Chůva na zabití (2017)

Jednoduchá zábava na pobavenie. Svieža hororová komédia v ktorej sú všetci pekní, pekne hlúpi a nevedia hrať, hlavne Samarin prejav mi neskutočne liezol na nervy. Napriek mnohým neduhom ide o naozaj vtipnú jazdu, ktorej sa hlúpe a logické chyby dajú veľkoryso odpustiť.

Neo Yokio (2017) (seriál)

Prvý koment. Neo Yokio je v podstate New York v alternatívnej súčasnosti. Kedysi dávno brázdili ulicami démoni a iné ohavnosti a niekoľko mágov a exorcistov sa porátalo s touto hrozbou. Časom tak vytvorili silnú aristokratickú vrstvu, ktorá funguje dodnes. Kaz Kaan je mladé namyslené chlapča, ktoré síce je tým najväčším postrachom všetkých démonov, no viac sa sústredí na svoj spoločenský status, oblečenie a všeobecnú obľúbenosť. Ak by som mal 15 a bol ženského pohlavia, tak to asi úplne žeriem. Takto mi to prišlo nie len plytké, ale miestami i nudné. Animácia je príliš jednoduchá, charaktery nedotiahnuté a miestami až hnevajú diváka. Jednoduché "anime" pre americkú netflixovú mládež. Keď spomínam negatíva, môžem spomenúť aj pozitíva. Vo svojej podstate je to celkom šikovná kritika dnešnej high society a mladých fungujúcej v nej, ktorých nezaujíma skoro nič a nikto, okrem samých seba. Sem-tam sa podarí aj nejaký ten vtip a celkovo ten fungujúci svet mal svoje čaro.

Proč právě on? (2016)

Plytká, ohraná a neoriginálna komédia, ktorú okrem ústrednej dvojice zachraňujú neuveriteľne vtipné momenty. Čo sa týka súčasných komédii, tak sa tento kúsok môže zaradiť veľmi vysoko, lebo dneska spraviť dobrú komédiu je skutočne umenie. Bohužiaľ ako som už spomínal, slabý scenár a prestrelená stopáž zráža inak sviežu komédiu na kolená. Podobne ako môj komentár, plný protichodných tvrdení, je na tom aj hodnotenie, raz 5* a potom odpad!

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Po slabom Afterlife a zmätenom Retribution sa ako tak vrátila kvalita do tejto série. Našťastie sa vynechali hlúpe dejové zvraty a šlo sa len po akcii, ktorá mi pomerne vyhovovala. Na Extiction sa to síce nechytá, ale oceňujem tento zárez, ktorým sa s nami snáď Anderson nadobro rozlúčil. Myslím, že Residenta od neho naozaj stačilo.

Poltergeist (2015)

Takto nejako to vyzerá keď dáte przniť klasiku tvorcom filmov pre detského diváka. Horor bez atmosféry s prístupnosťou, zrejme mládeži prístupné a vskutku s nehodiacim sa hereckým osadenstvom. Akože Rockwella a Harrisa mám rád, ale do týchto zlých napísaných úloh sa nehodili a nevedeli ani "kam s konopí". V podstate ďalší zbytočný a ubíjajúci remake.

Pobřežní hlídka (2017)

Efektne preštylizované a naozaj vizuálne dobre pozerateľné. A to je tak všetko. Od R-kového filmu som čakal viac tlačenia na pílu vo všetkých rovinách. Pár vtípkov sa tu nájde, ale pre mňa aj všetkému kraľuje o dušu hláškujúci Rock, ktorý si z Efrona robí vkuse srandu. Čo sa týka deja, tak nič, nápaditosťou skrátka ďalší diel. Najviac však zamrzeli úplne zle využité cameá starých známych, absencia hlavného osemdesiatkového úvodného songu a silný pocit nevyužitého potenciálu. 3* sú veľa ale tak srdcovka to je, nebudem si sám sebe klamať.

Velká čínská zeď (2016)

Vizuáne orgie. Zhang vie čo a ako, prehnaná farebnosť, dokonalá výprava a kostýmy. Všetko ostatné je bohužiaľ americký popcorn. Čínsku veľkoleposť, ktorú sa snažil vdýchnuť Zhang uznávam a obdivujem, bohužiaľ tupý scenár plný logických (amerických) trápností už tak ľahko neprekusnem. Forma vysoko prevyšujúca obsah si zaslúži plné 3*, k čomu dopomáha výborný Pedro Pascal a neskutočne zlatá Tian Jing. Inak takto keby nejako vyzeral filmový Warcraft, tak by som krochkal blahom.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Prvý Labyrint bol aj napriek svojmu teen zázemiu celkom zaujímavý a pre mňa aj prekvapivo drsný (vzhľadom na žáner). Druhý diel sa snaží o to, o čo všetky ďalšie pokračovania, byť lepší. Čiže už tu máme predstavený celý apokalyptický svet, pestrý kolorit bojujúcich frakcii a skutočne nezmyselné, banálne a miestami až hlúpe zápletky. Celková minutáž je prestrelená, pri počúvaní dialógov sa chcete prestreliť vy a od zhruba 20 minúty sa neviete zbaviť dojmu, že je to proste hlúposť. A hlúposť to bohužiaľ je. Z odpadových vôd ťahá tento film snáď len vizuálna stránka. Post-apo svet je pekný, atypický "zombieci" a scénky s nimi sú dobre spravené a bavia. Potešujúci je aj herecký ansámbel vyskladaný z GoT-ka.

Bitva kuchařů (2017)

Prvý koment. Skvelo natočený kuchársky film. Vskutku sa dobre pozeralo na kameramanové šantenie s kamerou a aj na samotné jedlo v obraze. Príbeh ma za srdce až tak nechytil, ale chutné drobnôstky vo filme si ma absolútne získali. Zisťujem, že po Shokugeki no Soma môžem akýkoľvek film, v ktorom sa to točí okolo varenia. Každopádne, toto nie je žiadna ukričaná crazy komédia, ale viac-menej dráma s komediálnymi prvkami, čiže žiadnych extrémnych uleteností sa netreba báť. Čiže ak sa do tohoto pustíte, tak vám zaželám iba dobrú chuť (na lačno sa to fakt nedá pozerať). P.S.: Možno príde i Marek Vašut :O

The Magic Diner (2015)

Nápad zaujímavý, vizuálne zaujímavé, Alicia ako vždy prekrásna, len málo toho bolo, málo...