Ať vejde ten pravý (2008)

Vskutku zajímavé. SPOILER* Konec filmu mě nutil přemýšlet nad osudem Oskara. Bude se vše opakovat a tak po čase bude i on vraždit pro ni? *SPOILER Ještě že nejsem upír...

50 Ways of Saying Fabulous (2005)

Nějak jsem se furt nedokázal smířit s tím, že Roy tak divně běhá a jedná, celkově byly někdy záběry kamery a pohyby postav dosti divné. Abych to shrnul, o filmu budu jednoznačně nějakou tu dobu přemýšlet, zpracování nebylo zrovna nejhorší, ale opravdu na mě záběry kamery působily místy pitoreskně. Hold mají ti australané svůj styl...

My Fair Lady (1964)

Nádherný muzikál, skvělá kamera a taktéž herecké výkony. Ano, 170 minut a já se ani jednou nenudil. Hudební „Intermezza“ byla mezi dějem takovou odpočinkovou záležitostí, během které jsem vždy začal prahnout po tom, jak se děj dále vyvine.... Pár výtek bych měl na „kulisovost“ v exteriérech, občasný třesot kamery a pak mne trochu zklamal překlad českých titulků, které jsou někdy úplně jiné, než originál. Teď abych film zhlédnul znova v originále a se slovníkem v ruce :)

Gattaca (1997)

Gattaca. Příběh člověka, který chtěl dosáhnout svých snů. Ve snímku můžeme nahlédnout do nepříliš vzdálené budoucnosti, která se nezdá být zrovna dobrá. Lidé, kteří jsou geneticky upraveni k naprosté dokonalosti (v rámci možností) v pozadí s ostatními, nevyhovujícími jedinci, jenž byli splozeni hezky po staru. Budoucnost, která může být jednou skutečná? Na jednu stranu jsem rád, že žiji v téhle době no a na tu druhou samozřejmě přemýšlím, jaké to za takových x desítek let bude :)

Stmívání (2008)

Velká, opravdu hodně velká pitomost. Film moc natažený, konec hodně odbytý. Celej děj se víceméně točí jen kolem toho, jestli si dají pusu nebo ne...a teprve pak je jako taková malá třešnička na dortě 10 minut před koncem trocha akce. Velké zklamání!!!!

Já, legenda (2007)

Velmi úchvatný konec, to bylo moje gusto. Film oplýval velmi zajímavou atmosférou, nebylo to, jako všechny ty rádoby Resident Evily. Vřele doporučuji!

Nine Inch Nails Live: Beside You in Time (2007) (koncert)

Naprosto luxusní matroš. I když, co chcete hodnotit? :-) Buď se hudba líbí, nebo ne. Hodnotit kameru? No..kamera dobrá, herecké výkony taktéž. NIN jsou klasika, srdcovka..jen by mě zajímalo, jestli někdy najdu v okolí někoho podobně ujetýho, protože this isn't an ordinary music. Co dodat? And I guess, I just wanted to tell you, as the lights start to fade, that you are the reason, that i am not afraid.

Quantum of Solace (2008)

Příliš mnoho odkazů na Casino Royale... CS jsem viděl někdy před rokem, ale už si opravdu nepamatuju ani špetku z děje, tak proč museli udělat tohodle Bonda, kterej (teda jako první z bondovek) navozuje na předchozí díl? To abych si pustil znovu Casino Royale, protože nemám rád filmy, ve kterých po prvním zhlédnutí nechápu celý děj :) Casino si už rozhodně nepustím znova, ani tohodle Bonda. Možná se ostatním líbí neustálá akce a Craig, ale já rozhodně nezapomenu na úžasné díly s Brosnanem a jeho předchůdci...Tohleto byl pro mě jen slabej odvar.

Max Payne (2008)

Dohrál jedničku, dohrál dvojku. Mně to nepřišlo zase tak špatné. Nevím, ostatní čekali asi jednu přestřelku za druhou, ale já se během filmu nijak nenudil. Líbilo, dal bych 3,5* kdyby jen šlo :)

Zahulíme, uvidíme (2004)

Neuvěřitelná blbina, ale naštěstí (nebo ke smůle?) je tohleto humor, který mi sedne. Není nic lepšího, než si to pustit po náročném dni :)