Superman se vrací (2006)

aneb jak Bryan Singer zabil dvě mouchy jednou ranou. Sérii Supermana svým příchodem a sérii X-Menů svým odchodem. Komiskové série by se neměli svěřovat natočit svým fandům, pak z toho vznikne "šedý shit".

King Kong (2005)

Ano, je to moc dlouhé i na mě, ale když řeknu, že to je nejlepší Kong ze všech, tak se to v hodnocení musí promítnout. Prohlídka přirozeného biotopu téhle přerostlé gorilky mi připomíná Jurský park. Vrcholem samozřejmě T-Rex bitka, slabším momentem finále na ESB. Peter umí točit nejen ve Středozemi!

Letec (2004)

Tak se zase chytli Scorsese s Leopardem kolem ramen a natočili další skvělý film. Chvílemi bohužel trochu roztahaný, ale film s výraznými a krásnými momenty, které jsou pro mě především ty s Cate Blanchett. Ať už kdy hraje Cate s Leem golf, nebo letí letadlem nad Beverly Hills. Podle mě Scorsese perfektně vystihl povahu psychicky nemocného Hughese a při tom se nemohl vyhnout takřka tříhodinové stopáži.

Jedna ruka netleská (2003)

V jednotlivých částech to vypadá vtipně a zdařile.. pustíte film v polovině a prostě plno scén Vás pobaví.. paradoxně může být problém, když film vidíte celý a vnímáte ho od začátku až do konce. Pak zjistíte, že to je jen slepenec vtipných momentů. Komedie na tělo Macháčkovi.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Adorované nevyzrálými teenagery jako cool nářez (a trapně kopírované hokejovou spartou). Snyder má svůj styl a buduje si kvalitou homogenní portfolio, které se mi moc líbí. Vše si pokazil až posledním Čuprmanem, ale tento vyprázdněný blockbuster nechávám stranou. "Tří-kilo" je pro mě velmi blízké Watchmenům a tyto filmy tak tvoří brutálně krásné duo, které patří mezi nejvíce progresivní filmy za poslední léta.

Skrytá identita (2006)

Martinova femme fatale. Nicholson dodal Scorsesemu šťávu udělal z The Departed pecku roku. Není to tak skvělé jen proto, že zde hraje deset top hollywoodských herců nebo že se jedná o osvědčený remake. Prostě se Martinovi povedlo konečně namíchat oscarový koktejl, který se jak líbil lidem, tak akademii. Hodnocení "absolute maximum".

Zodiac (2007)

Fincherova preciznost a puntičkaření k samotnému Zodiacovi musí patřit. Stylem možná trochu návrat k legendárnímu filmu Sedm, ale tentokrát ve více sociálním kabátě. Pokud jde o můj vkus, tak se mi tahle do extrému přehnaná detailnost moc líbí.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Tohle dokáže zasáhnout studentskou duši jako málo co. Robin Williams otcovské role umí ztvárnit skvěle, stejně jako později ve Willu Huntingovi. Neprávem trošku upozaděný film. Ó, kapitáne, můj kapitáne..