Štěstí na dosah (2006)

Pekný skutočný príbeh, ktorý emočne umocnil fakt, že sa vo filme objavili skutočný otec a jeho syn, Will a Jaden Smith.  Šťastie na dosah ukazuje, že sami sme si strojcami svojich osudov a všetko sa dá, ak sa človek zaprie a má pred sebou jasný cieľ. Nehovoriac o tom, čo človek dokáže, ak skutočne musí. Po zhliadnutí tohto filmu som si sľúbil dve veci: poskladám Rubikovú kocku a začnem šetriť každý cent.

Funny Games USA (2007)

Brrrrrr ... mrazivý, chladný, krutý, konečne realistický, thriller ako má byť. Každá scéna necháva diváka priputaného ku kreslu, aj keby ste najradšej vtrhli do filmu a tým dvom (kto videl, určite vie) zakázali hrať túto šialenú hru. Mňamka!

Tropická bouře (2008)

Neviem, nejako sme si nesadli s týmto filmíkom, ale určite mu dám ešte niekedy šancu.

P.S. Miluji Tě (2007)

Asi najväčšie filmové prekvapenie za rok 2007. Gerard Butler v romantickom filme? Prečo nie a celkom mu to ide.  Asi v ¾ filmu sa mi z očí pustil vodopád sĺz a ten sa nezastavil ani po záverečných titulkoch. Pre mňa asi najlepšia romantická dráma.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Prečo sa už netočia takéto poctivé akčňáky? James Cameron je génius! Čo film to majstrovské dielo. Terminátor 2 je spolu s Matrixom najlepší sci-fi akčňák všetkých čias. Film nakrútený v správnom čase. Milujem 90. roky, či už po filmovej alebo hudobnej stránke. Ak si chcem nabudiť trochu nostalgie, stále si pustím tento klenot. Ďakujem Ti James, ďakujem Ti Arnold!

Nebezpečná rychlost (1994)

Speed je teraz už akčná klasika. V tomto filme Keanu Reeves nie je žiadnym hercom, on sa narodil pre rolu policajta z L.A.

Temný rytíř (2008)

Nolan a jeho technický Batman pod taktovkou zvuku sirény, ktorá znie nonstop v pozadí. Dámy a páni toto nie je komixovka, toto je kriminálka ako hrom. Výhradne pozerať v originálnom znení, v opačnom prípade ide o frašku. Heath Ledger je Joker! Škoda ho.