Red Rocket

• Kanada Red Rocket (více)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

elanius

(82/2023) / Zbožňujem tieto indiečka z amerického vidlákova. Film je podľa mňa super napísaný a aj keď tempo je zdanlivo pomalé, stále sa dačo deje. Veľmi originálny námet a ale fakt perfektný týpek v hlavnej úlohe vystrelili túto v podstate bežnú nezávislácku žánrovku do top ligy. Sam Baker je nesporný talent v podstate si na tomto 'trash' žánri vybudoval slušnú povesť a je napríklad aj členom akadémie. Som veľmi zvedavý na ďalší film, pretože po The Florida Project a Red Rocket sú očakávania veľké. (9/10) ()

hroubek

Hodně sympatický a příjemný indie film. Režisér Sean Baker si mě získal svým předchozím filmem The Florida Project, který měl velmi specifickou atmosféru a zajímavý pohled na svět. A prakticky totéž je i v tomto filmu. Baker má neuvěřitelný cit pro vyprávění příběhů obyčejný a zlomených lidí, kteří hledají kousek štěstí, aby na chvilku zapomněli na všechny své problémy a starosti. Většinou jde o velké snílky, jenž při své cestě za štěstím podvádí, lžou a chovají se trochu jako hovada, ale v jádru jsou to celkem hodný lidé, kterým fandíme. Baker své postavy nesoudí, ale taky na ně kouká bez příkras. Simon Rex má roli napsanou přímo pro něj a zahrál jí skvěle. Rex perfektně dokáže zahrát svou postavu a donutí vás, abyste mu fandili, i přestože moc dobře víte, že je docela velký kokot, co využívá své okolí a všechny kolem. Bree Elrod hraje hodně civilně a její výkon se mi dost líbil. Největší radost mi udělala Suzanna Son, která si krade film pro sebe svou přirozeností, vtipem a pozitivní energie. Naprosto jsem uvěřil, proč se do ní hlavní hrdina zamiloval. Film má spoustu krásných momentů, ale umí být taky velmi nepříjemný a krutý. Naštěstí Baker moc dobře ví, jak takovéto momenty správně dávkovat, aby splnily svůj účel, a nebyly pouhou pózou Pokud máte rádi menší a osobnější filmy, tak si Red Rocket určitě dejte. ()

Goldbeater

Sean Baker nás bere na exkurz mezi texaské maloměstské pochybné existence, jejichž životní osudy jsou možná politováníhodné, přesto poutavé a v každém případě zcela uvěřitelné a chvílemi podvratně sympatické. Zvlášť hlavní (anti)hrdina v podání Simona Rexe je tak charakterově nízký prospěchářský hovado, že je ho člověku až srdečně líto, protože on je tak čistá duše, že si to sám neuvědomuje a asi nikdy ani neuvědomí. A film ho za to nijak nesoudí. Red Rocket je snímek, který byl letos prakticky ignorován na všech velkých filmových oceněních a přitom patří k tomu nejlepšímu, co jsem z loňské filmové produkce viděl. ()

M.i.k.e

mám rád tyhle malá nezávislá white trash dramata a Red Rocket je rozhodně jedním z těch lepších.Sice by úplně nemuselo mít přes dvě hodiny,protože zas tak moc se tam toho nestane,ale nevadí.Simon Rex,kterého jsem měl doteď zafixovaného jako pitvořícího se magora se Scary Movie překvapil a jeho vyžilá polozapomenutá pornohvězda je pro něj životní rolí...70% ()

Slasher

Zaprvé, Simon Rex byl pro tu roli narozen – vyhořelý béčkový pornoherec a takový ten prospěchářský lůzr, co se vetře do přízně, nakecá ti co je potřeba, za všechny jeho problémy můžou ostatní, zneužije všechny kolem sebe a zásadně se za nic z toho nestydí. Možná ten typ člověka sami v životě máte. Portrét chabý existence, kde vyniká super nasnímaný prostředí white trash Ameriky a la Harmony Korine, průmyslový předměstí na pobřeží Mexickýho zálivu v čase kampaně Trump-2016... Zábavný a přesný, doplním si Florida Project. ()

• V rozhovoru pro LA Times se Suzanna Son nechala slyšet, že když sledovala konečnou verzi filmu o samotě ve svém bytě, byla velmi nervózní, protože nevěděla, co čekat od erotických scén. Aby svou nervozitu setřásla, chtěla si zatančit, ale přitom si zlomila nohu. Pět dnů na to se ocitla na premiéře filmu v Cannes se sádrou na noze a v kolečkovém křesle. (HellFire)
  • V nabídce na okně bistra, ve kterém pracuje Strawberry (Suzanna Son), si lze všimnout i „Kolaches“. Skutečně se jedná o české koláče, které v Texasu začali péct a prodávat čeští přistěhovalci v 19. století a dodnes jsou mezi místními oblíbené, především ve východním a středním Texasu. Texaská kuchyně ale – na rozdíl od české či slovenské – zná i slané koláče, například s vepřovým masem. (Šéfik)