Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (949)

plakát

Konec starých časů (1989) 

Jeden z nejvíce přehlédnutých českých filmů, což je dáno dobou premiéry, kdy bylo vše sametové a nebyl moc čas chodit do kina a na nostalgické filmy už vůbec ne. Přitom se domnívám, že jsme na úrovni Rozmarného léta, s pěkným scénářem (není to ten, který napsal V Vančura, pokud se nemýlím, ale nový na stejné motivy). Nicméně je moc povedený, herecké výkony naprosto hvězdné, mnohdy nečekané - třeba poloha Jaromíra Hanzlíka - většinou skvělé, pan Labuda září, pan Abrhám je famózní a pořád jeden neví, jestli je kníže nebo podvodník nebo kníže i podvodník. Krásná sice malá, ale neobyčejně plná je role pana Adamíry. Chantal je milá, Jan Hrušínský ještě snesitelný (je to dáno i rolí), pan Hartl jako vždy vynikající.  Kamera i střih dokonalé, exteriéry výborné. Podařilo se i předpovědět privatizační zbohatlíky a parvenu, regionální primitivní štrébry, velká díla mají i schopnost křišťálové koule.

plakát

La monaca del peccato (1986) 

Docela mne to od d Amata udivuje, krásná kamera i záběry, pěkné tváře (nejen), sice to nejsou Borowczykovy klášterní vizuální radosti, ale hodně dobré, souhlasím s Karlosem, že tohle není trash. Snad bych jen doplnil, že v násilí je i mrskání jiných i když poněkud nereálné, beze stop na pokožce (ne, že by mi chyběly emocionálně, jen to vnímám jako technickou chybu, maskér měl trochu zapracovat). Alůe celkově v žádnu lehký nadprůměr a u režiséra docela nadprůměr.

plakát

O pokladech (2012) (TV film) 

Tak výtvarné pojetí a místy i atmosféra je pěkná, netradiční pohádka by mi ani tak nevadila. Jednotlivé linie ale ne vždy ladí, budiž. Obě dvě hlavní dívky jsou pěkné, to je vítaná změna proti některým jiným pohádkám. Ale ten zhulený nápad s Budařem jako vodní vílou, ještě více než jindy šišlajícím Lifffkou , o paní Poláškové ani nemluvě?? WTF. To jsou takové ty nápady, nad kterými se autoři válí smíchy, jaká že to bude sranda.  A další protlačená hvězda klanu Krausů???  To pak nevytrhne ani řada dalších dobrých herců, Dyk tentokrát ne jako limonádový krasavec, souhlasím, že trochu unavený Švehlík, rutinní dobrý Heřmánek.

plakát

Hot Dog... The Movie (1984) 

říká se, že Češi fandí outsiderům, možná i proto je tady tak vysoce hodnocena podle mne zcela mizerná variace na téma - jak namachrovaného favorita porazí podceňovaný hrdina.  Mladí krásní, nasvícení a naleštění. Nějaká ta párty, mokrý a pak žádný trička, simulovaný sex, většinou pěkné záběry ze sjíždění svahů, ale je to tak předvídatelné a čitelné - přesně pro amerického diváka.

plakát

Hong Kong Nights (1935) 

Prostě nádhera. Ušlechtilí bílí Američané v bílých oblecích a tropických helmách klidně nakopnou kuliho, když netáhne rikšu správně, archivní záběry z Hongkongu z 20 let slouží jako pozadí pro natáčení ve studiu Mack Sennetta v Kalifornii.  A Wera Engels, která uspěla v UFA filmech a odjela natáčet do Kalifornie (sen Lídy Baarové) se právě chystá na návrat do Evropy, kde ale nezůstane dlouho.

plakát

Danger Route (1967) 

MNě, jakkoli s Karlosem obvykle souhlasím, to přišlo o špetku lepší. Ano, je to takový úsporný klon BOnda, komedie tedy podle mne ani v nejmenším, ale Richard Johnson je jako unavený a lehce opotřebovaný necharismatický agent docela slušný, Cowleyho jsem viděl s chutí a hlavně ty holky tady, 25letá krásná liberecká rodačka Barbara Bouchet,  stejně stará Carol Lynley (Poseidon Adventure), se zajímavými lícními kostmi a vedle nich o 11 let starší kdysi hvězda Diana Dors, tady hrající přesně sebe, už trochu moc oplácanou stárnoucí blondýnu, lehce vulgární. Mezi nimi věkově Sylvia Syms, jedna blondýna vedle druhé, bohužel všechny celou dobu oblečené (což mne udivilo zejména u BB, která v Itálii běhala nahá velmi často a slušelo jí to). Zápletka je rutinní, střílí se málo, spíše ruce, ano.

plakát

Looking for Lust in All the Right Places (1984) odpad!

tři idioti a horda silikonovejch čúz, falešné vzdychy postsynchronem mimo rytmus dechu. Tedy tři mládenci před svatbou se ještě jedou pobavit. no.

plakát

Palácio de Vênus (1980) 

tak k odpadu nevidím nejmenší důvod, hezké exotické prostředí, pár pěkných holek ne běžného typu, žádné silikony, zdá se mi. Určitá stylovost tu je taky, zákazníci jsou fakt úchylové, některé nápady nestandardní - zvonit přitom na zvon je síla.

plakát

Help Wanted (1939) 

Film z MGM série 23 příběhů na téma Zločin se nevyplácí. Temný příběh zručně režíroval slavný Fred Zinneman (V pravé poledne).. Jen dodávám, z obsahu mi to vyhodili. Je to dobře udělané, ale  žádná sláva.  Ale to téma zajímavé je, jak vydělat na zprostředkování práce.

plakát

Kde je Beta? (1972) 

Pro mne k ničemu, taková intošská hra na hlubokomyslné poselství - cituji  - José Carlos Avellara, který ve filmu viděl paralelu v narativní konstrukci komiksů: „Protože se komiks nepohybuje v tradičních narativních konvencích, je téměř vždy spojován s stavu svobody, ke svobodnému způsobu života, harmonickému světu bez kompromisů. [...] Starý zvyk natáčet filmy se stereotypními postavami, umisťovat do nich zrcadlo ctnosti a do jiného zrcadlo zla, vytvořil v publiku neřest nalézat smysl všeho přímo v hrdinově řeči a chování. , je to sdělení autora. To je přesně důvod, proč se lidé tu a tam rozčilují nad tímto zdánlivě nesmyslným tvrzením, že ve filmu byste neměli hledat poselství.“ připomnělo mi to několik věcí, jednak stejně prázdné poselství mého milovaného Altmana - Kvintet a ta kolonie mi připomněl i hippie komunitu v Easy Rider. Hvězdičku dávám za myšlenku promítání ruční promítačkou na kličku, jakkoli je to fyzikálně asi pitomost, je to milé.  Jinak nikdo nic nevysvětluje, neví, postavy v několika scénách střílejí aniž by nabíjely, nebo nesly nebo vezly nějaké náboje, asi jakási nekonečná henryovka.