Týpci a zbraně (2016)

No takto, War Dogs je úplne iný film, než od sa od neho čaká (čakalo). To však nie vôbec na škodu. Zatiaľ čo trailer navnaďuje na akčnú komédiu, v skutočnosti ide skôr o drámu mapujúcu ako inak cestu, ktorú absolvoval aj taký Bilbo (teda tam (rozumej hore) a späť). Veľmi dobre vygradovaný film so skvelým soundtrackom a ako vždy perfektným Hillom. Jeho výkon bol veľmi zrovnateľný s Joe Pescim, keď hrával egomaniackých mafiánov. Todd Philips skúsil trošku iný žáner a vyšlo mu to. Dúfam, že taký zárez si ešte zopakuje.

Road Games (2015)

Stráviteľný thrillerík, ktorý síce prekuknete po polhoďke, no dá sa to vydržať vďaka krásnej Joséphine de la Baume. Tá v podstate zachraňuje celý film, lebo vyložene nesympatický hlavný hrdina toho veľa nespraví. Veľmi je citeľné, že potenciál je premrštený a dalo sa z toho vydolovať oveľa viac, no bohužiaľ...

Buchty a klobásy (2016)

No takto, zbožňujem, keď sa vo filmoch prekračujú hranice a tu sa prekročila nejedna, Svieža komédia, ktorá si neberie servítky a chrlí jednu nekorektnosť za druhou...a práve za tú odvážnosť plný počet. Inak by to bolo asi o hviezdu menej. Skrátka, obrovské množstvo potešujúcich scén a veľká studnica nápadov. Ak si o sebe myslíte, že nekorektný humor je to pravé pre vás, tak niet o čom.

Zombi 3 (1988)

Zombi 3 je zábavným trashom, ktorý neurazí, no nijako zvlášť ani nenadchne. Fulciho absenciu je mnohokrát cítiť (mne osobne chýbalo nejaké to vypichnutie oka). Mattei sa s načatou robotou popasoval po svojom a výsledok je podľa mňa až prekvapivo dobrý. Viem, že Fulci na túto kvalitatívnu krivdu nikdy nezabudol, no fanúšik žánru si rozhodne príde na svoje. Napriek všetkým nedostatkom ide o kvalitný, miestami krvavý, no hlavne poctivý euro-trash.

Návrat Falcona (2014)

Ja si nepomôžem, guilty pleasure ako lusk. Poctivý návrat k osemdesiatkám a túto béčkovú jazdu bez akéhokoľvek zapojenia mozgu som si náležite vychutnal. Jediné čo zamrzí je , že zo súboja White vs. Lateef sa dalo skutočne vydupať viac. Skrátka, škoda nedomysleného a odfláknutého finále, inak by som sa asi nehanbil dať tam za päť hviezdičiek. A hej, Michael Jai White je stále väčší a väčší.

Sebevražedný oddíl (2016)

No takto...v prvom rade to vôbec nie je zlý film, ALE neskutočne z toho dýcha ten nevyužitý potenciál. Zábavné, vtipné a čiernohumorné guilty pleasure sa nekoná (najzábavnejšia postava Captain Boomerang). Miesto toho je to pomerne vážna tímovka, v ktorej sa rieši, že aj tí podliaci sú v podstate dobráci, čo nie je až tak šťastná cesta. Celková vizualizácia sa mi páčila, je to divoké, funky&fresh a po režisérskej stránke s ohľadom na okolnosti (keď ti producent dýcha na krk a vraví a tam pridaj Batmana...) sa to dá. A samozrejme nemôžem vynechať neskutočne nabúchaný soundtrack. Bohužiaľ, nudné pasáže,uplakané scény, odfláknuté charaktery a predvídateľnosť deja zrážajú na kolená film, ktorý mal potenciál byť vlajkovou loďou DC Universe. P.S.: Nič proti Letovi, ale uhral najnevýraznejšieho a najtuctovejšieho Jokera vôbec.

Yakuza apokalypsa (2015)

Keď sa Miike vydá béčkových vôd japonského filmu (absurdnosti, crazy humor, nezmysly, realita neexistuje) tak je to vždy o niečo iné. Je tam vidieť remeselnosť, nepôsobí to lacne a hlavne to baví od začiatku do konca. Miikeho filmografia je až príliš plodná a nie vždy všetko sadne. Yakuza Apocalypse je až príliš za hranicou toho, čo som od neho videl, ale hodnotím možnože ažv príliš vysoko, lebo pravdou ostáva, že som sa neskutočne zabával. Som zvedavý či nám ponúkne ešte absurdnejší výlet do sveta upírov, yakuzy a kappa-ov(?)...rozumej dvojka. Škoda len jednej veci, nevyužitý akčný (bitkársky) potenciál, Yayan nemal až tak čo robiť.

Sousedi (2014)

Prekvapivo vtipné a vskutku veľmi nápadité. Celé je to naozaj dobre natočené a nepríde k žiadnemu hluchému miestu. Zac Efron ma prekvapil a asi hoj prestanem toľko odsudzovať. K tunajšiemu hodnoteniu, nečakal som ho! Čakal som červené sfarbenie a priznám sa, že sa pohrávam aj s 5* hodnotením, lebo pre mňa je toto nové guilty pleasure.

V zajetí démonů 2 (2016)

Wana môžem a dokážem mu odpustiť aj mierne vykrádanie samého seba. Conjuring 2 je veľmi dobre pozerateľný a remeselne zvládnutý horor. Kamera úchvatná, hravá a atmosféra opäť výborná. V podstate na každý aspekt filmu môžeme hovoriť opäť, lebo Wan si ide v duchu svojich predchádzajúcich filmov, no nového vlastne nič neprináša. Predsa ma len prekvapilo, že hojne využíval CGI, našťastie umne. Ešte zamrzí, že znepokojivého záveru sa nedočkáme...ach ten Hollywood!

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Jeden z veľmi dôležitých zombie filmov, ktorý sa ako tak snaží objasniť, čo sú tí nemŕtvi vlastne zač. Čiže žiadny flesh-eaters ale poctivé voodoo rituály, ktoré v tomto divokom a krvavom filmovom období priveľmi nefrčali. Každopádne, Wes sa zhostil látky pomerne dobre a našiel si aj zadné dvierka ako popustiť uzdu aj svojím krvavým výjavom. Pre mňa jednoznačne skvelá záležitosť, ktorú by si mal pozrieť každý jeden fanúšik zombie hororu a to ja napriek tomu, že do žiadneho čreva sa tu nezahryzne.