Střihoruký Edward (1990)

Edward je jedinečná postava strieborného plátna. Smutný, dojímavý, opustený, zaľúbený, bezmocný, priateľský, ohľaduplný, bojazlivý, jeho večne vystrašený pohľad ma úplne dostal a dojal.

Utržený ze řetězu (2005)

Jetov najlepší film nakrútený pod taktovkou americkej produkcie.

Ong-Bak 2 (2005)

Zabudnite na legendárne Kung Fu, je tu moderný rýchly Thajský box a s ním Tony Jaa. Tony tu pobije skoro polku Sydney a ¾ filmu počuť len lámanie kosti. Ak budete pozorný, tak uvidíte aj ako sa zhasínajú lampy po Thajsky :) a čo je asi najdôležitejšie, všetky scény sú nakrútené bez efektov. Škoda len, že kvalita natáčania nie je veľká a mizernejší strih som snáď ešte asi nikdy nevidel, ale ja tak je to pecka!!!

Transformers (2007)

Haha, kamenné kino, popcorn, rok 2007 a táto cool jazda, ktorá odštartovala plejádu filmov s Transformermi. Naozaj dobré spomienky mám na tento filmový okamih. Vtedy som bol ešte teeneger, ktorý si išiel do kina s oboma bratmi iba zresetovať hlavu. Dobre to je, Michael to rozbalil hneď od začiatku a to vo veľkom štýle ako to vie iba on.

Matrix (1999)

Na prelome tisícročia došlo naozaj k prelomu. Tieto scény si budem pamätať až do konca mojho života, spolu s nadupaným soundtrackom, filmovými efektmi a trikmi, ktoré vniesli do filmového priemyslu „šialenstvo'' je to asi najlepší sci-fi akčnák. Pre mňa to je ten najkultovejší kult zo všetkých!

Auta (2006)

Čo Vám poviem, proste Pixar a jeho ešte zlatá éra animákov, ktoré rozplačú aj dospelákov. Rozlúčka s hercom Paulom Newmanom, ktorý prepožičal hlas veteránovi Doc Hudsonovi. Emočné scény ako pri Oscarovej pesničke Our Town nenájdete ani hraných filmoch. Niekto v tom vidí iba obyčajný animovaný film, ja v tom vidím omnoho viac. Pixar má filmy s dušou!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Pre mňa najlepší vojnový film. Celý film je jedna veľká dobrodružná bojová scéna, no takou čerešničkou na torte môže byť vylodenie v Normandií.

King Kong (2005)

Ďalší zo splnených snov Petera Jacskona. Zaujímavosť, ktorá Vás možno prekvapí je, že v King Kongovi bolo použitých viac špeciálnych efektov ako v celej trilógií Pána Prsteňov, no keď si film pozriete, tak Vám to až také nereálne nepríde, sú naozaj všade. Kráska a zviera pre dospelákov, ktorý sa drží scénu za scénov z rovnomenného filmu z roku 1933.

Gladiátor (2000)

Čo dodať? Russel Crowe je už do smrti Gladiátorom a veľká vďaka Ridleymu Scottovi za takéto historické veľkofilmy. Skvelá Lisa Gerrard a jej záverečná Now We Are Free, kvôli ktorej sa tento film stal nesmrteľný.

Troja (2004)

Jeden z filmov, pre ktoré mám slabosť. Bojové scény som obdivoval už z traileru rok pred premiérou filmu.  Achilla budem mať už navždy zakomplexovaného ako blonďáka s ľahkou atletickou postavou a Hectora ako správneho človeka - bojovníka s čiernymi havraními vlasmi.  Wolfgang Petersen sa vtedy pre mňa stal režisér s veľkým R a Trója v mojej krvi rozprúdila filmového nadšenca, ktorým som dodnes.  Pre niekoho iba seansa Hollywoodskych hercov, pre mňa najlepší historický epos všetkých čias!