Fanfán Tulipán (2003) odpad!

Nebudu se patlat s hodnocením a říkat, že dám bod za Penelopu. Nedám, i když je pěkná, ale to je velmi necitlivá hra na modernizaci Fanfána.  Nehledě k tomu, že Perez nevím, jak by měl postavu uchopit, pořád se jakoby bokem ušklebuje, jak je cool.

Doktor v nesnázích (1963)

no je to slabší, ano, ale ta Mylene v šortkách není marná  a pořád to má nadhled

Místo zločinu České Budějovice - Anděl v laguně (2023) (epizoda)

Rozhodně zatím nejlepší díl, ale opět Pantáta Bezoušek demonstruje svou scénáristickou ledabylost.  Máme partu pachatelů, o kterých se všichni baví, jací jsou to profíci a jak jsou vycvičení. Víme, že střelili policistu. Přesto vyleze policajtka z auta a s páskou Policie na rukávě k nim pochoduje před náměstí. To je na Darwinovu cenu. Oni ji ale tentokrát nestřelí, ale jeden z nich k ní klidně dojde před namířenou zbraní a ručně ji eliminuje. To je riziko, jaké profík podniká proč? Pro krásné oči Judith Bárdos, aby ji to tak nebolelo???  Na samém konci předává jedna postava policistovi nějaké důkazy o finančních machinacích jiné postavy.  Silně pochybuji, že na kolegu ve zbrani, se kterým válčil v Libanonu (asi si pantáta neumí představit, jakou tohle vytváří věrnost), předá bývalý voják takové důkazy. Kdyby šlo o vraždu, prosím, ale o prachy?  Způsob, jakým David Novotný vyjebe s Kalinou je zábavný, ale tohle, před podřízenými? No nevím, ale budiž. Ceterem autem, že Leoš Noha vypadá a chová se jako bezďák a ne policista, ale asi je to záměr.

Vas ožidajet graždanka Nikanorova (1978)

Docela solidní, navíc - ač je to ještě preGorbačovovská éra, už se ten kolchozní venkov podle mých zkušeností neidealizuje tak jako města. Gundareva se mi líbila už v Podzimním maratonu, výrazný slovanský typ, tam jsem si ji prvně uvědomil a to byla na LFŠ docela bomba, moc dobrý film, kde jsem dobře snášel i Leonova. Ten veterinář je taky vcelku uvěřitelný a tak ta romance docela pěkně plyne k očekávanému happyendu. A ta hlavní figura hledající prince rozhodně není komsomolský ideál, i když to je už jen poznámka pro pamětníky :-).

Murder in the Mirror (2000) (TV film)

Mně to k ježdění na rotopedu vcelku sedlo, Jane S je pěkný typ, chudá dívka, která se vypracovala díky manželovi, pak vražda, podezření, klasický stárnoucí nedůvěřivý policajt ji obviňuje a sleduje, právník nic moc, ona sama pátrá a hledá a rozplétá až...  Navíc jí to vcelku sluší. Jasně, poměrně lineární příběh bez twistu na konci, ale zase upřímně já už mám těch pěti zvratů na konci a ještě tak a ještě tak a Now you see me, now you dont občas plné zuby.  Navíc psychopatický pacoš psí choložky být může. Herci byli takoví béčkové, ale zase ne špatní, bez hysterického přehrávání Prostě už jsem strávil hodinu a půl hůř. Dá sa a připomnělo mi to Vachka Žil jsem s cizinkou, kde zase manžel po smrti své ženy rozkrývá její dvojí život.

The Sin of Nora Moran (1933)

takové klasické melodrama, ale podívejte se na plakát, je mezi 25 nejlepšími filmovými plakáty 20 století.

Briliantová ruka (1968)

Je to třetí nejpopulárnější sovětský film, ale je to styl komedií, které nemám rád, Nikulina jakbysmet. Kdysi jsem to myslím viděl jako dítě, ale ani tehdy mne to nebavilo, křeš, přehrávání, gagy za každou cenu.

Každý den karneval (2005) (TV film)

pana Zedníčka mám hodně rád a on je dobrý, i když už takového loosera hrál. Ostrava je fajn nápad, hudba taky dobrá (i když dost retro), problém je scénář a režie, jde se jen od scénky ke scénce, průsery, vyhazov, pochopitelně i těhotenství nakonec nesmí chybět, což bylo dlouho jasné. Ženy a dívky kolem něj jsou vcelku koukatelné, on taky nakukuje ochotně a nejen to. Že je pojišťovnictví vykreslené jako absolutní žumpa, kde podráží každý každého, klienty, kolegy, konkurenci, soudy,  policii, je trochu levné a celkově mi to přišlo jako bakalářská nastavovaná a moc dlouhá kaše. Po chvíli je vše jasné a jde jen o to, kde je dno na které on spadne a kdy přijde přichystaná zmíněná poslední rána. Kdyby nebylo toho nechutného chrochtání, uvažoval bych i o třech.

The Holiday Dating Guide (2022) (TV film)

No hodně odporná záležitost Lifetime. Falešnost prýští snad z každé věty, permanentních úsměvů, gest. Opravdový americký sen, všichni si hrají jako že to tak je doopravdy. Josef Škvorecký o obdobné literatuře říkal - podle jednoho dopisu - že je to četba vhodná i k jídlu (nebo ta nějak).  tak tohle je přesně - sejít se s rodinou a přáteli, koukat se na tuto romanci, zobat cukroví a křičet Wow - Cool - Yesssss.

Secrets (1971)

Jacqueline je opravdu krásná, ovšem mladičká ne, bylo jí 27. A erotické to jistě je, ale porno ani omylem, to zase nějaký  expert.