jedná se o velice hezky natočenou sérii se skvělou atmosférou, kterou ještě doplňuje vcelku úchvatná a chytlavá základní melodie. Kdyby série trochu více omezila ony mysteriózní aspekty, protože i bez nich se Hardyho charakter skvěle vyvíjel, plus k tomu díky nim se seriál někdy docela táhl, a zaměřil se více na tu politickou dějovou linku s větší dávkou napětí, měli bychom zde opravdu vynikající politický konspirační thriller s menší dávkou bizarního tajemna. Takhle je to jen velmi dobrý thriller, ale i to se počítá. Průměrné 4*

• 18.4.2017  12:50
    Jak na věc (2002)

Myslím, že znepokojivý důvod mé naprosté adorace tohoto filmu tkví ve faktu, jak moc se vidím v hlavní postavě. Totální lenoch, který na všechno sere, miluje Xenu a má po dexterovském stylu slyšitelné myšlenky. (Plus Hugh Granta mám hrozně rád.) Ale nemůžu samozřejmě opomenout i ten fakt, že zde působí jedna z nejhezčích chemií mezi dítětem a dospělým, kteří si navíc nejsou ani trochu podobní. About a boy naprosto překrásným způsobem servíruje divákovi milý, skromný a opravdu vtipný příběh, který má navíc jedno z nejlepších a nejdojemnějších finálí ze všech komedií, co jsem doposud viděl. Grantova nejlepší role. Ano, lepší než premiér v Lásce nebeské či ten playboy v Bridget Jonesové. A to už je co říct. Průměrných 5*

• 10.4.2017  18:36
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Abych se u nějakého seriálu psychicky připravoval před každou epizodou, to se mi věru moc často nestává. U Black Mirror ovšem není jiná možnost. Tahle satirická série na dnešní moderní společnost velice chytře, kuriózně a často dost děsivě zachycuje, kam vůbec to naše lidstvo 21. století se svou modernizací může zajít. Snad každý díl je svou bizarní zápletkou a jejím průběhem nesmírně zajímavý, ovšem nelze opomenout ten fakt, že je to téměř pokaždé dost depresivní, temný a znepokojující. Silně NEdoporučuju si pouštět víc než 2,3 epizody za sebou, člověk pak může padnout do menší depky. Takovéhle kouzlo, které má Black Mirror, se opravdu jen tak nevidí - po konci každé epizody se vám uleví, ale zároveň chcete vidět víc. Vynikající. Průměrných 5*

• 4.4.2017  14:57
    Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)

Sedmá série The Walking Dead pravděpodobně vejde do mého podvědomí jako jedna z nejdepresivnějších sérii všech dob. Však kdo by se tomu po onom vynikajícím, ale opravdu krutým prvním díle divil, hmm? Osobně celou sérii chápu jako takovou velkou expozici a build up. Objevují se nové postavy a komunity, které nám musí být nejdřív náležitě představeny, přičemž teprve potom (8. série) se s nimi bude důkladněji pracovat. Proto ty stížnosti, že se jedná o pomalou a utahanou sérii, jsou asi pravdivé, nicméně v rámci oné expozice podle mého naprosto pochopitelné. Nedá se však říct, že by to bylo nudné, na scéně je zde totiž nový velký záporák, který má styl a charisma jak blázen. A byť je to strašná zrůda, rozhodně s ním není nuda. Každopádně Walking Dead dodnes zůstávají jedním z nejchytřeji napsaných seriálů současnosti, a byť už se delší dobu obávám o jeho budoucnost, furt si v rámci atmosféry, napětí a chytlavosti drží skvělou lajnu. A vzhledem k poslednímu dílu 7. série očekávám příště pěknou dávku husin!

• 26.3.2017  16:31

Konečně po čase zase nějaká kvalitní marvelovská sólovka. Ještě k tomu se v ní kouzlí a hlavní hrdina je ego maniak. Lahoda! Stejně jako u většiny komiksových předchůdců i zde se nachází dost vohraná a známá dějová linka, která ničím nepřekvapí, ale na to přeci ty marvelovky nesázejí, hlavně to musí být nějak slušně natočený a musí u toho být švanda. Což se tady povedlo. A Cumberbatch má furt charisma jak blázen. I když jsem se ze začátku trochu bál, že budu koukat na dalšího Sherlocka. Marvel má akorát poslední dobou docela slabý a snadno zapomenutelný záporáky. Mikkelsena mám rád, plus xicht na syčáka stopro má, nicméně jeho charakter byl pro mě jako gymplácké učivo matematiky - mega snadno zapomenutelné. Za mě lepší než Ant-man nebo třetí Kápo Americáno. Slabší 4*

• 11.3.2017  09:33

Herní sérii Assassins Creed vděčím především za to, že díky ní dokážu zpaměti vyjmenovat všechny členy rodiny Borgiů, říct v jakém století žil Richard Lví srdce nebo Leonardo Da Vinci, plus až někdy navštívím Florencii, Benátky nebo Řím, přesně budu vědět, jaké památky a místa budu chtít (tentokrát naživo) vidět. Zatímco hry se převážně věnovaly příběhové lince onoho určitého předka v minulosti, přičemž přítomnost v moderním světě zde byla pouze okrajová, film to udělal přesně naopak. A dost narazil. Určitě chápu, že zfilmování takovéhle série bude chtít určité změny, tvůrci to ale nezvládli. Působí to mdle, divně a nezáživně. A přitom je to docela pěkně natočený, plus Fassbender výbornej. A při těch skákacích scénách v Madridu jsem nostalgicky pokyvoval hlavou. Ovšem to je možná tak všechno, co si z toho filmu budu pamatovat. Sakra, serte na tu přítomnost a zaměřte se na ty věci minulé! Zeptejte se každého, kdo ty hry hrál, každý vám řekne, že ty pasáže z přítomnosti byly nuda jak sviň! Slabší 3*

• 9.3.2017  15:43

Svět Harryho Pottera zbožňuju. Byly to vlastně první knížky, u kterých jsem cítil napětí, strach, radost a totální ztotožnění se s charaktery. A na to, že Rowlingová není žádná filmařka, musím říct, že její scénář je zde opravdu vcelku povedený. Navíc hl. hrdinové (včetně samotného Mloka, na člena mrzimorské koleje je nezvykle inteligentní) jsou hrozně sympatický. Ovšem byť je svět HP opravdu vynikající a detailní, nemyslím si, že si může dovolit být rozšiřován až tak daleko, jako na území Spojených států. On ten „lore“ toho světa totiž zas až tak velký není. Fakt bych se příště raději držel víc té Británie a Bradavic. A mimo pátrání po samotných zvířatech mi hlavní dějová linka přišla poněkud… vycucaná z prstu. Ale možná to je část nějakého většího plánu. Bylo to ale hrozně kouzelný, hezký a milý. Nicméně stejně jako Hobbit není Pán prstenů, Fantastická zvířata nejsou Harry Potterem. (Což je docela obvious, ale však chápete…) Slabší 4*.