Padesátka (2015)

Úprimne ma to prekvapilo. Pomerne slušný zárez do českej filmovej komédie. Vizuálne fajné, niektoré vtípky úplne mega (hlavne poľská scénka) a celková atmosféra ma vtiahla.

Re-Kill (2015)

Zaujímavá zombiečina, ktorá miestami silno nudí. Niekoľko rokov po zombie epidémii zvyšok civilizácie ako tak prežíva. Hradby miest ochraňujú špeciálne jednotky R--Division. A to začne byť zaujímavý celkový nápad formálnej stránky. Misie R-Divison sa točia v reálnom čase a vysielajú v podobe reality show Re-Kill. Tu prichádza na rad obľúbený found footage, ktorý si bohužiaľ pomáha zábermi, ktoré vo filme vlastne nik nenatočil. Zaujímavé prevedenie, kde dostávajú miesto aj reklamy a vyznením mi trošku pripomenuli "televízne" vsuvky v pôvodnom RoboCopovi. Nápad dobrý, forma viac ako zaujímavá, len s obsahom sa ešte mohol vyhrať a bola by to dokonalosť. Škoda...

Purpurový vrch (2015)

Vizuál úchvatný...no čo z toho keď všetko ostatné je neoriginálna nuda.

Husí kůže (2015)

Skôr horor pre tých menších. Nikto neumrie nikomu sa nič nestane a vlastne sa predstavia temer všetky potvory R.L. Stinea, ktorý strašil hlavne malé deti. Komicky nedotiahnuté, strašidelnosť pre nás väčšie deti nulová. jediné čo poteší je schopné CGI a hlavne sa to moc neťahá. Inak škoda, už by som aj uvítal nejaký film s Jack Blackom, pri ktorom sa aj pobavím ako za starých časov.

The Track Meet (2010)

Ťažká a nudná amatérčina (študentský film???) so začínajúcim Milesom Tellerom. Nič viac-nič menej.

13 (2010)

Nerozumiem prečo sa kvalitní európski režiséri znova podpisujú pod svoj skvelý nápad upravený pre americké publikum. Pôvodný neskutočne napínavý film sa dostal do amerických vôd, síce z s perfektným obsadením, ale nič nové nepriniesol a skôr to bolo horšie ako originál. Každopádne menej ako 3* neviem dať, lebo Babluaniho nápad s hrou sa mi neskutočne páči.

Ugonščik (2015)

Pomerne zručne natočený minimalistický film. Zlodej áut si z jednej fušky neprinesie iba nablýskanú káru, ale aj prekvapenie vo vnútri auta. V kufri leží žena, ktorá akosi nie je ani mŕtva a ani živá. Zrejme amatérsky ruský fanda Maxim Kulagin sa viac ako dôstojne postavil na malom priestore zombie nákaze. Filmík nenudí, na nič sa nehrá a na prekvapenie masky nie sú odfláknuté a krvi je taktiež dostatok.

Hříčky přírody (2015)

Nie až tak márny pokus. V malom mestečku žijú bok po boku ľudia, upíri a zombieci. Umelá mierumilovnosť sa naruší vo chvíli keď prídu mimozemšťania. V podstate splnený sen každého geeka sa rozpadáva na nevyužitom potenciále. Vtípky mohli byť viac istrejšie gore viac a celkovo by sa znieslo viac nekorektnosti. Priemerná teen comedy o posmrtnej láske s pár naozaj vtipnými scénami.

Špión (2015) odpad!

S komédiou, pri ktorej sa ani raz nezasmejem a pousmejem sa len, keď Statham hláškuje je určite niečo zle. Dvojici Feig-McCarthy by som zakázal spolupracovať, lebo toto hromadné znižovanie IQ národa hraničí s kriminálnou činnosťou. V podstate žiaden svetlý bod, len trápnosť za trápnosťou a nepochopenie ako sa tam dostali mená ako Statham, Law, Byrne, či Baccarin. Na druhej strane, s takouto zostavou spraviť nudný výplach chce tiež hutnú dávku (anti)talentu.

Ave, Caesar! (2016)

Tak toto bola sila. Aspoň u mňa zásah do čierneho. Skvelá paródia na zlatý vek Hollywood so všetkými vtedy uznávanými žánrami. Kameň úrazu sa dá nájsť v dvoch veciach. Film nemá výraznejšÍ dej. Je to len jeden deň v živote skutočne ustarosteného chlapíka od filmu, ktorý prechádza z jednej vtipnej situácie do druhej. Druhou vecou je miestami zbytočné CGI, kedy staré filmy mohli doriešiť fakt kulisami a komparzistami, miesto toho len efekty. Skvelé herecké obsadenie, hviezdne cameá a pre ľudí, čo sa hlbšie zaoberajú filmom povinná jazda.