Zásah (2016)

Tjahjantovi veľmi pomohla spolupráca s Garethom Evansom na Safe Heaven. Tima veľmi uznávam ako hororového tvorcu a veru ho uznávam aj ako akčného tvorcu. Od Evansa si požičal Ika, pridal tam trošku seagolovskej poetiky a primišiel tam samozrejme veľ krvi. Zážitok pri tejto stopáži nie je stopercentní a občas sa to pláca v romantickej linke bez nejakého väčšieho zmyslu, ale nabitá akcia a celková krutosť to plne vynahrádzajú. Timo sa bude ešte venovať akčným filmom, ale dúfam, že sa vráti aj k hororom. Každopádne ak máte radi spoluprácu Evans+Uwais smelo do tohto, aj keď Raid, či Berandal je o niekoľko stupienkov vyššie.

Maggie (2015)

Extrémne pomalá, no zato skutočne emóciami nabitá zombie dráma. Arnie sa na staré kolená snaží zo seba vydolovať nejakú tú hereckú emóciu, čo miestami pôsobí neskutočne vtipne, ale našťastie sa mu viac-menej darí. Páčilo sa mi vykreslenie apokalyptického sveta, kde sa ľudia snažia kontrolovať počet infikovaných. Na tomto podklade sa začínajúci Hobson snaží vydolovať veľa sĺz a depresie v minimalistickom duchu a ja som tu celkom zožral. Zaujímavé herecké obsadenie (Arnie konečne v zombie filme), fajná hudbička a neustále tiesnivá atmosféra. TOP to nie je, ale ako debut beriem. Hobsona sledujem ďalej.

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Vtipné, veľmi čiernohumorné, krvavé a proste skvelé. Netflix si k sebe dokopal Drew Barrymore, ktorá sa ako nie až tak krvilačná zombie snaží udržať svoj život stále v normále a geniálneho a neskutočného Timothy Olyphanta. Práve Olyphant svojím prejavom priemerného Američana, ktorý je na pokraji zbláznenia sa, ťahá seriál ku hviezdam. Inak vskutku neopozeraná televízna zábava, ktorá zombie žáner výrazne neposúva (pohráva sa s myšlienkou pokojného zombieka), ale dostáva tento žáner k širším masám bez výrazného hanobenia. Ja som sa vskutku zabával na každej capine čo sa tu stala a veľmi som bol prekvapený z množstva krvi, čiže si ma to úplne získalo. Teším sa na ďalšiu sériu (verím, že sa jej dočkám).

Poprask v kabaretu (1954)

Príjemný pohľad do sveta francúzskeho kabaretu. V podstate divadlo, ktoré sa akosi pretavilo na film so šteklivými scénami. Bez výraznejšieho deja sledujeme len scénu za scénou, kde sa striedajú spevácke čísla, komické čísla a samoúčelné jemné erotické čísla. V tomto miš-maši sa tu objavuje aj aj "mladý" Funes, ktorý dáva v tomto období pričuchnúť k základom svojho komického talentu, skrátka taký neobrúsený diamant. Ale jedno mu musím nechať, sliepku vie napodobniť ukážkovo, ale prečo to robil tak to netuším.

Beránek s pěti nohama (1954)

V podstate poviedkový film, kde Fernandel hrá 5 bratov a ich otca a každý má svoj príbeh. Spája ich postava doktora, taktiež ich krstného, ktorý sa ich snaží zlanáriť na spoločnú oslavu 40-ky v rodnej dedinke. Príbehy sú nie vždy vyváženej kvality, ale to vôbec nevadí. Celé je to také milé a dýcha z toho tá krásna atmosféra poctivej filmárčiny (nie ako teraz :D). Tento film treba vidieť hlavne kvôli stávke kapitána o strašné peniaze a majetky kam si sadne mucha. Skutočne jedna z najnapínavejších scén akú som za posledné obdobie videl. A taktiež sa tu mihne Funes a skutočne neviem prečo som si vždy myslel, že ten chlap nikdy nemal vlasy.

Miss Zombie (2013)

Výborná fomálna stránka. SABU dokázal využiť čiernobiely formát veľmi profesionálne a nepôsobilo to ako len dáka hra, ale malo to všetko zmysel. Celkovo zo záberov som uchvátený a vyzeralo to veľmi pekne. Príbeh si ide vsutku veľmi, ale veľmi pomaly, čo vôbec nevadí. Postupné budovanie príbehu, zvratov a napätia je presne to, o čo ide. Samotný príbeh sa zaoberá domestikovanou zombie, ktorá zasiahne do fungovania na oko šťastnej rodiny. Samozrejme je v tom obrovský presah na fungovanie našej spoločnosti. Mám rád toto posúvanie hraníc zombie filmu a skúšania nových vecí a tu to na výbornú.

Let's Scare Jessica to Death (1971)

Veľmi zručná réžia. Skutočne pomalé budovanie atmosféry s výborným finále ma bavilo. Čo ma nebavilo boli hlavne herecké výkony, ktorým dominovala úplne iritujúca Zohra Lampert. Neznáma klasika v ktorej sa pohybuje niečo medzi upírom (bol aj pomenovaný vo filme ako upír ale slnečné lúče ho nezastavujú) a zombie (k čomu by som sa skôr prikláňal, ale nie flesh-eaters ale skôr tí klasický voodoo). Ak sa vyzbrojíte hutnou dávkou trpezlivosti tak si môžte vychutnať pomerne zaujímavý a neznámy horor (z ktorého v dnešnej dobe ten strach až nejde) .

Rupan sansei: Nenrikichan sakusen (1974)

Prvý koment. Úplne uletená crazy komédia, ktorá poprvýkrát predstavuje Lupina III v live-action. Lupin III sa vlastne prvýkrát stretne ako s Fujiko tak aj s Daisukem (Goemon sa neukáže). Výborný dobový soundtrack skvelo podkresluje svižné tempo v rozumnej stopáži, kde sa to gagmi len hemží. Škoda, že sa nepokračovalo v týchto filmoch asi to bolo strašne uletené už vtedajšej dobe.

Hacker (2015)

Typický novodobý Mann. Odporná formálna stránka, tú jeho digitálnu kameru nenávidím lebo to s ňou naozaj nevie a pomerne slušný krimi príbeh akoby vystrihnutý zo stránok komiksu o Rip Korbym. Škoda ja dúfam, že sa niekedy dočkám toho, že Mann ešte dakedy chytí do ruky normálnu filmovú kameru a jeho film nebude vyzerať akoby to točil s kamošmi na dvore.

Zombies Reborn (2012)

Ťažký lacný trash o doktorovi, ktorí sa snaží oklamať smrť. Nudná capina, v ktorej miznú mŕtvoly z miestnej márnice aby sa objavili niekde inde. Vo filme je klasický HK zombie, ktorá v sebe mieša aj prvky upíra, zombie majú tesáky a svieti im jedno oko na červeno. Tento film v podstate nič nové neprináša. Je to banalita, ktorá sa berie smrteľne vážne. A dokonca i tento text má väčší herecký talent, než celé herecké obsadenie,