Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

po prvním dílu nehodnotím, ale - mírná spokojenost. Ano, Ondřej Vetchý hraje agresivně jako v poslední sérii Případů, je na hraně karikatury, ještě štěstí, že po první polovině ubral. Tereza R je sice krásná, ale  ta postava je za hranou uvěřitelnosti, ale snesl jsem ji i v Laputě, budiž, jsem sexista.  Matěj Hádek asi nejlepší, pan Taclík sice po dlouhé době je vcelku přijatelný, není totálně směšný, i když to vyhození receptu nebo čeho z lékárny je na kriminalistu podle mne moc. Co se mi moc líbí, je rukopis pana Mareše, zobrazení detektivní práce je uvěřitelné, system,atické, bez mnoha náhodných jevů a nejsou v tom hrubky, když srovnávám s odfláknutou prací pana Bezoušky nebo koho na Českých Budějovicích.  Pozná se to po pár minutách a je to hlavní plus. Celkovou režijní práci ještě netroufám hodnotit. Moc ocěňuji, že v tom nejsou esoterické pitomosti, což pan Strach bohužel točil několikrát. Mírně se těším na druhý díl.

Případ s koncem (2023) (TV film)

Bože bože, to paní režisérka nevidí, jakou křeč předvádějí dámy Adamovská a Zedníčková? Paní Adamovská byla krásná žena a pořád vypadá dobře, vždycky mohla zahrát elegantní konverzaci, ale vypjaté scény nebyly její parketa a hysterie už vůbec  ne, to uměla dobře paní Budínová a další, ale paní Zlata mi zní falešně. Paní Zedníčkovou neznám tak dobře, ale tady mi to taky nesedí. O panu Ezlerovi je vcelku škoda slov,   Příběh paní Proškové je jeden z jejich lepších, myslím, že docela dobrá věc (to dekódování obrazu je skvělý nápad), ale tady je to ubito špatným obsazením některých herců a neherců, případně jejich vedením. Detaily se stárnutím mne tak neiritovaly jako mnohé další komentátory, nicméně tempo je až moc pomalé (a někteří i slušní herci hrají až utahaně) a ty špatně zahrané hysterické scény to moc neoživují. Škoda

The Split (1959)

No je to skvostná kravina, šílený vědec, zrůdy, sopka a vulkán, vražda nahé ženy atd. Třetí oko na rameni myslím je použito v Evil Dead, Ash ho tam vidí.  Tato šílenost se točila v Japonsku, ale je to takové to jak si US citizen Japonsko představuje. A ta transformace a množení dělením, to se nevidí jen tak. ANO více takových volám!

Pesci d'oro e bikini d'argento (1961)

ani ty holky nejsou nic moc, přehrávání je šílené a hudba odporná (nesnáším italské slaďáky, tady to snad ani nemohli myslet vážně - snad jen varietní taneček  je snesitelný, i ten pokus o rokenrol nebo co to mělo být je na blití). Odpad nedám jen proto, že jsou tam krásné lokace, prostě to se zkazit nedá a pak za dokument nádherné italské gestikulace při řeči, která bohužel v posledních letech trochu mizí. Tedy pro italské folkloristy

Na západní frontě klid (2022)

Aneb jak udělat z Ericha Marii Remarque větrák  v hrobě. Podle mne zneužití jména a literární předlohy, ze které si nevezmu než pár jmen a ještě jen některých.  Film sám je jistě nákladný, spektákl je to okázalý, ale není to Remarque, ceterem autem jako Jackson není Tolkien.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

jako sorry, ale vtipy o psích hovnech v kabelce mne fakt neoslovují. a posedmé Fleret je možná k smíchu v Brně, ale pochybuju, že i jinde. Uznávám, že je tam pár i jiných vtipů, některé i dobré BAMBUS NA ŠPILAS, ale ta primitivnost mi vadí. V dalších dílech se to mírně zlepšuje, ale autorova potřeba nadbytečných vulgarit mi není blízká. Svěrákovskosmoljakovské využití vulgarit mi nevadí.  Inspirace motivy The morning show je v pohodě, některí věci musí být stejné a rozhodně to není opsané. Herecky poměrně slušné

Školní večírek (1979) (TV film)

Někdo tady psal, že hráli jako ochotníci. No nebyli z ochotnického divadla, ale z Brna a bohužel brněnský byl i režisér, takže je nepřiměl k výkonu, kterého mnozí byli schopni. Ale malý rybníček a všeobecná spokojenost a poplácávání po ramenou znamenaly takovéhle příšernosti. Každý si tedy jel jak je zvyklý.

Nůž pro všechno (1974) (TV film)

škoda, že tam není nějaký herec - tedy Rusev je výrazný typ a není marný. Ale Forejt, proboha, co to je za nulu? Nejhorší je, jak vedle sebe recitují řádky dialogu jako by každý byl v jiné galaxii, žádná reakce na narážky, jen čtou text. Hrozný. Když jsem četl kolegy komentující film, udivil mne ten, konstatující, že jde o kriminálku se zajímavým rozuzlením a netradiční dvojicí vyšetřovatelů a dále děj i dialogy mezi kriminalisty jsou natolik zajímavé, že absence známých herců není překážkou. Odkud ty tak asi budeš synku, řekl jsem si a rozklikl ho. No a hup - Brno jako ... Brno.

Fanfán Tulipán (2003) odpad!

Nebudu se patlat s hodnocením a říkat, že dám bod za Penelopu. Nedám, i když je pěkná, ale to je velmi necitlivá hra na modernizaci Fanfána.  Nehledě k tomu, že Perez nevím, jak by měl postavu uchopit, pořád se jakoby bokem ušklebuje, jak je cool.

Doktor v nesnázích (1963)

no je to slabší, ano, ale ta Mylene v šortkách není marná  a pořád to má nadhled