Ali G Indahouse - Film (2002)

Tak toto bola taká kravina, že som sa až celkom slušne nasmial. Z jednej strany nevinné hlúposti... z druhej- propagácia drog, sexu a totálnej stupidity. Cohen je pekne strelený. Súhlasím aj s tými čo dali "Odpad!" ako aj s tými, čo hodili 4* Dávam neutrálne 3*, pretože sa to dalo pozrieť a aj smiešne to bolo, takže "task fulfilled"!

Vítězové a poražení (1999)

Americký futbal nemusím a nechcem. Radšej mám klasické dobré európske rugby. Napriek tomu ma tento film strhol svojim dejom a skvelým opisom zákulisia športu, ktorý je v usa kultový. Al Pacino - špica

Hlas smrti (2005)

Tá štvrtá hviezda je za napätie, ktoré v tomto filme rozhodne nechýba. Trochu bláznivá myšlienka o duchoch ktoré si vyberajú obete... Micheal Keaton celkom slušne.

Mrazík (1964)

Mrázik je už taká klasika, že väčšiu si už len ťažko predstaviť... Marfuša a jej červené líca je úplná špica (Je ti zima dievčatko? " Čo ti šije starý?) :)))

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Tento film ničím neprekvapuje. Akcja štandartná, niekoľko dobrých scén. Hlavne ko koncu slušne vystupňovaný dej (náraz do tankera, pristátie v prístave...)

Než si pro nás přijde (2007)

Trochu viac smutné ako komediálne. Ale dobre zahrané starými profíkmi. Ťažko by bolo povedať, že to bolo originálne. Viac filmov sa pokúša spracovať tématiku smrti, sumarizovania života a toho čo všetko stihol a nestihol urobiť. Slušná filmárska robota na 3 a pol hviezdy.

Temný rytíř (2008)

Komiksová figúrka ašpirujúca s príbehom typu "Sedem"? ... Rozhodne Áno! Porovnanie s "Sedem" ma nenapadlo svojvoľne. Ako sám Joker priznal, bojovať proti zorganizovanému zločinu je ľahké... je totiž plánovaný. Šialenstvo je neplánované (aj keď o Jokerových akciách sa to len ťažko dá povedať. Sociologické cvičenie na lodiach bol skvelý nápad do tohto filmu. Akcia strieda drámu. Batman priznáva svoju bezmocnosť, napriek sile ktorú má. Sprievodná hudba iba umocní výborný dojem tohto nesporne filmu roka 2008.

Zlatíčko (2004)

Tento film sa mi fakt počíta. Alfie a jeho životná filozofia je pre mňa minimálne zvláštna a nemám pre ňu príliš pochopenie. Jude Law sa skvele zžil so svojou postavou a vytvoril prototyp sukničkára bez budúcnosti. Čo je však horšie, Alfie je ale sukničkár so svedomím a tak s pribúdajúcimi neuspechmi si začína uvedomovať.... čo?, to nie je úplne jasné. Film zostáva otvorený.

Byl jednou jeden král... (1954)

Soľ nad zlato vo vykonaní geniálneho Jana Wericha už navždy zostane najlepšou českou rozprávkou.

Jánošík I., II. (1963)

Slovenská klasika, ktorá sa nikdy neznudí. Skúsený režisér Paľo Bielik si to tentokrát skúsil na druhej strane aj keď jeho stvárnenie Jánošíka už i tak navždy vojde do histórie. Pri pozeraní príbehu až vrie krv a človek chápe prečo bolo ako bolo...